Wolontariusze z Banku Millennium odnowili szkolną bibliotekę

„Książka dostępna dla każdego” to akcja zorganizowana przez wolontariuszy Banku Millennium w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. W konkursie mógł wziąć udział każdy pracownik, który przygotował projekt dla społeczności lokalnej i zaangażował w jego realizację innych wolontariuszy z banku, rodzinę i znajomych.

Z przyznanego przez Fundację grantu, wolontariusze zakupili nowe regały i książki do biblioteki dla jednej z warszawskich szkół podstawowych. W szkole aktualnie uczy się około 950 dzieci, z których znaczna część będzie korzystać z odnowionej biblioteki.

W realizacji projektu wzięło udział kilkadziesiąt osób  - pracowników Banku Millennium, uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczestnicy akcji zdemontowali stare regały i zamontowali nowe oraz poukładali na półkach zakupione książki. Po zakończeniu prac, wolontariusze razem z dziećmi uczestniczyli we grach i zabawach edukacyjnych. 

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programu edukacji finansowej i kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.