Zaktualizuj przeglądarkę internetową do najnowszej wersji, aby dalej korzystać ze wszystkich funkcji i zwiększyć swoje bezpieczeństwo w internecie.
Zaktualizuj przeglądarkęTeraz możesz zainwestować swoje oszczędności łatwiej niż kiedykolwiek. Program Inwestycyjny Millennium jest dostępny w aplikacji mobilnej i Millenecie. Nie musisz już odwiedzać placówki, aby nabyć lub odkupić wybrany Plan.
Program Inwestycyjny Millennium możesz wygodnie założyć w Millenecie i aplikacji mobilnej lub w placówce Banku.
Aby założyć program online, w aplikacji w menu wybierz Oferta dla Ciebie > Oszczędności i inwestycje > Program Inwestycyjny Millennium.
W Millenecie wejdź w zakładkę Oferta > Nowy Program Inwestycyjny Millennium.
Zapoznaj się ze szczegółami Planów, aby wybrać najlepszy dla siebie.
Jeśli nie masz wypełnionej i aktualnej ankiety inwestycyjnej, poprosimy Cię o jej wypełnienie, a jeśli nie masz podpisanej umowy ramowej, to również o jej zawarcie – wszystko zajmie Ci tylko kilka minut.
Określ szczegóły swojego programu i dokonaj pierwszej wpłaty. Aby inwestować regularnie, możesz utworzyć zlecenie stałe.
Gotowe! Utworzenie programu zostało zlecone. W ciągu 7 dni zlecenie zostanie zrealizowane, wtedy po zalogowaniu do konta zobaczysz kafel z nowym produktem.
Nie musisz deklarować, jak długo chcesz inwestować. Po 5 latach od pierwszej wpłaty subfundusze wchodzące w skład Planu zmienią się w rejestry nieobjęte programem.
Plan Stabilny to rozwiązanie dla osób akceptujących niski poziom ryzyka utraty kapitału oraz niski potencjał zysku. W skład Planu wchodzą trzy subfundusze Millennium TFI:
Plan Umiarkowany to subfundusze umożliwiające większe zyski niż na lokacie. Dla osób akceptujących umiarkowany poziom ryzyka utraty kapitału oraz okresowe wahania wartości inwestycji. W jego skład wchodzą trzy subfundusze Millennium TFI:
Plan Dynamiczny to opcja z wysokim potencjałem zysku, ale też związana z wysokim ryzykiem. W skład tego Planu wchodzą subfundusze Millennium TFI charakteryzujące się wysokim poziomem ryzyka utraty części lub całości kapitału:
Zawsze masz dostęp do swoich środków. Przez pierwsze dwa lata od nabycia jednostek uczestnictwa każda wypłata z programu zostanie obciążona procentową opłatą manipulacyjną.
Wybrany plan jest przypisany do Twojego programu. By zmienić strategię inwestycyjną, należy wypłacić środki i otworzyć nowy program.
Zawsze masz możliwość dokonania kolejnej wpłaty do swojego programu inwestycyjnego.
Możesz otworzyć wiele programów, dzieląc swoje środki na wybrane plany.
Dostęp do oferty produktów inwestycyjnych w Banku Millennium otrzymasz po wypełnieniu ankiety inwestycyjnej (Testu oceny grupy docelowej oraz adekwatności) i podpisaniu Umowy ramowej o świadczenie usług finansowych oraz umowy dostępu do usług przez kanały bankowości elektronicznej. Dzięki odpowiedziom udzielonym w ankiecie, poznajemy Twoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenie inwestycyjne oraz jesteśmy w stanie ocenić, czy wybrany produkt inwestycyjny jest dla Ciebie adekwatny oraz zgodny z Twoimi potrzebami, cechami i celami.
Ankietę możesz wypełnić, a umowę wygodnie podpisać w Millenecie, aplikacji mobilnej Banku Millennium lub dowolnej placówce Banku.
Jeśli masz już dostęp do oferty produktów inwestycyjnych w Banku Millennium, możesz wybrać Plan, który spełnia Twoje oczekiwania inwestycyjne co do wysokości potencjalnego zysku i poziomu ryzyka. Następnie określ kwotę, którą chcesz zainwestować, a Twoje środki zostaną zainwestowane w pakiet trzech subfunduszy Millennium, zgodnie z podziałem w wybranym przez Ciebie planie, określonym w regulaminie programu. Jeśli w przyszłości będziesz dokonywać wpłat lub wypłat, Twoje środki również zostaną podzielone zgodnie z wyżej opisanym podziałem.
Program możesz otworzyć w aplikacji mobilnej, Millenecie i w każdej placówce Banku Millennium. Minimalna wysokość pierwszej i każdej kolejnej wpłaty wynosi 200 zł.
Program Inwestycyjny Millennium to trzy gotowe plany do wyboru (Stabilny, Umiarkowany i Dynamiczny), które różnią się wysokością potencjalnych zysków i poziomem ryzyka inwestycyjnego. Każdy z nich oferuje dywersyfikację środków, czyli jednoczesną inwestycję w trzy wyselekcjonowane subfundusze Millennium TFI. Dzięki temu ograniczasz ryzyko inwestycji, rozkładając je pomiędzy różnorodne strategie inwestycyjne, a jednocześnie korzystasz z potencjału światowych rynków.
Do Ciebie należy decyzja, który plan spełnia Twoje oczekiwania inwestycyjne.
Za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych Millennium TFI masz możliwość inwestowania w instrumenty rynków kapitałowych. W zależności od wybranego planu będą to akcje polskich i globalnych spółek lub obligacje skarbowe oraz korporacyjne.
Więcej informacji o strategii inwestycyjnej każdego planu i poszczególnych funduszy inwestycyjnych znajdziesz w Karcie Planu oraz w odpowiednich dokumentach KIID.
Regularne wpłaty do Programu nie są konieczne. Kolejne wpłaty można realizować w dowolnym momencie, a minimalna wysokość każdej kolejnej wpłaty wynosi 200 zł.
Warto wiedzieć, że w dłuższym terminie regularne inwestowanie nawet niewielkich kwot daje możliwość zgromadzenia znaczącego kapitału w przyszłości. Ponadto, wpłacając środki w różnych okresach, uśrednisz cenę nabycia jednostek uczestnictwa, co może mieć wpływ na ograniczenie ryzyka zakupu wszystkich jednostek uczestnictwa po najmniej korzystnej cenie.
Uczestnictwo w programie trwa 5 lat od momentu nabycia jednostek uczestnictwa. Zawsze masz dostęp do swoich środków, niezależnie od tego, kiedy podejmiesz decyzję o ich wypłacie. Po upływie 2 lat od zakupu jednostek uczestnictwa możesz wycofać wszystkie zgromadzone środki bez opłat manipulacyjnych.
Po pięciu latach od otwarcia programu wybrany przez Ciebie plan zostanie zamknięty. Będziesz mógł w dalszym ciągu kontynuować inwestowanie na trzech osobnych subfunduszach Millennium, tj. dopłacać, zamieniać lub wypłacać środki w ramach każdego z subfunduszy indywidualnie.
Transakcje finansowe wiążą się z ryzykiem przedstawionym w opisie ryzyka związanego z instrumentami i produktami finansowymi dla osób fizycznych w Banku Millennium S.A. dostępnym w placówkach i na stronie internetowej Banku www.bankmillennium.pl.
Inwestowanie w fundusze wiąże się z ryzykiem poniesienia straty, jak również z obowiązkiem uiszczenia opłat manipulacyjnych i podatku dochodowego. Fundusz nie gwarantuje osiągnięcia celu inwestycyjnego ani określonego wyniku inwestycyjnego. Wartość aktywów netto funduszy cechuje się dużą zmiennością ze względu na skład portfela inwestycyjnego. W przypadkach, w których Statut Funduszu przewiduje możliwość lokowania więcej niż 35% aktywów Subfunduszu w papiery wartościowe - emitentem, poręczycielem lub gwarantem tych papierów wartościowych może być wyłącznie Skarb Państwa, NBP, rząd USA, Europejski Bank Centralny lub Europejski Bank Inwestycyjny.
Poszczególne Plany dostępne w ramach Programu Inwestycyjnego Millennium mogą być niezgodne z Twoją wiedzą, doświadczeniem, sytuacją finansową, tolerancją ryzyka lub celami inwestycyjnymi.
Na etapie wyboru produktu, mając na względzie odpowiedzi udzielone w ankiecie inwestycyjnej, każdorazowo przekazujemy informację, czy produkt jest zgodny z Twoimi cechami, celami i potrzebami. W przypadku niezgodności oraz niecałkowitej zgodności produktu z Twoimi cechami, celami i potrzebami, przekażemy stosowne ostrzeżenie, a nabycie może nastąpić wyłącznie z Twojej inicjatywy.
Fundusz Inwestycyjny to podmiot posiadający osobowość prawną, działający na podstawie Ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, którego wyłączną formą działalności jest lokowanie środków pieniężnych zebranych publicznie lub niepublicznie w papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego i inne prawa majątkowe określone w Ustawie.
W zamian za dokonane wpłaty do funduszu, inwestorzy otrzymują jednostki uczestnictwa. Ich liczba pokazuje proporcjonalny udział uczestnika w majątku funduszu inwestycyjnego. Z ustaloną w statucie funduszu częstotliwością fundusz inwestycyjny oblicza „wartość aktywów netto funduszu" przypadających na jednostkę uczestnictwa i w ten sposób ustala wartość jednostek uczestnictwa. W tym celu fundusz wycenia aktywa netto w portfelu inwestycyjnym funduszu, a następnie dzieli jego wartość przez liczbę jednostek uczestnictwa przysługujących wszystkim uczestnikom. Wartość jednostki uczestnictwa może się zmieniać w każdym dniu wyceny.
Z inwestycją w fundusze inwestycyjne wiążą się następujące ryzyka:
Przed dokonaniem inwestycji należy dokładnie zapoznać się z treścią Regulaminu Programu Inwestycyjnego Millennium oraz z informacjami o funduszach, w tym danymi finansowymi i opisem czynników ryzyka, które są zawarte w prospektach informacyjnych i Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID), raportem Ex-Ante dostępnych wraz z tabelą opłat funduszy w placówkach Banku Millennium, w siedzibie Millennium TFI oraz na stronie internetowej www.millenniumtfi.pl.
Środki zainwestowane w Program Inwestycyjny Millennium nie są objęte systemem gwarantowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, zgodnie z ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji z dnia 10 czerwca 2016 r.
Wszelkie informacje zawarte w niniejszej PUBLIKACJI HANDLOWEJ mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią ani oferty w rozumieniu Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, ani rekomendacji, ani też kierowanego do kogokolwiek (lub jakiejkolwiek grupy osób) zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumentach finansowych w niej przedstawionych. W szczególności informacje nie są usługą doradztwa inwestycyjnego, finansowego, podatkowego, prawnego ani jakiegokolwiek innego. Jakakolwiek decyzja inwestycyjna powinna zostać podjęta na podstawie informacji zawartych w prospektach informacyjnych, Regulaminie Programu Inwestycyjnego Millennium i Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID), a nie zawartego w niniejszej publikacji skróconego opisu.
Rozpowszechnianie i dystrybucja niektórych instrumentów lub produktów finansowych oraz obrót nimi mogą być przedmiotem ograniczeń w odniesieniu do pewnych osób i państw, zgodnie z właściwym prawodawstwem. Oferowanie instrumentów finansowych oraz obrót nimi mogą być dokonywane jedynie przy zachowaniu zgodności z właściwymi przepisami prawa.
MiFID (ang. Markets in Financial Instruments Directive) to Dyrektywa Europejska dotycząca rynku instrumentów i produktów finansowych, która ustanawia jednolite ramy prawne dla banków, domów maklerskich oraz innych podmiotów prowadzących działalność maklerską na terenie Unii Europejskiej, a także Islandii, Norwegii i Lichtensteinu.
Celem Dyrektywy MiFID jest wzmocnienie i ujednolicenie ochrony klientów w poszczególnych bankach, zwiększenie spójności i przejrzystości funkcjonowania banków, a także zwiększenie konkurencyjności na rynku instrumentów finansowych.
Masz pytania? Napisz do nas
lub zadzwoń - infolinia czynna całą dobę