Ruszaj w drogę z aplikacją

Z usługą Autostrady wygodnie opłacisz przejazd na wybranych odcinkach autostrad

nota prawnaautopay

Automatyczne płatności za autostrady

  • Zarejestruj się w aplikacji mobilnej Banku Millennium, a na odcinkach A1 Nowa Wieś-Rusocin i A4 Katowice-Kraków opłatę za przejazd pobierzemy automatycznie


Usługa Autostrady, dostępna w aplikacji mobilnej Banku Millennium, działa w oparciu o Autopay - system szybkich płatności online i offline za przejazdy, obsługiwany przez firmę Autopay Mobility sp z o.o. Więcej informacji, w tym odcinki autostrad objęte usługą, znajdują się w „Regulaminie Autopay” na stronie dostawcy usługi.

Wyłączamy możliwość zakupu e-biletu w aplikacji mobilnej

Od 1.07.2023 nie trzeba płacić za przejazd odcinkami publicznych autostrad, dlatego wyłączyliśmy możliwość zakupu e-biletów w aplikacji mobilnej. Nadal możesz kupić bilet na przejazd autostradą z datą wsteczną. Możesz też płacić w aplikacji za komercyjne odcinki autostrad.

Jak to działa

Jak korzystać z opłat automatycznych?

  • Na odcinku A1 Nowa Wieś-Rusocin podjedź pod dowolną bramkę
  • Na odcinku A4 Kraków-Katowice podjedź pod bramki oznakowane symbolem czarnej kamery na żółtym tle
  • System po rozpoznaniu auta podniesie szlaban, a opłatę za przejazd pobierzemy po zjeździe z autostrady

Gdzie mogę korzystać?

Automatyczne płatności - mapa

Pytania i odpowiedzi

Przejazdy


  • Na odcinku autostrady A1 Nowa Wieś-Rusocin podjedź pod dowolną bramkę, a na odcinku A4 Katowice-Kraków podjedź do specjalnie oznakowanej bramki. System powinien sczytać tablice rejestracyjne i otworzyć szlaban, podobnie na bramce zjazdowej. Opłata zostanie pobrana automatycznie ze wskazanego wcześniej przez Ciebie konta, po zjeździe z płatnego odcinka autostrady.

    Szczegóły dotyczące usługi Autopay w tym odcinków autostrad objętych usługą dostępne są w „Regulaminie Autopay” dostępnym na stronie dostawcy usługi, firmy Autopay Mobility sp. z o.o.


  • W takiej sytuacji musisz pobrać bilet w tradycyjny sposób i opłacić przejazd (gotówką lub kartą płatniczą). W aplikacji banku nie zostaną pobrane żadne opłaty.


  • Niestety czasem taka sytuacja może mieć miejsce, gdy system kamer nie rozpozna Twojej tablicy poprawnie. W tej sytuacji wciśnij przycisk SOS (umieszczony na bramce) i poczekaj na pomoc. Osoba, która w okienku pobiera opłatę za przejazd na podstawie Twoich tablic rejestracyjnych doda informację o Twoim wyjeździe z autostrady i zakończy przejazd w systemie.