Finansowy Elementarz dla 200 dzieci z Lublina

13.03.2018

Fundacja Banku Millennium przeprowadziła warsztaty „Finansowy Elementarz” dla 200 dzieci w Lublinie - uczestników projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” realizowanego przez Urząd Miasta Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

„Finansowy Elementarz" jest autorskim programem Fundacji Banku Millennium realizowanym pod patronatem Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Podczas warsztatów prowadzonych w ramach programu, przedszkolaki zapoznają się z podstawowymi pojęciami ze świata finansów, dowiadują się o tym skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość oraz poznają korzyści związane z oszczędzaniem.

Bardzo nas cieszy, że w partnerstwie z Urzędem Miasta w Lublinie możemy pomóc dzieciom zrozumieć podstawowe pojęcia ze świata finansów. – podkreśla Iwona Jarzębska, Prezes Fundacji Banku Millennium. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć z edukacji finansowej dla przedszkolaków. Od 2016 roku podczas niemal 600 warsztatów Fundacja przeszkoliła prawie 15 000 dzieci z 200 przedszkoli w całej Polsce.

Celem projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”, realizowanego przez Urząd Miasta Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jest zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami finansowymi oraz nauka postaw przedsiębiorczych. W przyszłości umiejętności te będą przydatne na rynku pracy i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej. W projekcie uczestniczą już przedszkolaki, które w świat finansów wprowadza Fundacja Banku Millennium.

Dzięki temu projektowi chcemy rozwijać w najmłodszych lublinianach postawy przedsiębiorcze, zaszczepiać w nich odwagę do realizacji własnych celów i marzeń związanych z przyszłym życiem zawodowym oraz rozwijać zmysł kreatywności i innowacyjności. – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W prowadzenie warsztatów „Finansowy Elementarz” zaangażowani są wolontariusze - pracownicy Banku Millennium. Na potrzeby programu, również z pomocą pracowników banku, przygotowano specjalne materiały edukacyjne – m.in. książeczki, które są dostępne także w kącikach dla dzieci w oddziałach Banku. W dłuższej perspektywie czasowej, Fundacja Banku Millennium chce objąć programem wybrane przedszkola w Polsce.