Informacje prasowe


25.07.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium mecenasem „Start-upu kulturalnego”

Wśród tegorocznych projektów, objętych mecenatem Banku Millennium, ponownie znalazł się „Start-up kulturalny”. To gliwicka inicjatywa, wspierająca innowacyjne pomysły, wyjątkowe wydarzenia i sztukę na najwyższym poziomie.

„Start-up kulturalny” to autorski program Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, skierowany do organizacji, artystów, animatorów, organizatorów imprez i warsztatów - zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, którzy mają do zaproponowania coś niepowtarzalnego w dziedzinie kultury i sztuki.

W tegorocznej edycji projektu realizowanych będzie sześć lokalnych inicjatyw:

1.Fundacja Pracownie zrealizuje projekt pod nazwą Dziedzictwo Gliwic – twórczości Adalberta Kelma którego celem jest popularyzacja twórczości I Radcy Budowlanego Gliwic. W planie także warsztaty architektoniczne.

2.Grupa nieformalna „Gliwice ArtNał” zaprosi gliwiczan na Szałfenster 2023, Pokój/Niepokój, czyli mikrofestiwal sztuki i designu, którego idea zakłada poruszanie głębokich i ważnych tematów współczesnego świata i przetwarzanie ich poprzez działania artystyczne.

3.Fundacja Chórtownia zorganizuje koncert, który będzie zwieńczeniem dwudniowych warsztatów chóralnych. W kościele pw. Wszystkich Świętych chór wraz z zespołem instrumentalnym wykona między innymi utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

4.Polski Dzień Bluesa – panel dyskusyjny, projekcja filmu i koncert – to pomysł na wydarzenie kulturalno-edukacyjne Michała Starzyńskiego.

5.Orkiestra Dęta Ostropa, wnioskodawca wraz z trzema gliwickimi orkiestrami dętymi (Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”, Orkiestra Dęta Huty Łabędy, Orkiestra Dęta Brzezinka) zagra energetyczny koncert w Ostropie, poprzedzony widowiskowym przemarszem.

6. Fotografka Jadwiga Janowska w jednej z gliwickich galerii zorganizuje autorską wystawę pt. „Bohaterowie Narodu”.

Bank Millennium od ponad trzydziestu lat wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jako mecenas kultury 360° promuje ją w niemal wszystkich formach. Wsparcie Banku dotyczy zarówno kultury niszowej, jak i popularnej.