Płatności zbliżeniowe telefonem

Płatności zbliżeniowe telefonem

Odkryj wirtualną kartę do konta, która istnieje tylko w Twojej aplikacji mobilnej, bez plastikowego odpowiednika. Karta działa w technologii HCE, a korzystanie z niej jest prostsze niż myślisz.

 • bez czekania na dostarczenie karty
 • bez połączenia z Internetem w momencie płatności
 • bezpłatna aktywacja i prowadzenie karty
 • bezpieczne i wygodne płatności w sklepach stacjonarnych

Zalety płatności zbliżeniowych

 • Łatwo dostępne

  Łatwo dostępne

  Płatności zbliżeniowe są dostępne na telefonach z najpopularniejszym na rynku systemem Android ™ (wersja 4.4 lub wyższa) i modułem NFC. Telefonem można zapłacić zbliżeniowo wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe kartą MasterCard.


 • Wygodne

  Wygodne

  Nie potrzebujesz połączenia z Internetem, by zapłacić telefonem. Włącz komunikację NFC w ustawieniach telefonu (tak jak Wi-Fi czy Bluetooth) i ustaw aplikację Banku Millennium jako domyślną dla płatności zbliżeniowych.


 • Proste

  Proste

  By zapłacić, wystarczy odblokować telefon i przyłożyć go do terminala. Płatność jest równie szybka jak płatność kartą zbliżeniową. W przypadku płatności powyżej 50 zł zostaniesz poproszony o wprowadzenie PIN-u do karty na terminalu.


 • Bezpieczne

  Bezpieczne

  Zmienny numer transakcyjny karty oraz szereg innych zabezpieczeń zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa korzystania z karty. Dodatkowo, kartę możesz w każdej chwili zablokować lub zastrzec w aplikacji, Millenecie, telefonicznie i w oddziale.


Jak korzystać

Pytania i odpowiedzi

 • Jak włączyć komunikację NFC?

  Komunikację (moduł) NFC możesz włączyć już w trakcie tworzenia karty wirtualnej. Po ustaleniu PIN-u do karty zobaczysz ekran, na którym szybko i łatwo włączysz NFC i ustawisz aplikację Banku Millennium jako domyślną. Jeśli jednak nie chcesz mieć zawsze włączonej komunikacji NFC, możesz ją włączać i wyłączać dowolnie w ustawieniach telefonu, tak jak Wi-Fi czy Bluetooth. Sposób uruchomienia NFC zależy od modelu telefonu. Czasami znajduje się on od razu na liście ustawień, może być też w opcji „Więcej”. Najłatwiej będzie jeśli wyszukasz w ustawieniach skrót NFC. Niektóre modele telefonów pozbawione są modułu NFC, w takiej sytuacji płatności zbliżeniowe telefonem nie będą możliwe.


 • Jak ustawić aplikację Banku Millennium jako domyślną?

  Jeśli nie ustawiłeś aplikacji jako domyślnej już w trakcie tworzenia karty, możesz to zrobić po włączeniu komunikacji NFC (pytanie wyżej). Po włączeniu komunikacji NFC pojawia się opcja „Stuknij i zapłać” lub „Dotknij i zapłać” (w zależności od urządzenia). Wejdź w tę opcję i wybierz aplikację Banku Millennium jako domyślną.


 • Czy osoby poniżej 18. roku życia mogą korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem?

  Proces wymaga zawarcia umowy o prowadzenie karty. Zgodnie z obowiązującym prawem, osoby niepełnoletnie umowy takiej zawrzeć nie mogą. Płatności zbliżeniowe telefonem są zatem niedostępne dla użytkowników aplikacji poniżej 18. roku życia.


 • Jak mogę sprawdzić wersję oprogramowania Android?

  Wejdź w Ustawienia > Informacje o urządzeniu lub Informacje o oprogramowaniu (w zależności od modelu. Dla smartfonów z systemem niższym niż Android 4.4 i bez modułu NFC opcja płatności zbliżeniowych telefonem będzie niedostępna.


 • Ile kosztuje korzystanie z karty?

  Wydanie i prowadzenie karty jest całkowicie bezpłatne. Wszelkie informacje dotyczące opłat znajdziesz w Cenniku i Regulaminie usług mobilnej karty debetowej HCE.


 • Czy mogę zbliżyć do terminala telefon w obudowie?

  Czasem, w zależności od rodzaju terminala, obudowa telefonu może zaburzać działanie anteny NFC, w rezultacie płatność może nie zostać zrealizowana.


 • Wchodzę w menu w „Moje Finanse > Karty” i nie widzę opcji „Wydaj wirtualną kartę”, dlaczego?

  Prawdopodobnie Twój telefon ma system Android niższy niż 4.4 lub nie posiada modułu NFC. W takiej sytuacji płatności zbliżeniowe telefonem są niedostępne. Płatności zbliżeniowe telefonem są również niedostępne dla użytkowników poniżej 18 roku życia. Jeśli natomiast karta została już wydana, opcja ta (Moje Finanse > Karty > Wydaj wirtualną kartę) znika. Wtedy karta pojawia się na liście produktów jako Mobilna karta Mastercard® (karta wirtualna).


 • Czy muszę być Klientem Banku Millennium by korzystać z usługi?

  Tak, usługa jest dostępna dla Klientów Banku Millennium posiadających konto bieżące i korzystających z aplikacji mobilnej.


 • Gdzie mogę płacić zbliżeniowo telefonem?

  Karta wirtualna działa wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności kartą MasterCard, w Polsce i na świecie.


 • Jaki jest okres ważności karty wirtualnej?

  Karta ważna jest 4 lata od daty wydania. Oczywiście w każdej chwili możesz zastrzec kartę i ponownie utworzyć nową w aplikacji.


 • Czy mogę zmienić limit karty?

  W momencie wydania karta ma limit w sklepach stacjonarnych (POS): 1000 zł. Limit można w każdej chwili zmienić zarówno w aplikacji, jak i Millenecie. Limit ten jest niezależny od innych limitów dla płatności w sklepach stacjonarnych.


 • Czy mogę utworzyć kartę wirtualną w Millenecie?

  Kartę możesz utworzyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Dopiero po utworzeniu karty będzie ona widoczna na Liście kart w Millenecie.


 • Jak mogę zablokować kartę?

  Kartę zastrzega się jak zwykłą kartę zbliżeniową. Wystarczy kliknąć w szczegóły karty w aplikacji lub w Millenecie i tam wybrać opcję zastrzegania karty. Kartę można też zablokować w oddziale lub telefonicznie dzwoniąc pod całodobowy numer (+48) 22 598 41 14. Możesz też wyłączyć płatności zbliżeniowe w telefonie bez zastrzegania karty. W tym celu w aplikacji na ekranie Mobilnej karty Mastercard wybierz Więcej > Płatności zbliżeniowe telefonem > Płatności zbliżeniowe telefonem aktywne i zaznacz „NIE”.


 • Na jakich telefonach działają płatności zbliżeniowe telefonem?

  Na telefonach z systemem Android 4.4 lub wyżej. Musisz też mieć telefon z komunikacją NFC.


 • Czy połączenie z Internetem jest potrzebne do wykonania transakcji?

  Nie, 10 transakcji możesz wykonać bez połączenia z Internetem. Po wykonaniu 7 transakcji, otrzymasz prośbę o krótkie połączenie z Internetem w celu odświeżenia klucza do kolejnych 10 transakcji.


 • Czy trzeba logować się do aplikacji, by zapłacić telefonem?

  Nie, wystarczy mieć włączoną komunikację NFC, odblokować telefon i przyłożyć go do terminala. Przy płatnościach powyżej 50 zł, zostaniesz poproszony o podanie PIN-u do karty.


 • Jak mogę korzystać z karty?

  Kartą można płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych.


Zobacz pozostałe pytania