W ramach projektu MilleWidziani w centrum szkoleniowym i centrali Banku Millennium gościli uczniowie jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z pojęciem pieniądza, kształtowanie racjonalnych postaw w kwestiach finansowych oraz zapoznanie ich z funkcjonowaniem wybranych obszarów banku. Podczas wizyty dzieci mogły m.in. dowiedzieć się na czym polega praca w banku, przyjrzeć się jej z bliska, zobaczyć oddział testowy, a także dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z bankomatu.

Ciekawym punkiem programu było spotkanie z Wiceprezesem zarządu banku – Panem Fernando Bicho, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, o tym gdzie i w jaki sposób podejmowane są decyzje oraz co zrobić, żeby zarządzać bankiem.

Pan Fernando Bicho starał się również odpowiedzieć na pytania dzieci. Pierwszoklasiści byli bardzo dociekliwi i bezpośredni. Interesowało ich szczególnie to, jak zarządza się bankiem oraz czy dziewczynki mogą nim kierować. Jak twierdzą dzieci, Pan Wiceprezes poradził sobie doskonale.