W tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku, organizowanego przez firmę Moje Bankowanie działania Fundacji Banku Millennium zostały wyróżnione w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Organizatorzy rankingu Instytucja Roku wyróżnili wsparcie domowej edukacji finansowej dzieci w ramach prowadzonego przez Fundację Banku Millennium programu „Finansowy Elementarz”. To flagowy projekt Fundacji Banku Millennium prowadzony od 2016 r. Mimo pandemii Fundacja kontynuowała program, nadając mu nowy format. Ze względu na sytuację epidemiczną dotychczas prowadzone zajęcia w przedszkolach zostały zawieszone do odwołania, jednak Fundacja zadbała o dostępność w internecie nowoczesnych materiałów edukacyjnych online.

W ramach „Finansowego Elementarza”, autorskiego programu edukacji finansowej przedszkolaków, Fundacja Banku Millennium przygotowała cykl animowanych filmów o przygodach Pana Sebastiana, wspierając tym samym rodziców w domowej edukacji przedszkolaków w czasie pandemii. Fundacja stworzyła też e-poradnik dla rodziców „Jak uczyć dzieci finansów” oraz serię wywiadów video z psychologiem na tematy związane ze specyfiką edukacji finansowej dzieci w wieku przedszkolnym. Ta nowa formuła zajęć edukacyjnych jest specjalną propozycją Fundacji Banku Millennium na czas trudnej sytuacji związanej z koronawirusem. Dotychczas „Finansowy Elementarz” był dostępny w placówkach Banku Millennium i podczas warsztatów w przedszkolach, teraz Pan Sebastian może być w każdym domu. Fundacja postanowiła przygotować „Finansowy Elementarz” w formie online, aby zwiększyć jego dostępność i dotrzeć do jak największej liczby małych dzieci. Dzięki temu rodzice otrzymują gotowe materiały edukacyjne, które pomagają angażować najmłodszych i ułatwiają przyswajanie podstawowych informacji z zakresu finansów. Więcej na stronie Fundacji: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/fundacja.

Program edukacji „Finansowy Elementarz” został nagrodzony również w 2019 r. nagrodą Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.