Grupa wolontariuszy z Banku Millennium wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Czaplach (woj. kujawsko-pomorskie) wyposażyła szkolne boisko w gry terenowe. Projekt został zrealizowany z grantu pozyskanego od Fundacji Banku Millennium.

Akcja wolontariuszy i lokalnej społeczności polegała na namalowaniu wodoodpornymi farbami na płycie boiska gier podwórkowych. Gry zostały zaprojektowane samodzielnie przez uczniów szkoły. Podczas wydarzenia zamontowano również stojaki do gry w koszykówkę. Dzieci będą mogły z nich korzystać podczas przerw, lekcji WF i zajęć świetlicowych oraz w czasie wolnym – także poza godzinami pracy szkoły.

Oprócz malowania boiska, organizatorzy zapewnili uczestnikom dodatkowe atrakcje. Realizacji projektu towarzyszyły warsztaty warcabowe - poprowadzone przez jednego z wolontariuszy banku, pokazy zumby i zabawy przy muzyce oraz malowanie twarzy. Najmłodsi mogli skorzystać z udostępnionego przez gminę Świecie dmuchanego placu zabaw oraz skosztować lodów i soków ofiarowanych przez sponsorów.

Projekt zrealizowany był w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Wolontariusze Banku Millennium mogą w nim wygrać fundusze na realizację samodzielnie zaprojektowanej akcji wolontariackiej. Największe szanse na wygraną mają te akcje, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej.

Program wolontariatu pracowniczego jest obok programów edukacji finansowej i edukacji kulturalnej, jednym z trzech filarów działalności Fundacji Banku Millennium.

Zobacz wideo