Bank Millennium przedłuża współpracę z Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata

Po cieszącej się dużą popularnością wersji kinowej, 16 września rozpoczyna się część online 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do 3 października widzowie będą mogli oglądać 129 najlepszych filmów dokumentalnych w swoich domach na platformie mdag.pl. Bank Millennium wieloletni sponsor festiwalu przedłuża współpracę z organizatorem wydarzenia na kolejne 3 lata.

Dowiedz się więcej - Bank Millennium przedłuża współpracę z Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata


Świat się budzi – rusza 18. Millennium Docs Against Gravity Film Festival

Tegoroczną edycję największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce otworzy film o słynnej ekoaktywistce „Jestem Greta”. Powalczy on również o Nagrodę Banku Millennium w Konkursie Głównym, którą przyzna jury w składzie z Agnieszką Holland. Bank Millennium jako wieloletni mecenas festiwalu wspiera inicjatywy realizujące ważne cele społeczne. Program festiwalu i wydarzenia jemu towarzyszące akcentują poza tematami ekologicznymi również rolę kobiet i szacunek dla różnorodności. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć 150 filmów dokumentalnych z całego świata. Blisko połowa z nich została wyreżyserowana przez kobiety.

Dowiedz się więcej - Świat się budzi – rusza 18. Millennium Docs Against Gravity Film Festival


Bank Millennium po raz szesnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity

18. edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 3-12 września 2021 r. w kinach siedmiu polskich miast oraz 16 września - 3 października 2021 r. online. Bank Millennium, kulturalnie zaangażowany i wrażliwy społecznie mecenas tytularny, nieustannie wspiera festiwal i towarzyszące mu wydarzenia. Trzeci rok z rzędu kontynuuje też projekt audiodeskrypcji wybranych filmów.

Dowiedz się więcej - Bank Millennium po raz szesnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity


Millennium Docs Against Gravity na podium w Złotym Bankierze

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, wspierany od 15 lat przez Bank Millennium wraz z ubiegłorocznym wydarzeniem Docs Against Isolation zostały wyróżnione przez internautów w tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, zajmując drugie miejsce na podium w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Dowiedz się więcej - Millennium Docs Against Gravity na podium w Złotym Bankierze


Festiwal Millennium Docs Against Gravity online od 19 września do 4 października

17. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy w historii odbędzie się w formule hybrydowej. Po ogromnym sukcesie majowego Docs Against Isolation - wydarzenia online, podczas którego uczestnicy mieli dostęp nie tylko do 50 filmów z poprzednich edycji festiwalu, ale także do rozmów z twórcami, warsztatów, koncertów i wykładów, zmienia się także sam festiwal.

Dowiedz się więcej - Festiwal Millennium Docs Against Gravity online od 19 września do 4 października


17. festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity - z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Podczas nadchodzącej, siedemnastej już edycji największego święta kina dokumentalnego w Polsce, po raz kolejny zwrócimy szczególną uwagę na dostępność kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Dowiedz się więcej - 17. festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity - z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących


Bank Millennium po raz piętnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity

17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity, którego hasłem przewodnim jest „z czułości do świata” Olgi Tokarczuk, odbędzie się po raz pierwszy w formie hybrydowej. Bank Millennium mecenas tytularny festiwalu wraz z jego organizatorem Against Gravity wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich odbiorców kultury oferując im dostęp do 1,000 filmów dokumentalnych z całego świata w salach kinowych oraz w przestrzeni wirtualnej. Podobnie jak w ubiegłym roku w programie festiwalu znajdą się filmy z audiodeskrypcją. Przed nami ponad dwa miesiące festiwalowych emocji, których będziemy mogli doświadczyć w dowolnym miejscu w Polsce.

Dowiedz się więcej - Bank Millennium po raz piętnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity


Wielki sukces DOCS AGAINST ISOLATION 8-17 maja - wydarzenia online zapowiadającego Festiwal Millennium Docs Against Gravity

16 500 osób uczestniczących i zainteresowanych, blisko 50 filmów obejrzanych ponad 113 000 razy, ogólnopolski zasięg i nowi fani festiwalu kina dokumentalnego - to wynik 10 dni specjalnego wydarzenia online Docs Against Isolation, zorganizowanego w ramach zapowiedzi 17 edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w oczekiwaniu na jego nowy, wrześniowy termin.

Dowiedz się więcej - Wielki sukces DOCS AGAINST ISOLATION 8-17 maja - wydarzenia online zapowiadającego Festiwal Millennium Docs Against Gravity


Millennium Docs Against Gravity zapowiada DOCS AGAINST ISOLATION 8-17 maja - wyjątkowe wydarzenie online jako zapowiedź wrześniowej edycji Festiwalu

Millennium Docs Against Gravity zapowiada niezwykłe wydarzenie online: DOCS AGAINST ISOLATION, które potrwa od 8 do 17 maja i jest zapowiedzią tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, która w tym roku wyjątkowo odbędzie się w dniach 4-13 września. W czasie wydarzenia widzowie będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów z poprzednich edycji, z czego połowa będzie w wolnym dostępie (na portalu Ninateka Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego). Oprócz seansów odbędą się sesje Q&A, koncerty, DJ sety, warsztaty, spotkania z ekspertami oraz wiele innych niespodzianek. Filmem otwarcia, już w najbliższy piątek 8 maja, będą „Liczby i marzenia” w reżyserii Anny Bucchetti, laureat pierwszej w historii festiwalu Nagrody Banku Millennium (zdobył ją w 2006 roku). Filmem zamknięcia, który zostanie bezpłatnie zaprezentowany w niedzielę 17 maja, będzie „Thru You Princess” w reżyserii Ido Haara.

Dowiedz się więcej - Millennium Docs Against Gravity zapowiada DOCS AGAINST ISOLATION 8-17 maja - wyjątkowe wydarzenie online jako zapowiedź wrześniowej edycji Festiwalu


Millennium Docs Against Gravity na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według MovieMaker Magazine

Bank Millennium jest partnerem Millennium Docs Against Gravity od 15 lat i sponsorem Nagrody Głównej Banku Millennium dla najlepszego filmu. W 2016 roku objął mecenat tytularny nad festiwalem. W 2019 roku, podczas 16 edycji padł rekord frekwencji publiczności. Ponad 92 000 widzów w sześciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie wybrało się na seanse kina dokumentalnego i wydarzenia towarzyszące Festiwalu.

Dowiedz się więcej - Millennium Docs Against Gravity na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według MovieMaker Magazine


Nowy rekord oglądalności na 16. Millennium Docs Against Gravity!

Ponad 92 000 osób uczestniczyło w 16. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Ta liczba oznacza 52 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Jeszcze nigdy nie było tak wielkiego zainteresowania kinem dokumentalnym w Polsce. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło 65 tys. widzów we wszystkich festiwalowych miastach. Odkąd Bank Millennium został mecenasem tytularnym festiwalu czyli od 2016 r., frekwencja wzrosła o ponad 100 proc. (w 2016 r. było 42 500 widzów). Bank Millennium wspiera festiwal od 14 lat.

Dowiedz się więcej - Nowy rekord oglądalności na 16. Millennium Docs Against Gravity!


Poznajcie zwycięzców 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

16 maja w warszawskim Teatrze Studio odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Nagroda Grand Prix została przyznana macedońskiej „Krainie miodu”, reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska. Nagrodę w imieniu mecenasa tytularnego wręczył Wojciech Rybak, członek Zarządu Banku Millennium.

Dowiedz się więcej - Poznajcie zwycięzców 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!


16. festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity - z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Podczas nadchodzącej, szesnastej już edycji największego święta kina dokumentalnego w Polsce zwrócimy szczególną uwagę na dostępność kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Dowiedz się więcej - 16. festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity - z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących


Bank Millennium przełamuje bariery społeczne

Partner największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce i lider bankowości bez barier, angażuje się w udostępnianie kultury osobom z niepełnosprawnością wzrokową. Dzięki audiodeskrypcji Bank Millennium umożliwi im pełne uczestnictwo w festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Dowiedz się więcej - Bank Millennium przełamuje bariery społeczne


13 filmów powalczy w Konkursie Głównym o Nagrodę Główną Banku Millennium – Grand Prix 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

13 filmów powalczy w Konkursie Głównym o Nagrodę Główną Banku Millennium – Grand Prix 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Festiwal odbędzie się w sześciu miastach Polski – po raz pierwszy w Katowicach dzięki współpracy z Silesia Film!

Dowiedz się więcej - 13 filmów powalczy w Konkursie Głównym o Nagrodę Główną Banku Millennium – Grand Prix 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity


Znamy zwycięzców 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!- 21.05.2018

18 maja w Teatrze Studio w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Ale to jeszcze nie koniec 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity – przed nami weekend emocjonujących filmów i wydarzeń ostatniego weekendu festiwalu w Warszawie, we Wrocławiu i Lublinie. Festiwal w Gdyni potrwa do 25 maja, a w Bydgoszczy do 26 maja.

Dowiedz się więcej - Znamy zwycięzców 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!- 21.05.2018


Bank Millennium ambasadorem kina 360°

Po raz drugi w historii festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędą się projekcje filmów dokumentalnych w technologii wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality - VR). To będzie niezwykła podroż 360° w odległe miejsca świata, a także w kosmos i głębię oceanu. Widzowie będą mogli doświadczyć tych niesamowitych przeżyć w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. Sponsorem pokazów jest Bank Millennium.

Dowiedz się więcej - Bank Millennium ambasadorem kina 360°


13 filmów powalczy o Nagrodę Banku Millennium - Grand Prix w Konkursie Głównym 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

W Filmotece Narodowej–Instytucie Audiowizualnym 13 marca odbyła się konferencja prasowa odsłaniająca wybrane hity programu nadchodzącej 15. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce, którego Bank Millennium jest mecenasem od 13 lat.

Dowiedz się więcej - 13 filmów powalczy o Nagrodę Banku Millennium - Grand Prix w Konkursie Głównym 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity


Znamy już zwycięzców 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

W Konkursie Głównym festiwalu Millennium Docs Against Gravity o Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium i 8 000 euro zwyciężył film „Ostatni w Aleppo” („Last Men in Aleppo”, reż. Firas Fayyad). Nagrodę przyznało jury w składzie: Agnieszka Traczewska, Mariusz Grzegorek oraz Jan P. Matuszyński. Nagroda jest ufundowana przez Mecenasa Festiwalu: Bank Millennium. Nagrodę w imieniu Banku Millennium wręczał Wojciech Rybak, członek Zarządu. Dodatkowo wyróżnione zostały dwa filmy: „Dobry listonosz” („The Good Postman”, reż. Tonislaw Hristow) oraz „Safari” („Safari”, reż. Ulrich Seidl). „Dobry listonosz” otrzymał Grand Prix Dolnego Śląska. We Wrocławiu wyróżniono także film „Ostatni w Aleppo” („Last Men in Aleppo”) Firasa Fayyada.

Dowiedz się więcej - Znamy już zwycięzców 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!


Rusza 14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL

Dzisiaj, 11 maja rusza 14. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity! Na otwarcie “Bez tytułu” Michaela Glawoggera i Moniki Willi. W programie premiery głośnych polskich filmów i kino VR! Filmem otwarcia będzie ostatni obraz Michaela Glawoggera: „Bez tytułu”, dokończony dwa i pół roku po jego tragicznej śmierci przez Monikę Willi, jego wieloletnią montażystkę, która zmontowała nakręcony materiał, kierując się notatkami reżysera powstałymi podczas kręcenia zdjęć. Monika Willi będzie gościem specjalnym seansu otwarcia 14. Millennium Docs Against Gravity, które odbędzie się 11 maja o godz. 19.30 w warszawskiej Kinotece. W polskiej wersji filmu usłyszymy głos Magdaleny Cieleckiej jako narratorki.

Dowiedz się więcej - Rusza 14. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL