Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Banku Millennium zaprasza na „Finansowy Elementarz” – zajęcia z edukacji finansowej dla dzieci.

Skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość, dlaczego warto oszczędzać i dlaczego nie można mieć wszystkich zabawek na świecie? Tego dowiedzą się dzieci w specjalnie przygotowanej dla nich strefie zabaw zaaranżowanej w centrum handlowym Blue City w Warszawie. W programie zajęć m.in. czytanie książeczek „Finansowy Elementarz” i zabawy dla dzieci z nagrodami. W animacjach weźmie udział sympatyczny, żywy pluszak - pies Pan Sebastian – główny bohater książeczek „Finansowy Elementarz”.

Finansowy Elementarz to flagowy program edukacyjny Fundacji Banku Millennium realizowany pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Celem programu jest wyjaśnienie najmłodszym, poprzez zabawę, podstawowych pojęć z zakresu finansów. Od 2016 roku podczas niemal 600 warsztatów „Finansowy Elementarz” Fundacja przeszkoliła prawie 15 000 dzieci z 200 przedszkoli w wybranych miastach w Polsce. W prowadzenie zajęć „Finansowy Elementarz” zaangażowani są wolontariusze - pracownicy Banku Millennium. Na potrzeby programu, również z pomocą pracowników banku, przygotowano specjalne materiały edukacyjne – m.in. książeczki, które są dostępne także w kącikach dla dzieci w placówkach Banku. W dłuższej perspektywie czasowej, Fundacja Banku Millennium chce objąć programem wybrane przedszkola w całej Polsce.

Animacje „Finansowy Elementarz” odbędą się w dniach 1-3. 06. 2018 w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie (na poziomie –1, przy fontannie) w godzinach 12:00- 20:00.