Informacje prasowe


02.11.2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium partnerem nowego festiwalu muzycznego Inside Seaside

Bank Millennium dołącza do partnerów Inside Seaside Festival, nowego wydarzenia na polskiej scenie muzycznej. To kolejne z wielu wydarzeń kulturalnych, których jest mecenasem. Bank od ponad 30 lat wspiera sztukę w niemal wszystkich jej formach.

- Partnerstwo festiwalu muzycznego to kropka nad i naszego mecenatu. Od początku swojego istnienia, Bank Millennium wspiera przedsięwzięcia kulturalne - o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, kulturę niszową i popularną. To element naszej strategii prowadzenia odpowiedzialnego biznesu. Cieszymy się, że do portfolio wydarzeń, których jesteśmy partnerem, dołącza nowy, elektryzujący festiwal muzyczny, który w dodatku odbędzie się w Gdańsku, z którego wywodzi się nasz bank - mówi Iwona Jarzębska, dyrektorka Departamentu Public Relations w Banku Millennium

Inside Seaside Festival to nowa, duża impreza kulturalna, z intrygującym, zróżnicowanym programem muzycznym i wydarzeniami towarzyszącymi, dla fanów muzyki z całej Polski. Wydarzenie ma szansę zmienić festiwalowy krajobraz Polski. Organizatorzy postawili na nową formułę i nietypowy dla festiwali muzycznych termin, zapełniając tym samym lukę na polskim rynku muzycznym. Festiwal odbędzie się jesienią, w dniach 11-12 listopada 2023 r., pod dachem Amber Expo w Gdańsku.

- Rynek festiwalowy to z jednej strony ugruntowane, duże imprezy muzyczne z tradycjami, ale też te nowsze, dla młodszej publiczności – wszystkie odbywają się w sezonie letnim. Jesienią nie ma w Polsce dużego, halowego wydarzenia ze zróżnicowanym programem muzycznym pokroju takich europejskich marek jak Iceland Airwaves, Sonar, Meltdown, Le Guess Who? czy Pitchfork Festival Paris. Tę festiwalową niszę wypełni – i zapoczątkuje – Inside Seaside. Inside Seaside to festiwal halowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było - mówi Arkadiusz Stolarski, organizator festiwalu.

Festiwal to muzyczne połączenie znanych i lubianych wykonawców polskich i zagranicznych z najbardziej interesującymi nowościami. Polscy artyści będą ważną częścią wydarzenia. Na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. W programie znajdą się też pokazy filmowe, spotkania, silent disco i wydarzenia współorganizowane z Radiem 357. Uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli rozgościć się w kinie Radia 357, w silent disco sety zagrają dziennikarki i dziennikarze Radia 357, a do tego spotkania i dyskusje, foodcourt i przestrzeń relaksu oraz strefy tematyczne.

Więcej o festiwalu na www.insideseaside.pllink otwiera się w nowym oknie. Więcej o mecenacie Banku Millennium na https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/mecenat-kulturylink otwiera się w nowym oknie.