Zamień portfel
na telefon

1.07.2024 r. wyłączymy płatności zbliżeniowe kartą podpiętą w aplikacji

Czym są płatności
zbliżeniowe telefonem?

To wygodny sposób na płacenie bez portfela. Wystarczy telefon z naszą aplikacją. Płać telefonem jak zwykłą kartą plastikową - po prostu zbliż telefon do terminala w sklepie:

 • bez potrzeby logowania się do aplikacji
 • bez łączenia się z internetem w momencie płatności
 • bezpłatna i szybka aktywacja usługi
 • bez opłat za korzystanie z karty w telefonie
 • bezpieczne i bezproblemowe płatności

Zalety płatności zbliżeniowych

 • Bez połączenia z internetem

  By zapłacić, nie musisz łączyć się z internetem ani uruchamiać aplikacji. Wystarczy na czas płatności włączyć w ustawieniach telefonu NFC (tak jak włączasz np. Wi-Fi).

 • Bez czekania na kartę plastikową

  Masz zamówioną nową kartę plastikową? Włącz dla niej płatności zbliżeniowe telefonem w aplikacji i zacznij płacić od razu, jeszcze zanim karta dotrze do Ciebie pocztą.

 • Dla każdej karty

  Wszystkie swoje karty możesz mieć zawsze pod ręką - płatności zbliżeniowe telefonem włączysz dla swojej karty debetowej, a także kredytowej i przedpłaconej.

 • Dla większości telefonów

  Dostępne są na urządzeniach z systemem Android™ (4.4 lub wyższym) i modułem NFC. Zapłacisz wszędzie, gdzie obsługiwane są płatności zbliżeniowe MasterCard i Visa.

 • Szybkie jak tradycyjna płatność

  Płatność telefonem to 3 proste kroki: włączasz NFC, odblokowujesz telefon i przykładasz go do terminala. Płatności powyżej 100 zł potwierdzasz na terminalu PIN-em do karty.

 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa

  Płatności działają tylko przy włączonym NFC oraz przy odblokowanym ekranie. A w razie potrzeby kartę zablokujesz błyskawicznie np. w aplikacji lub Millenecie.

Jak zacząć korzystać?

1
Uruchom aplikację

Zaloguj się do aplikacji Banku Millennium i z menu głównego wybierz Płatności > Płatności zbliżeniowe telefonem.

2
Wybierz kartę domyślną

Może to być odpowiednik karty plastikowej lub wirtualna karta bez plastikowego odpowiednika (tej karcie musisz jeszcze nadać PIN).

3
Gotowe!

Jeśli masz więcej aplikacji płatniczych, zostaniesz poproszony o ustawienie aplikacji Banku Millennium jako domyślnej do płatności zbliżeniowych.

Jak płacić zbliżeniowo
telefonem w sklepie?

1
Włącz NFC

Zrobisz to w ustawieniach telefonu. Aplikacja Banku Millennium musi być ustawiona jako domyślna do płatności telefonem.

2
Odblokuj telefon

By zapłacić, odblokuj telefon i przyłóż go do terminala. Nie musisz nawet uruchamiać aplikacji mobilnej.

3
Zapłać

Jeśli płacisz powyżej 100 zł, wpisz na terminalu PIN do karty. Potwierdzenie transakcji zobaczysz na ekranie telefonu.

Pytania i odpowiedzi

 • Do płatności zbliżeniowych potrzebny jest telefon:

  • z systemem Android 4.4 lub wyższym
  • z komunikacją NFC (znajdziesz ją w ustawieniach telefonu)
  • z aplikacją mobilną Banku Millennium
 • Możesz wybrać odpowiednik którejś ze swoich istniejących plastikowych kart (np. debetowej lub kredytowej). Wówczas PIN dla płatności telefonem jest taki sam jak dla płatności kartą plastikową. Z karty plastikowej i jej wirtualnego odpowiednika w aplikacji możesz korzystać zamiennie - to tak, jakbyś miał duplikat karty w telefonie.

  Pamiętaj, że jeśli chcesz utworzyć wirtualny odpowiednik karty dodatkowej, możesz to zrobić wyłącznie dla karty dodatkowej przypisanej do Twojej karty głównej i wydanej na Ciebie.

  Możesz też utworzyć nową wirtualną kartę, która nie ma plastikowego odpowiednika i istnieje tylko w aplikacji. Ty decydujesz, z jakim kontem będzie ona powiązana i nadajesz jej PIN.

 • Komunikację (moduł) NFC możesz włączyć już w trakcie tworzenia karty wirtualnej. Po ustaleniu PIN-u do karty zobaczysz ekran, na którym szybko i łatwo włączysz NFC i ustawisz aplikację Banku Millennium jako domyślną. Jeśli jednak nie chcesz mieć zawsze włączonej komunikacji NFC, możesz ją włączać i wyłączać dowolnie w ustawieniach telefonu, tak jak Wi-Fi czy Bluetooth. Sposób uruchomienia NFC zależy od modelu telefonu. Czasami znajduje się on od razu na liście ustawień, może być też w opcji „Więcej”. Najłatwiej będzie, jeśli wyszukasz w ustawieniach skrót NFC. Niektóre modele telefonów pozbawione są modułu NFC, w takiej sytuacji płatności zbliżeniowe telefonem nie będą możliwe.

 • Jeśli nie ustawiłeś aplikacji jako domyślnej już w trakcie tworzenia karty, możesz to zrobić po włączeniu komunikacji NFC (pytanie wyżej). Po włączeniu komunikacji NFC pojawia się opcja „Stuknij i zapłać”, "Płatności zbliżeniowe" lub „Dotknij i zapłać” (w zależności od urządzenia). Wejdź w tę opcję i wybierz aplikację Banku Millennium jako domyślną. Możesz to też zrobić bezpośrednio w aplikacji wybierając z menu Płatności > Płatności zbliżeniowe telefonem i klikając w Ustawienia pod wizerunkiem karty domyślnej do płacenia telefonem.

 • Dla niepełnoletnich Klientów posiadających kartę debetową w aplikacji mobilnej istnieje możliwość aktywowania płatności zbliżeniowych telefonem dla karty plastikowej za uprzednią zgodą przedstawiciela ustawowego. Karty mobilne HCE są przeznaczone dla osób posiadających pełną zdolność do czynności prawnych.

 • Zwiń Pokaż więcej