W ramach akcji wolontariackiej zorganizowanej dzięki grantowi Fundacji Banku Millennium, grupa trenerów i pracowników placówki Banku Millennium wsparła Klub Seniora w Stargardzie (województwo zachodniopomorskie).

Celem akcji była edukacja i promowanie aktywności wśród seniorów. Wolontariusze zorganizowali szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z próbami wyłudzeń pieniędzy metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Seniorzy otrzymali również informacje jak ustrzec się przed utratą swoich pieniędzy oraz jak postępować w sytuacji, gdy ktoś próbuje podszywać się pod znajomą osobę czy policjanta.

Zajęcia związane z metodami wyłudzeń zapoczątkowały cykl warsztatów, które w najbliższych miesiącach będą się odbywać w Klubie Seniora. Wolontariusze przeprowadzą m.in. szkolenia na temat bezpieczeństwa w sieci oraz zarządzania budżetem domowym, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb seniorów.

Członkowie Klubu otrzymali również od Fundacji sprzęt sportowo-rekreacyjny m.in. rower stacjonarny, rowery miejskie, stepy do aerobiku i kijki nordic walking oraz gry planszowe. Przekazany sprzęt pozwoli seniorom jeszcze aktywniej spędzać czas.

Do tej pory w akcjach społecznych organizowanych przy wsparciu Fundacji Banku Millennium wzięło udział ponad 300 wolontariuszy, którzy zrealizowali programy dla kilku tysięcy beneficjentów.