Ruszaj w drogę z aplikacją

Z usługą Autostrady wygodnie opłacisz przejazd na wybranych odcinkach autostrad

nota prawnaautopay

Opłaty za autostrady

w aplikacji mobilnej Banku Millennium

 • Automatyczne płatności
  na odcinkach A1 Nowa Wieś-Rusocin i A4 Katowice-Kraków opłatę za przejazd pobierzemy automatycznie
 • E-bilet autostradowy
  na płatnych odcinkach autostrad państwowych A2 Stryków-Konin oraz A4 Wrocław-Sośnica, szybko i wygodnie kupisz e-bilet autostradowy

Usługa Autostrady, dostępna w aplikacji mobilnej Banku Millennium, działa w oparciu o Autopay - system szybkich płatności online i offline za przejazdy, obsługiwany przez firmę Autopay Mobility sp z o.o. Więcej informacji, w tym odcinki autostrad objęte usługą, znajdują się w „Regulaminie Autopay” na stronie dostawcy usługi.

Jak to działa

Jak korzystać z opłat automatycznych?

 • Na odcinku A1 Nowa Wieś-Rusocin podjedź pod dowolną bramkę
 • Na odcinku A4 Kraków-Katowice podjedź pod bramki oznakowane symbolem czarnej kamery na żółtym tle
 • System po rozpoznaniu auta podniesie szlaban, a opłatę za przejazd pobierzemy po zjeździe z autostrady

Jak korzystać z e-biletu autostradowego?

 • Przed wjazdem na płatny odcinek autostrady A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica kup e-bilet w naszej aplikacji. Po zalogowaniu wybierz: Usługi dodatkowe → Autostrady → E-bilet autostradowy → Kup bilet
 • E-bilet autostradowy ważny jest 48 godzin od daty i godziny rozpoczęcia przejazdu lub do momentu zakończenia przejazdu wskazanym odcinkiem
 • Bilet możesz zwrócić jedynie przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu

Gdzie mogę korzystać?

Automatyczne płatności
Automatyczne płatności - mapa
e-bilet autostradowy
e-bilet autostradowy - mapa

Pytania i odpowiedzi

Przejazdy


 • Na odcinku autostrady A1 Nowa Wieś-Rusocin podjedź pod dowolną bramkę, a na odcinku A4 Katowice-Kraków podjedź do specjalnie oznakowanej bramki. System powinien sczytać tablice rejestracyjne i otworzyć szlaban, podobnie na bramce zjazdowej. Opłata zostanie pobrana automatycznie ze wskazanego wcześniej przez Ciebie konta, po zjeździe z płatnego odcinka autostrady.

  Przed wjazdem na płatny odcinek autostrady A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica kup e-bilet autostradowy w aplikacji banku. Wybierz: Usługi dodatkowe → Autostrady → E-bilet autostradowy → Kup bilet.

  Szczegóły dotyczące usługi Autopay w tym odcinków autostrad objętych usługą dostępne są w „Regulaminie Autopay” dostępnym na stronie dostawcy usługi, firmy Autopay Mobility sp. z o.o.


 • W takiej sytuacji musisz pobrać bilet w tradycyjny sposób i opłacić przejazd (gotówką lub kartą płatniczą). W aplikacji banku nie zostaną pobrane żadne opłaty.


 • Niestety czasem taka sytuacja może mieć miejsce, gdy system kamer nie rozpozna Twojej tablicy poprawnie. W tej sytuacji wciśnij przycisk SOS (umieszczony na bramce) i poczekaj na pomoc. Osoba, która w okienku pobiera opłatę za przejazd na podstawie Twoich tablic rejestracyjnych doda informację o Twoim wyjeździe z autostrady i zakończy przejazd w systemie.


E-bilet autostradowy