Mecenat nad kulturą

Bank Millennium jest mecenasem kultury 360°, promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach

Mecenat nad kulturą

Bank Millennium jest zaangażowany kulturalnie już ponad trzy dekady. Przywiązujemy ogromną wagę do komunikacji ze środowiskami pozostającymi poza zakresem naszej bezpośredniej aktywności biznesowej: organizacjami pozarządowymi, społecznymi, samorządowymi i fundacjami. Realizując swoją misję społeczną prowadzimy wspólnie z tymi instytucjami wieloletnie programy w obszarze kultury, edukacji i inicjatyw charytatywnych.

 

Działania te stanowią element szeroko rozumianego programu komunikacji spółki będącej instytucją zaufania publicznego. Bank, podejmując się roli mecenasa czy też realizując programy sponsorskie lub promocyjne, zwraca szczególną uwagę na ich poziom oraz kompetencję i wiarygodność swoich Partnerów. Dlatego też angażujemy się zwykle w projekty wieloletnie, które dzięki swemu poziomowi i znaczeniu umożliwiają osiągnięcie zakładanych przez Partnerów ważnych celów społecznych oraz stanowią wsparcie dla kreowania wizerunku Banku jako instytucji wrażliwej i aktywnej społecznie.

Równolegle do działalności biznesowej wspieramy przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Bank Millennium jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Sięgamy do kultury niszowej i popularnej. Stawiamy na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 17 lat Bank jest partnerem, a od 7 lat sponsorem tytularnym największego w Europie festiwalu filmu dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat był mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 17 lat sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Był związany z Gdańskim Festiwalem Muzycznym. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych. Przez 8 lat był partnerem Bella Skyway Festival, a 7 lat Sacrum Profanum.

Ponad 30 lat mecenatu Banku Millennium

  • Działalność Banku Millennium na rzecz promocji i udostępniania kultury trwa nieprzerwanie od 34 lat
  • Mecenat Banku Millennium to kulturalna podróż przez trzy dekady.
  • Bank od początku swojej działalności biznesowej angażuje się w udostępnianie i upowszechnianie kultury w Polsce.
  • Podsumowanie wieloletniego zaangażowania banku można zobaczyć w filmie „1989-2019. 30 lat mecenatu kultury Banku Millennium”.

Wspierane przez nas wydarzenia

Od lat jesteśmy związani ze słynnymi projektami kulturalnymi.

Millennium Docs Against Gravity Film Festival

Bank Millennium jest mecenasem tytularnym największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych.

Dowiedz się więcej Millennium Docs Against Gravity Film Festival

Bank Millennium partnerem nowego festiwalu muzycznego Inside Seaside

Bank Millennium dołącza do partnerów Inside Seaside Festival, nowego wydarzenia na polskiej scenie muzycznej. To kolejne z wielu wydarzeń kulturalnych, których jest mecenasem. Bank od ponad 30 lat wspiera sztukę w niemal wszystkich jej formach.

Dowiedz się więcej festiwal muzyczny Inside Seaside

Bank Millennium wspiera Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ”Złota Tarka"

Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ”Złota Tarka" to międzynarodowe wydarzenie, skupiające co roku wybitnych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. Bank Millennium jest sponsorem festiwalu już od ponad 20 lat.

Dowiedz się więcej Bank Millennium wspiera Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ”Złota Tarka"

Sacrum Profanum

Krakowski festiwal przedstawia muzykę współczesną, eksperymentalną i kształtuje trendy.

Dowiedz się więcej Sacrum Profanum

Bank Millennium mecenasem „Start-upu kulturalnego”

Wśród tegorocznych projektów, objętych mecenatem Banku Millennium, ponownie znalazł się „Start-up kulturalny”. To gliwicka inicjatywa, wspierająca innowacyjne pomysły, wyjątkowe wydarzenia i sztukę na najwyższym poziomie.

Dowiedz się więcej Bank Millennium mecenasem „Start-upu kulturalnego”

Wydarzenia archiwalne