Finansowy Elementarz pod patronatami Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka

Projekt edukacji finansowej przedszkolaków Finansowy Elementarz realizowany przez Fundację Banku Millennium otrzymał honorowe patronaty Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

 

Rozpoczęty w 2016 roku autorski program edukacji finansowej przedszkolaków jest przygotowany i realizowany przez pracowników banku we współpracy z organizacją pozarządową. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów.

W pierwszej edycji projektu, podczas 236 warsztatów realizowanych w ramach programu, zostało przeszkolonych prawie 6 000 dzieci z 70 przedszkoli w całej Polsce. Na potrzeby programu, z pomocą rodziców – pracowników Banku Millennium, przygotowano specjalne materiały edukacyjne – książki, książeczki do kolorowania i naklejki. Są one dostępne zarówno dla dzieci uczestniczących w warsztatach jak i odwiedzających oddziały banku. Druga edycja programu, w której planowana jest realizacja około 300 warsztatów, rozpocznie się już jesienią tego roku.