Wolontariusze z Banku Millennium spełnili marzenie podopiecznych jednego z warszawskich przedszkoli i stworzyli ścieżkę sensoryczną.

Zrealizowany w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium projekt polegał na zbudowaniu sześciometrowej ścieżki wypełnionej różnego rodzaju materiałami (otoczaki, sztuczna trawa, kora, kamienie, gąbki itp.). Ścieżka ma na celu rozwijanie motoryki dużej, równowagi, koordynacji ruchowej, wrażeń dotykowych i wyobraźni. Chodzenie po niej pozwala także na uniknięcie ewentualnych wad postawy i stóp. Aby stymulować zmysły dzieci przez cały rok, zakupiono również akcesoria do ćwiczenia koordynacji ruchowej oraz równowagi, które można używać w pomieszczeniach - piłki, dyski, kamienie sensoryczne i obrotowy spodek.

Dzięki pracy wolontariuszy przedszkole zostało wzbogacone nie tylko o ścieżkę sensoryczną. Dzieci dostały również swój ogródek, w którym już po wakacjach będą mogły uczyć się uprawy i dbania o rośliny, a także obserwować ich wzrost. Wolontariusze posadzili też kwiaty i tuje oraz zamontowali karmniki, co umożliwi dzieciom obserwację różnego rodzaju ptaków.