Szkolenie i turniej szachowy – akcja wolontariuszy Banku Millennium

„Szkolenie i turniej szachowy” to kolejna akcja zorganizowana w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. W konkursie mógł wziąć udział każdy pracownik Banku Millennium, który przygotował projekt dla społeczności lokalnej i zaangażował w jego realizację innych wolontariuszy z banku, rodzinę i znajomych.

Szkolenie szachowe oraz turniej o puchar Fundacji Banku Millennium odbyły się w siedzibie Polskiego Związku Szachowego w Warszawie. W imprezie uczestniczyło kilkadziesiąt osób – wolontariusze z Banku Millennium oraz znajomi i dzieci pracowników banku. Uczestnicy części szkoleniowej mogli przypomnieć sobie zasady poruszania się bierek, najważniejsze reguły rozgrywania partii szachowej oraz zapoznali się z przepisami rozgrywania turniejów.

W turnieju uczestniczyło 30 osób. Zwycięzcy otrzymali puchary i wartościowe nagrody, a wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami, książkami do samodzielnego treningu i czasopismami szachowymi oraz voucherami na szkolenia szachowe.

Do konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium, pracownicy Banku Millennium mogą zgłaszać projekty dotyczące edukacji finansowej, rozwoju przedsiębiorczości, projektów międzypokoleniowych oraz projektów dla dzieci i młodzieży, wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ochrony środowiska. Największe szanse na wygraną mają te akcje, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej.

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programu edukacji finansowej i kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.