Dzisiaj, 24 sierpnia, 6 miesięcy od wybuchu wojny w Ukrainie, zaatakowany kraj obchodzi 31. rocznicę niepodległości. Ten dzień, Fundacja Banku Millennium wybrała na emisję filmu o wolontariuszach - 140 pracownikach Banku Millennium, którzy zrealizowali swoje 33 pomocowe inicjatywy i pomogli 8.000 uchodźców w specjalnej edycji programu fundacji „#słuchaMYwspieraMY dla obywateli Ukrainy”. Na program wolontariacki i wsparcie organizacji pozarządowych Fundacja Banku Millennium i Bank Millennium przeznaczyli 1 mln złotych.

Od 1 marca do 31 maja 2022 roku Fundacja Banku Millennium realizowała program „#słuchaMYwspieraMY dla obywateli Ukrainy” i wspólnie z pracownikami banku organizowała inicjatywy pomocowe dla obywateli Ukrainy, którzy po 24 lutego znaleźli się w Polsce w poszukiwaniu schronienia. 140 wolontariuszy, dzięki uzyskanym grantom od fundacji niosło wsparcie dla potrzebujących. Wolontariusze dotarli do punktów noclegowych i żywnościowych, przedszkoli, szkół, świetlic, placówek oświatowych, fundacji, organizacji. Byli na dworcach i stacjach, na granicy i przyjmowali uchodźców w swoich domach.

- Jeszcze przed chwilą granica była tym, co dzieli, nie łączy. Po 24 lutego br. połączyła nas już na zawsze. Jako społeczeństwo i społeczność bankowa dzisiaj inaczej już rozumiemy dobroczynność. Rozumiemy ją jako realne, prawdziwe zaangażowanie. To zrozumienie idzie w parze ze wsłuchaniem się w potrzeby innych i pomaganiem. W obliczu wydarzeń w Ukrainie ważne było tempo reakcji i skala działań. Zareagowaliśmy błyskawicznie i wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami nieśliśmy pomoc obywatelom Ukrainy. Częścią naszej załogi są również osoby z Ukrainy, które same też realizowały swoje inicjatywy i oceniały zgłoszone inicjatywy pracowników. Razem ze 140 pracownikami, ich bliskimi i rodzinami pomogliśmy ponad 8.000 uchodźców. Dzięki Fundacji Banku Millennium i Bankowi Millennium na działalność wolontariacką i wsparcie organizacji pozarządowych przekazaliśmy 1 mln złotych. Wymieniam liczby, ale to dzięki zaangażowaniu ludzi mogliśmy pomóc. Nie czekamy – słuchamy, wspieramy i działamy – powiedziała Aleksandra Tobiasz z Departamentu Public Relations Banku Millennium, koordynatorka programu #słuchaMYwspieraMY.

Fundacja podziękowała wolontariuszom za udział w specjalnej edycji programu publikując film, p.t „KTO, jak nie MY? #słuchaMYwsperaMy obywateli Ukrainy”, których są bohaterami. Film został opublikowany na kanałach komunikacyjnych fundacji i banku: You Tube, fanpage’u FB fundacji, stronie www fundacji, Linkedin i w wewnętrznym portalu bankowym, Świecie Millennium, tym gestem Fundacja Banku Millennium uczciła Dzień Niepodległości Ukrainy