Grupa Banku Millennium powraca z akcją wspierającą planetę – Our People’24: Save the Planet

Rusza kolejna odsłona akcji Our People’24: Save the Planet. Inicjatywa pracowników Banku Millennium oraz wolontariuszy Fundacji Banku Millennium. Program, który zrzesza pracowników wokół idei ochrony Planety, poprzez aktywności sportowe i prace wolontariackie.

Zobacz więcej

Global Money Week i 8. edycja Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości z udziałem Wojciecha Rybaka

Bank Millennium i Fundacja Banku Millennium świętują tegoroczny „Global Money Week”. W tym roku również nie zabrakło nas podczas 8. edycji Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości – inicjatywy organizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości oraz Fundację GPW.

Zobacz więcej

Fundacja Banku Millennium rozpoczyna kolejną edycję Finansowego Elementarza - Rok Edukacji Ekonomicznej

Senat ogłosił rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej - poświęcony budowaniu świadomości ekonomicznej polskiego społeczeństwa. Fundacja Banku Millennium wraz z Bankiem Millennium również podążają za ideą edukacji finansowej. Przed nami wyjątkowy tydzień – Światowy Tydzień Pieniądza (ang. Global Money Week), to idealny czas by ogłosić, że już za chwilę ruszamy z kolejną, XII edycją autorskiego programu Fundacji Banku Millennium Finansowy Elementarz.

Zobacz więcej

Bank Millennium wspiera inicjatywy skupione na ochronie środowiska i naszej planety

Bank Millennium wspiera inicjatywy skupione na ochronie środowiska i naszej planety.  Bank Millennium i Fundacja Banku Millennium połączyły siły w akcji sportowej "Our People'23 Save the Planet". W ramach programu ekowolontariatu pracownicy-wolontariusze zrealizowali, aż 26 ekoinicjatyw na rzecz dobra lokalnych społeczności, a przede wszystkim naszej Planety. W projekcie zaangażowało się 163 wolontariuszy, którzy dotarli z akcją Save the Planet do 18 miejscowości.

Zobacz więcej

Rusza ekowolontariat w Banku Millennium

Pracownicy Banku Millennium rozpoczynają kolejny etap sportowo-ekologicznego wyzwania w ramach akcji Our People’23: Save the Planet. Po zakończeniu sportowych zmagań i zebraniu kwoty 250 000 zł dla Fundacji Banku Millennium, nadszedł czas na ekowolontariat. Każdy pracownik może wziąć udział w konkursie grantowym i złożyć swój pomysł na realizację projektu ekologicznego.

Zobacz więcej

Finał akcji Our People’23: Save the Planet!

Sukces sportowo ekologicznej inicjatywy pracowników Grupy Banku Millennium. Wykonując różnego rodzaju aktywności, zdobyli pieniądze na realizację projektów ekologicznych pod szyldem Fundacji Banku Millennium.

Zobacz więcej

Pracownicy Grupy Banku Millennium wspierają planetę w akcji Our People’23: Save the Planet!

Ruszyła akcja Our People’23:Save the Planet! Od 24 kwietnia br. pracownicy Grupy Banku Millennium, poprzez różne aktywności sportowe, zbierają środki na realizację projektów ekologicznych Fundacji Banku Millennium. Akcja ma na celu z jednej strony zachęcenie do aktywności fizycznej, z drugiej zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego, które jest kluczowe dla dobrostanu człowieka.

Zobacz więcej

Fundacja Banku Millennium „planuje przyszłość najmłodszych”: rozpoczyna kolejną edycję programu „Finansowy Elementarz” i celebruje Global Money Week 2023!

Przedostatni tydzień marca, to czas Global Money Week 2023 (GMW) – 11 edycji światowej promocji edukacji finansowej dzieci i młodzieży. W obliczu kryzysów takich jak następstwa pandemii, rosyjskiej agresji na Ukrainę, inflacji czy zmian klimatycznych, edukacja, umiejętności finansowe i odpowiedzialność finansowa, rozwijane od najmłodszych lat stają się priorytetem. Fundacja Banku Millennium od lat dba o edukację najmłodszych. Już za chwilę startuje z kolejną edycją programu edukacyjnego dla najmłodszych „Finansowy Elementarz” i celebruje „Światowy Tydzień Pieniądza”.

Zobacz więcej

Pomoc obywatelom Ukrainy oraz edukacja finansowa głównymi działaniami Fundacji Banku Millennium w 2022 roku

Fundacja Banku Millennium nie pozostała obojętna na los sąsiadów zza wschodniej granicy uciekających przed wojną. Organizowanie punktów pomocowych, wsparcie w znalezieniu miejsc noclegowych, szukaniu pracy czy też miejsc pobytu dla dzieci z domów dziecka z Ukrainy to szereg działań, które podjęli w minionym roku wolontariusze – pracownicy banku. Kontynuowane były też działania edukacyjne w ramach projektu Finansowy Elementarz. Łącznie na działania pro bono przedstawiciele Banku Millennium w ostatnich 12 miesiącach przeznaczyli blisko 2 tys. godzin. Działalność w roku 2022 Fundacja podsumowała w opublikowanym właśnie raporcie.

Zobacz więcej

KTO, jak nie MY? #słuchaMYwspieraMY obywateli Ukrainy - film o wolontariuszach programu Fundacji Banku Millennium

Dzisiaj, 24 sierpnia, 6 miesięcy od wybuchu wojny w Ukrainie, zaatakowany kraj obchodzi 31. rocznicę niepodległości. Ten dzień, Fundacja Banku Millennium wybrała na emisję filmu o wolontariuszach - 140 pracownikach Banku Millennium, którzy zrealizowali swoje 33 pomocowe inicjatywy i pomogli 8.000 uchodźców w specjalnej edycji programu fundacji „#słuchaMYwspieraMY dla obywateli Ukrainy”. Na program wolontariacki i wsparcie organizacji pozarządowych Fundacja Banku Millennium i Bank Millennium przeznaczyli 1 mln złotych.

Zobacz więcej

Ponad 5 tys. przedszkolaków wzięło udział w VIII edycji Finansowego Elementarza Banku Millennium

Po raz ósmy Fundacja Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba zorganizowały warsztaty z zakresu edukacji finansowej, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Między 19 maja a 1 lipca w ponad 60 placówkach przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia ukierunkowane na zwiększenie wiedzy finansowej wśród najmłodszych.

Zobacz więcej

Dobre Praktyki Banku Millennium i Fundacji Banku Millennium

Rozwój edukacji klimatycznej, nowy, ekologiczny oddział banku, wspieranie równości płci i osób z niepełnosprawnościami oraz zaangażowanie pracowników-wolontariuszy Fundacji Banku Millennium w niesienie pomocy społecznościom, które ucierpiały w wyniku pandemii - to szczególne działania, zgłoszone przez Bank Millennium do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Zobacz więcej

VI Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

W dniach 23 – 24 marca 2022 r. odbył się VI Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, Fundacja Banku Millennium została Partnerem Generalnym Wydarzenia.

Zobacz więcej

Dobre praktyki Banku Millennium w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Już 27 działań zrealizowanych przez Bank Millennium na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego zostało docenionych w raportach „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” publikowanych przez FOB. Spośród działań zrealizowanych w 2020 r. wyróżniono: Przekazanie funduszy na pierwszy polski test na obecność COVID-19, Utworzenie Funduszu wsparcia dla pracowników na wypadek zarażenia COVID-19, programy #zostanwdomu oraz Edukacja finansowa przedszkolaków i ich rodziców online.

Zobacz więcej

Działania edukacyjne Fundacji Banku Millennium po raz kolejny nagrodzone

W tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku, organizowanego przez firmę Moje Bankowanie działania Fundacji Banku Millennium zostały wyróżnione w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Zobacz więcej

Podsumowanie działalności Fundacji Banku Millennium w 2020 roku

Mimo, że rok 2020 upłynął w cieniu Covid-19, pandemia nie zatrzymała działań Fundacji Banku Millennium. Priorytetem dla Fundacji stała się walka z koronawirusem. Już w kwietniu 2020 r. Fundacja przekazała wsparcie finansowe dla Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, który opracował pierwsze polskie testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Pierwotne plany musiały ulec zmianom, Fundacja jednak dalej rozwijała swój flagowy program edukacyjny „Finansowy elementarz”. Cykl szkoleń z zakresu finansów przenieśliśmy z przedszkoli do Internetu, dzięki czemu stał się - jak pokazały badania - potrzebnym narzędziem dla rodziców, przedszkoli i dzieci, dostępnym bez konieczności wychodzenia z domu.

Zobacz więcej

Wywiady poradnikowe o edukacji finansowej przedszkolaków

Po e-poradniku „Jak uczyć dzieci finansów”, Fundacja Banku Millennium przygotowała serię wywiadów wideo z psychologiem na tematy związane ze specyfiką edukacji finansowej dzieci w wieku przedszkolnym.

Zobacz więcej

Rodzice przedszkolaków o edukacji finansowej – wyniki badania opinii

O finansach najlepiej zacząć uczyć się między trzecim a siódmym rokiem życia – twierdzą rodzice przedszkolaków, biorący udział w badaniu przeprowadzonym dla Fundacji Banku Millennium przez GfK.

Zobacz więcej

Fundacja Banku Millennium rozpoczyna cykl poradników dla rodziców o edukacji finansowej przedszkolaków

Jak uczyć dzieci finansów w domowym zaciszu? Jak ciekawie zachęcić przedszkolaki do poznawania zasad przedsiębiorczości? Czy warto dawać dzieciom kieszonkowe? Podpowiedzi udziela Fundacja Banku Millennium, która przygotowała zestaw artykułów poradnikowych o tym, jak uczyć dzieci finansów. Udostępnione w internecie teksty mogą stanowić istotną pomoc dla rodziców i opiekunów zaangażowanych w domową edukację, nie tylko podczas pandemii.

Zobacz więcej

Edukacja finansowa to dobre zabezpieczenie na czas kryzysu – wyniki badania opinii

Edukacja finansowa rozpoczęta już w wieku przedszkolnym ułatwia przechodzenie przez napotykane później sytuacje kryzysowe – twierdzi większość rodziców uczestniczących w badaniu przeprowadzonym przez GfK na zlecenie Fundacji Banku Millennium. Pełny raport z badania zostanie opublikowany przez Fundację Banku Millennium we wrześniu br.

Zobacz więcej

Fundacja Banku Millennium wspiera domową edukację finansową dzieci

Skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość, dlaczego warto oszczędzać i dlaczego nie można mieć wszystkich zabawek na świecie? Tego dowiedzą się dzieci z przygotowanych specjalnie dla nich animowanych filmów o przygodach Pana Sebastiana, głównego bohatera programu edukacyjnego „Finansowy Elementarz”, już dostępnych na YouTube. Autorem cyklu jest Fundacja Banku Millennium, która chce wesprzeć rodziców w domowej edukacji przedszkolaków w czasie epidemii.

Zobacz więcej

Fundacja Banku Millennium wsparła pierwsze polskie testy na koronawirusa

Fundacja Bank Millennium włączyła się w działania w walce z koronawirusem i przekazała Instytutowi Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania, który opracował pierwsze polskie testy na obecność COVID-19, kwotę 500 000 zł. Testy wchodzą niebawem do masowej produkcji, a Insytut prowadzi dalsze prace badawczo-rozwojowe nad testami nowej generacji. Decyzja o przekazaniu funduszy właśnie Instytutowi została podjęta przez pracowników banku w wewnętrznym głosowaniu i jest reakcją na informację, która obiegła media na początku kwietnia br., o tym osiągnięciu polskich naukowców z Wirusowej Grupy Wsparcia PAN.

Zobacz więcej

Konkurs grantowy #bezkonkurencyjnekobiety

Celem Konkursu #bezkonkurencyjnekobiety jest wyłonienie dwóch najciekawszych projektów/inicjatyw kulturalnych na rzecz kobiet, zaproponowanych i zrealizowanych przez kobiety. Projektów wspierających działalność kobiet w sferze kultury.

Zobacz więcej

Odnowiona świetlica dla szpitala dziecięcego w Kielcach

Kilkunastu wolontariuszy z Banku Millennium wzięło udział w remoncie świetlicy na oddziale Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej w Kielcach.

Zobacz więcej

Wolontariusze promują czytelnictwo w małych miejscowościach

W ramach grantu przyznanego przez Fundację Millennium, pracownicy placówki Banku Millennium z województwa kujawsko - pomorskiego stworzyli bibliotekę w Domu Dziecka w Trzemesznie.
Zobacz więcej

Wolontariusze w akcji dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców

Kolejna akcja wolontariacka za nami. Pracownicy z zespołu trenerów Banku Millennium połączyli siły i przygotowali teren do wypoczynku dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Warszawie. Jest to jedyna tego typu placówka w Polsce przeznaczona dla kobiet i dzieci.

Zobacz więcej

Przestrzeń do ogrodoterapii od wolontariuszy Banku Millennium

Wolontariusze Banku Millennium z Pomorza zagospodarowali i dostosowali ogród do potrzeb terapii osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i rozwojowymi. Akcja odbyła się w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium.

Zobacz więcej

Szczęśliwe przedszkolaki na nowym placu zabaw

„Szczęśliwy przedszkolak” to nazwa akcji zrealizowanej przez pracowników oddziałów Banku Millennium w Krakowie. W ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium wolontariusze odnowili i wyposażyli w nowe sprzęty plac zabaw przy przedszkolu samorządowym nr 97 w Krakowie.

Zobacz więcej

W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium, pracownicy placówek z regionu Wschodniego przeprowadzili akcję wolontariacką. Tym razem zorganizowano Dzień Sportu w SP nr 88 w Krakowie oraz doposażono placówkę w potrzebne sprzęty gimnastyczne.

Zobacz więcej

Wolontariusze w akcji dla szkoły w Mońkach

Dzięki grantowi Fundacji Banku Millennium gabinet terapii pedagogicznej w SP nr.1 w Mońkach (woj. podlaskie) wzbogacił się o pomoce dydaktyczne, drobny sprzęt rehabilitacyjny i sportowy, a dzieci o ciekawe i wesołe zajęcia z edukacji finansowej.

Zobacz więcej

Przedszkolaki na ścieżce sensorycznej

Wolontariusze z Banku Millennium spełnili marzenie podopiecznych jednego z warszawskich przedszkoli i stworzyli ścieżkę sensoryczną.

Zobacz więcej

Górka saneczkowa, plac zabaw i boisko dla Lublewa Gdańskiego

W ramach akcji wolontariackiej zrealizowanej z grantu przyznanego przez Fundację Banku Millennium, grupa pracowników z Gdańska odnowiła plac zabaw, powiększyła boisko szkolne i zbudowała tor saneczkowy w szkole w Lublewie Gdańskim.

Zobacz więcej

43 tysiące dzieci przeszkolonych w ramach Finansowego Elementarza

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacji finansowej przedszkolaków Finansowy Elementarz. W ramach V edycji projektu zrealizowano ponad 400 warsztatów, w których uczestniczyło ponad 10 tys. dzieci ze 120 przedszkoli.

Zobacz więcej

Wolontariusze pomogli w budowie azylu dla szczeniąt

Prawie 20 wolontariuszy – pracowników Banku Millennium wraz z rodzinami i znajomymi, odwiedziło plac budowy azylu dla szczeniąt i zwierząt niepełnosprawnych Judytowo.

Zobacz więcej

Wolontariusze w Rogatym Ranczo

Blisko 50 wolontariuszy z oddziałów Banku Millennium w woj. pomorskim zrealizowało akcję w Rogatym Ranczo w Bojanie. Rogate Ranczo to przytulisko ostatniej szansy, w którym zwierzęta gospodarskie zaniedbywane przez poprzednich właścicieli odzyskują zdrowie i wiarę w człowieka.

Zobacz więcej

Akcja wolontariacka dla seniorów

W ramach akcji wolontariackiej zorganizowanej dzięki grantowi Fundacji Banku Millennium, grupa trenerów i pracowników oplacówki Banku Millennium wsparła Klub Seniora w Stargardzie (województwo zachodniopomorskie).

Zobacz więcej

Pierwszoklasiści z wizytą w Banku Millennium

W ramach projektu MilleWidziani w centrum szkoleniowym i centrali Banku Millennium gościli uczniowie jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Zobacz więcej

Finansowy Elementarz najlepszym programem społecznym

Finansowy Elementarz - program edukacji finansowej przedszkolaków realizowany przez Fundację Banku Millennium zajął 1. miejsce w konkursie „Złoty Bankier” w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Zobacz więcej

Wolontariusze z wizytą w Domu Samotnej Matki w Kraśniewie

Aż 40 wolontariuszy – pracowników Banku Millennium, ich rodzin i znajomych zaangażowało się w pomoc dla Domu Samotnej Matki w Kraśniewie (woj.mazowieckie).

Zobacz więcej

Integracja na sportowo – projekt wolontariuszy Banku Millennium

Promocja sportu i integracja z osobami niepełnosprawnymi, to cele akcji przeprowadzonej przez wolontariuszy Banku Millennium w Mońkach.

Wolontariusze zorganizowali integracyjne spotkanie zawodników klubu Promień Mońki oraz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej – osób niepełnosprawnych intelektualnie. W Warsztatach prowadzone są zajęcia w kilku pracowniach., m.in. artystycznej, rehabilitacyjno – usprawniającej, przygotowywania posiłków czy czynności dnia codziennego.

Zobacz więcej

Nowa biblioteka dla szkoły integracyjnej w Mogilnie

Wolontariusze Banku Millennium z województwa kujawsko-pomorskiego pomogli w wyposażeniu biblioteki, promowali czytelnictwo i prowadzili lekcje przedsiębiorczości w szkole podstawowej nr.3 w Mogilnie. Jest to jedyna placówka integracyjna w okolicy. Szkoła w takiej formie funkcjonuje od niedawna i wymaga dostosowania do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W tej chwili istnieje tylko jeden podjazd dla osób niepełnosprawnych, do klas na pierwszym piętrze prowadzą jedynie schody, brak jest wyposażenia biblioteki odpowiadającego potrzebom dzieci niedowidzących czy niedosłyszących.

Zobacz więcej

Świąteczna akcja wolontariuszy w Domu Dziecka w Chotomowie

Kilkunastu dyrektorów regionalnych z Banku Millennium wraz z rodzinami zorganizowało akcję wolontariacką dla Domu Dziecka w Chotomowie w woj. mazowieckim. Placówka boryka się z trudnościami finansowymi, dlatego z grantu przyznanego przez Fundację Banku Millennium i własnych środków wolontariusze zakupili najbardziej potrzebne sprzęty. Przywieźli i wraz z podopiecznymi domu zamontowali nową pralkę, łóżeczka i telewizor. Wolontariusze zorganizowali także spotkanie świąteczne, na którym wspólnie z dziećmi zrobili ozdoby choinkowe, przygotowali i pomalowali pierniczki, ubrali choinkę, rozdali upominki i śpiewali kolędy. Dzieci przygotowały natomiast przedstawienie jasełkowe, które doskonale wpisało się w magiczny klimat tego wieczoru.

Zobacz więcej

Wolontariusze odnowili korytarz w Szkole Specjalnej w Gdańsku

Z grantu otrzymanego od Fundacji Banku Millennium, pracownicy Banku Millennium odnowili korytarz Niepublicznej Podstawowej Szkoły Specjalnej w Gdańsku. To kolejny projekt zrealizowany w ramach programu wolontariatu pracowniczego.

Zobacz więcej

Wolontariat w schronisku dla zwierząt

Pracownicy Banku Millennium wraz z rodzinami zrealizowali kolejną akcję w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Projekt wolontariacki skierowany był do schroniska dla zwierząt w Lublinie. W ośrodku przebywa około 230 psów, 120 kotów oraz 44 zwierzęta egzotyczne, co znacznie przekracza możliwości lokalowe schroniska. Zwierzęta trafiające do schroniska są często chore lub są ofiarami ludzkiej przemocy i obojętności. Ideą akcji wolontariackiej była pomoc schronisku, propagowanie jego działalności oraz kształtowanie wiedzy na temat odpowiedzialnej opieki na zwierzętami.

Zobacz więcej

Wolontariusze dali radę!

„Razem – damy radę”, to nazwa akcji zrealizowanej w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium przez wolontariuszy z Banku Millennium. Celem projektu była wymiana podłogi w harcówce Towarzystwa Skautowego HORN. Pomieszczenie służy do organizowania zbiórek, warsztatów i szkoleń dla dzieci i młodzieży.

Zobacz więcej

Łazienka rehabilitacyjna dla osób niepełnosprawnych

Pracownicy Banku Millennium z województwa kujawsko – pomorskiego wraz z rodzinami zorganizowali akcję wolontariacką. Projekt polegał na dostosowaniu łazienki pielęgnacyjno- rehabilitacyjnej do potrzeb osób niepełnosprawnych – podopiecznych Specjalistycznego Środowiskowego Domu Samopomocy Arkadia w Toruniu. Z grantu uzyskanego od Fundacji Banku Millennium zakupiono nowe szafki i zamontowano je w łazience pielęgnacyjnej do hydroterapii. Poprzez nagłośnienie akcji, chciano również zwrócić uwagę na obecność osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i ich potrzeby.

Zobacz więcej

Plac zabaw od wolontariuszy Banku Millennium dla Domu Dziecka w Zwierzyńcu

Kilkudziesięciu osobowa grupa wolontariuszy z Banku Millennium przeprowadziła kolejną akcję w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Tym razem ochotnicy odnowili zaniedbany plac zabaw przy Domu Dziecka. Wolontariusze wraz ze swoimi rodzinami oraz wychowankami i personelem Domu Dziecka naprawili i pomalowali sprzęty do zabaw oraz postawili nową altanę. Na szarym murze ogradzającym teren najmłodsi namalowali własne graffiti, dzięki czemu plac zabaw zyskał nowy, optymistyczny wygląd. Po zakończonych pracach dzieci z dorosłymi rozegrały emocjonujący mecz piłki nożnej. Dzień zakończył się ogniskiem podczas którego uczestnicy dzielili się wrażeniami z przeprowadzonej akcji.

Zobacz więcej

Boisko dla szkoły w Lublewie Gdańskim

Boisko dla szkoły w Lublewie Gdańskim

W ramach programu wolontariatu Fundacji Banku Millennium, grupa pracowników Banku Millennium z Gdańska przygotowała boisko dla uczniów małej szkoły w Lublewie Gdańskim (województwo pomorskie).

Dzieci uczęszczające do szkoły w Lublewie Gdańskim są bardzo aktywne sportowo. Zarówno podczas zajęć WF jaki i zajęć świetlicy szkolnej chętnie spędzają czas na powietrzu grając w piłkę nożną oraz inne gry zespołowe. Przeszkodą w aktywnym spędzaniu czasu był jednak brak boiska.

Zobacz więcej

Nawet przedszkolaki, które liczą tylko do dziesięciu, bezbłędnie rozpoznają banknoty 200 zł

Nawet przedszkolaki, które liczą tylko do dziesięciu, bezbłędnie rozpoznają banknoty 200 zł

Dzieci bardzo szybko przyswajają wiedzę finansową, jeśli prezentowana jest w przystępny sposób. Taki wniosek wynika z doświadczeń Fundacji Banku Millennium, która realizuje skierowany do przedszkolaków program „Finansowy Elementarz”.

„Finansowy Elementarz” to flagowy program edukacyjny Fundacji Banku Millennium pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym, poprzez zabawę, podstawowych pojęć z zakresu finansów. Od dwóch lat w trakcie ponad 1000 warsztatów, Fundacja przeszkoliła blisko 28 tys. dzieci w ponad 300 przedszkolach w całej Polsce. W prowadzenie zajęć z przedszkolakami zaangażowani są wolontariusze - pracownicy Banku. Na potrzeby programu, również z pomocą wolontariuszy, przygotowano specjalne materiały edukacyjne – m.in. książeczki dostępne również w placówkach Banku w kącikach dla dzieci.

Zobacz więcej

Finansowy Elementarz na Dzień Dziecka

30.05.2018

Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Banku Millennium zaprasza na „Finansowy Elementarz” – zajęcia z edukacji finansowej dla dzieci.

Skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość, dlaczego warto oszczędzać i dlaczego nie można mieć wszystkich zabawek na świecie? Tego dowiedzą się dzieci w specjalnie przygotowanej dla nich strefie zabaw zaaranżowanej w centrum handlowym Blue City w Warszawie. W programie zajęć m.in. czytanie książeczek „Finansowy Elementarz” i zabawy dla dzieci z nagrodami. W animacjach weźmie udział sympatyczny, żywy pluszak - pies Pan Sebastian – główny bohater książeczek „Finansowy Elementarz”.

Zobacz więcej

Finansowy Elementarz dla 200 dzieci z Lublina

13.03.2018

Fundacja Banku Millennium przeprowadziła warsztaty „Finansowy Elementarz” dla 200 dzieci w Lublinie - uczestników projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” realizowanego przez Urząd Miasta Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

„Finansowy Elementarz" jest autorskim programem Fundacji Banku Millennium realizowanym pod patronatem Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Podczas warsztatów prowadzonych w ramach programu, przedszkolaki zapoznają się z podstawowymi pojęciami ze świata finansów, dowiadują się o tym skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość oraz poznają korzyści związane z oszczędzaniem.

Zobacz więcej

Finansowy Elementarz dla przedszkolaków

Zakończyła się druga edycja programu Finansowy Elementarz. Od października do grudnia 2017 roku Fundacja Banku Millennium przeszkoliła z podstaw finansów kilka tysięcy dzieci w ponad 100 przedszkolach z kilkunastu miast Polski.

Rozpoczęty w 2016 roku autorski program edukacji finansowej przedszkolaków Fundacji Banku Millennium jest realizowany przez wolontariuszy Banku Millennium we współpracy z organizacją pozarządową. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów. Program uzyskał patronat Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka, co potwierdza jego dużą wartość edukacyjną.

Zobacz więcej

Fundacja Banku Millennium wspiera młodych polskich artystów

Fundacja Banku Millennium po raz kolejny objęła mecenatem wystawę Kompas Młodej Sztuki oraz ufundowała nagrodę dla laureata rankingu najlepszych młodych polskich artystów.

Kompas Młodej Sztuki jest rankingiem młodych polskich artystów, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie głosowania przedstawicieli 80 polskich galerii sztuki współczesnej – komercyjnych oraz publicznych. Laureat rankingu otrzyma czek w wysokości 10 000 złotych ufundowany przez Fundację Banku Millennium. Nagroda zostanie wręczona 13 grudnia w Galerii -1 w Centrum Olimpijskim w Warszawie podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Prace młodych artystów będzie można oglądać do 2 stycznia 2018 roku.

Dowiedz się więcej

Żegnaj lato, witaj jesień – akcja wolontariuszy Banku Millennium

Wolontariusze Banku Millennium przeprowadzili kolejną akcję w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Tym razem zorganizowano całodniowe wydarzenie dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, którego tematem przewodnim było pożegnanie jesieni.

Atrakcjami wydarzenia było grzybobranie z nagrodami, aktywności sportowe, konkurs plastyczny i warsztaty z wycinania dyń. Ważną częścią imprezy były warsztaty z edukacji finansowej, które poprowadzili wolontariusze z Banku Millennium. Nagrodami za aktywny udział w szkoleniu były skarbonki, do których dzieci zobowiązały się odkładać część kieszonkowego. Wszystkie te aktywności miały na celu edukację i integrację dzieci i rodzin z SOS Wioski Dziecięcej z lokalną społecznością.

Dowiedz się więcej

Wolontariusze z Banku Millennium promują sportowy styl życia na Śląsku

Z grantu pozyskanego w konkursie Fundacji Banku Millennium, wolontariusze z banku wraz z nauczycielami i uczniami szkoły w Pawłowicach na Śląsku zrealizowali akcję promującą wśród uczniów sportowy tryb życia.

Głównym celem projektu było zainteresowanie młodzieży sportem jako sposobem spędzania wolnego czasu oraz integracja uczniów śląskiej placówki. W ramach akcji wyposażono szkołę w sprzęt sportowy i zorganizowano wspólne rozgrywki koszykówki dla uczniów. Odbyły się również lekcje wychowawcze, na których rozmawiano z młodzieżą o ich pasjach i korzyściach płynących z uprawiania sportu.

Dowiedz się więcej

Bankowi wolontariusze posadzili 200 drzew

W ramach programu wolontariatu pracowniczego Fundacji Banku Millenium, około 40 wolontariuszy z Banku Millennium wraz ze swoimi rodzinami, posadziło w Lesie Bródnowskim w Warszawie 200 drzew. Posadzono m.in. grusze, śliwy i jarzębiny, których owoce są składnikiem diety wielu gatunków zwierząt i stanowią ważny element ekosystemu lasu. Akcji sadzenia drzew towarzyszyły animacje i warsztaty ekologiczne dla dzieci prowadzone przez przedstawicieli współorganizatora akcji - fundacji ekologicznej Aeris Futuro.

Dowiedz się więcej

Renowacja boiska szkolnego we wsi Czaple

Grupa wolontariuszy z Banku Millennium wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Czaplach (woj. kujawsko-pomorskie) wyposażyła szkolne boisko w gry terenowe. Projekt został zrealizowany z grantu pozyskanego od Fundacji Banku Millennium.

Akcja wolontariuszy i lokalnej społeczności polegała na namalowaniu wodoodpornymi farbami na płycie boiska gier podwórkowych. Gry zostały zaprojektowane samodzielnie przez uczniów szkoły. Podczas wydarzenia zamontowano również stojaki do gry w koszykówkę. Dzieci będą mogły z nich korzystać podczas przerw, lekcji WF i zajęć świetlicowych oraz w czasie wolnym – także poza godzinami pracy szkoły.

Dowiedz się więcej

Sala sensoryczna dla dzieci z Warszawy

„Sala sensoryczna” to projekt wolontariuszy z Banku Millennium, przeprowadzony w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium.

Beneficjentami akcji byli Fundacja AlterEdu oraz Szkoła Podstawowa nr 75 w Warszawie. Projekt polegał na przygotowaniu i wyposażeniu specjalistycznej sali sensorycznej dla uczniów z różnego typu dysfunkcjami w rozwoju i przystosowaniu. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz sfinansowaniu zakupu sprzętu do ćwiczeń ze środków Fundacji Banku Millennium, dzieci będą mogły poprawiać motorykę, rozwijać wyobraźnię przestrzenną, nabywać umiejętności planowania oraz łagodzić zaburzenia emocjonalne. Warto podkreślić, że jedyna taka sala na warszawskim Śródmieściu będzie służyła nie tylko podopiecznym podstawówki, ale również wszystkim mieszkańcom dzielnicy.

Dowiedz się więcej

Finansowy Elementarz pod patronatami Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka

Projekt edukacji finansowej przedszkolaków Finansowy Elementarz realizowany przez Fundację Banku Millennium otrzymał honorowe patronaty Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

 

Dowiedz się więcej

Wolontariusze Banku Millennium zorganizowali Bajkowe Wakacje

Grupa wolontariuszy z oddziału Banku Millennium w Mogilnie (woj.kujawsko-pomorskie) zrealizowała wakacyjną akcję dla dzieci.

Dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Banku Millennium, wolontariusze z banku przygotowali dla najmłodszych mieszkańców Gminy i Powiatu Mogilno akcję Bajkowe Wakacje. W ramach wydarzenia, które odbywało się w lipcu i sierpniu, przygotowano wiele atrakcji, których motywem przewodnim były bajki. Dzieci wzięły udział w zabawach z animatorem, seansach filmowych, warsztatach i bajkowym balu. Atrakcją tego ostatniego były liczne konkursy oraz poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i rodziców dzieci.

Dowiedz się więcej

Wolontariusze z Banku Millennium odnowili szkolną bibliotekę

„Książka dostępna dla każdego” to akcja zorganizowana przez wolontariuszy Banku Millennium w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. W konkursie mógł wziąć udział każdy pracownik, który przygotował projekt dla społeczności lokalnej i zaangażował w jego realizację innych wolontariuszy z banku, rodzinę i znajomych.

Dowiedz się więcej

Szkolenie i turniej szachowy – akcja wolontariuszy Banku Millennium

„Szkolenie i turniej szachowy” to kolejna akcja zorganizowana w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. W konkursie mógł wziąć udział każdy pracownik Banku Millennium, który przygotował projekt dla społeczności lokalnej i zaangażował w jego realizację innych wolontariuszy z banku, rodzinę i znajomych.

Dowiedz się więcej

Świetlica Akwarium z grantu od Fundacji Banku Millennium

Świetlica Akwarium to pierwszy projekt zrealizowany w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. W konkursie mógł wziąć udział każdy pracownik Banku Millennium, który przygotował projekt dla społeczności lokalnej i zaangażował w jego realizację innych wolontariuszy z banku, rodzinę i znajomych.

Dowiedz się więcej

Fundacja Banku Millennium Mecenasem Kompasu Młodej Sztuki

Fundacja Banku Millennium po raz kolejny została Mecenasem wystawy Kompas Młodej Sztuki oraz ufundowała nagrodę w wysokości 10 000 zł dla zwycięzcy rankingu.

Dowiedz się więcej

Fundacja Banku Millennium Mecenasem Programu Edukacyjnego Warszawskich Targów Sztuki

Fundacja Banku Millennium została Mecenasem Programu Edukacyjnego Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 14-16 października w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dowiedz się więcej

Projekt edukacyjny „Finansowy Elementarz”

Projekt edukacyjny „Finansowy Elementarz” powstał jako odpowiedź na rosnąca potrzebę edukacji finansowej najmłodszych. Obejmuje realizację bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w przedszkolach na terenie Polski. Głównym celem projektu jest przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z pojęciem pieniądza i kształtowaniem nawyku racjonalnego nimi gospodarowania.

Dowiedz się więcej

Fundacja „Inspiruje nas życie” partnerem „Kompasu Młodej Sztuki”

25 listopada 2015 r. w Galerii (-1) PKOL w Warszawie ogłoszono wyniki rankingu „Kompas Młodej Sztuki” oraz otwarto wystawę pokonkursową laureatów. Dzień później dziennik „Rzeczpospolita” opublikował pełny ranking wraz z dodatkowymi informacjami i komentarzami.

Partnerem obu wydarzeń była Fundacja „Inspiruje nas życie”.

Dowiedz się więcej

Fundacja „Inspiruje nas życie” partnerem wręczenia nagrody „Złote Berło” 2015

30 listopada 2015 r. po raz siedemnasty wręczono jedną z najważniejszych polskich nagród w dziedzinie kultury – „Złote Berło”. Tegorocznym laureatem został TEATR POLSKIEGO RADIA.

Partnerem koncertu towarzyszącego uroczystości była Fundacja „Inspiruje nas życie”.

Dowiedz się więcej

Fundacja “Inspiruje nas życie” wspiera Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizuje dorocznie, od roku 1987, Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. Jej XXIX edycja rozpoczęła się 4 listopada 2015 roku i zakończy się etapem finałowym w dniach 2-3 kwietnia 2016 roku.

Fundacja „Inspiruje nas życie” dołączyła do prestiżowego grona mecenasów tego wydarzenia.

Dowiedz się więcej

Finał akcji Our People’23: Save the Planet!

Senat ogłosił rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej - poświęcony budowaniu świadomości ekonomicznej polskiego społeczeństwa. Fundacja Banku Millennium wraz z Bankiem Millennium również podążają za ideą edukacji finansowej. Przed nami wyjątkowy tydzień – Światowy Tydzień Pieniądza (ang. Global Money Week), to idealny czas by ogłosić, że już za chwilę ruszamy z kolejną, XII edycją autorskiego programu Fundacji Banku Millennium Finansowy Elementarz.

Zobacz więcej