Prawie 20 wolontariuszy – pracowników Banku Millennium wraz z rodzinami i znajomymi, odwiedziło plac budowy azylu dla szczeniąt i zwierząt niepełnosprawnych Judytowo.

Judytowo powstało z inicjatywy Fundacji dla Szczeniąt Judyta, pod której opiekę trafiają szczenięta porzucone, chore, niepełnosprawne, skrzywdzone, po wypadkach. Fundacja leczy i przygotowuje je do adopcji i znajduje dla nich nowe domy. Celem projektu realizowanego przez bankowych wolontariuszy była pomoc przy budowie pierwszego tego typu schroniska w Polsce. Z grantu otrzymanego od Fundacji Banku Millennium przygotowano wybieg dla zwierząt oraz zakupiono sprzęt do pielęgnacji terenu zielonego i pięć lamp bakteriobójczych do wyposażenia sal, w których będą znajdować się psie matki ze szczeniakami.

Dzięki Fundacji Banku Millennium mogliśmy wspomóc Fundację Judyta w budowie azylu dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych. Fundacja Judyta jako jedyna w Polsce zajmuje się bezdomnymi psimi matkami ze szczeniętami, które bez jej pomocy nie miałyby szansy na dobre życie. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak wygląda codzienność ludzi, którzy bez reszty poświęcili się swojej działalności. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to ciężka i bezinteresowna praca. Pomoc osobom o tak wielkim sercu była samą przyjemnością. Pomimo ogromnego upału wszyscy pracowali z uśmiechami na twarzy. Najlepszą nagrodą był dla nas widok mokrych nosków i merdających ogonków. Mamy poczucie, że stworzyliśmy pieskom chociaż namiastkę dobrego domu, a dzięki temu szansę na życie i znalezienie własnej rodziny. - posumował jeden z uczestników akcji wolontariackiej.

Akcja odbyła się w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium, w którym pracownicy banku zgłaszają pomysły na akcje społeczne. Do tej pory w akcjach wolontariackich organizowanych przy wsparciu Fundacji Banku Millennium wzięło udział ponad 300 wolontariuszy, którzy zrealizowali programy dla kilku tysięcy beneficjentów.

Zobacz video