Wolontariusze Banku Millennium zorganizowali Bajkowe Wakacje

Grupa wolontariuszy z oddziału Banku Millennium w Mogilnie (woj.kujawsko-pomorskie) zrealizowała wakacyjną akcję dla dzieci.

 

Dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Banku Millennium, wolontariusze z banku przygotowali dla najmłodszych mieszkańców Gminy i Powiatu Mogilno akcję Bajkowe Wakacje. W ramach wydarzenia, które odbywało się w lipcu i sierpniu, przygotowano wiele atrakcji, których motywem przewodnim były bajki. Dzieci wzięły udział w zabawach z animatorem, seansach filmowych, warsztatach i bajkowym balu. Atrakcją tego ostatniego były liczne konkursy oraz poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i rodziców dzieci.

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. W zorganizowanych spotkaniach wzięło udział ok. 200 dzieci, a nad sprawną realizacją wydarzeń czuwało 20 wolontariuszy. Akcja Bajkowe Wakacje nie tylko uatrakcyjniła dzieciom letni wypoczynek, ale umożliwiła również integrację mieszkańców Powiatu Mogileńskiego i zachęciła do dalszych działań społecznych.

Do konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium, pracownicy Banku Millennium mogą zgłaszać projekty dotyczące edukacji finansowej, rozwoju przedsiębiorczości, projektów międzypokoleniowych oraz projektów dla dzieci i młodzieży, wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ochrony środowiska. Największe szanse na wygraną mają te akcje, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej.

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programów edukacji finansowej i kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.