Kredyt hipoteczny

Twoje cztery kąty

Zobacz, jak możemy pomóc Ci sfinansować zakup nieruchomości

Nota prawna

Kalkulator Kredytu Hipotecznego

Kalkulacje dotyczą Kredytu Hipotecznego i służą wyłącznie celom informacyjnym, zawierają dane orientacyjne i mają charakter niewiążący.

Rata szacowana jest przy założeniu, że kredyt będzie spłacany w ratach równych, a jej ostateczna wysokość zależy również od pełnej oceny zdolności kredytowej i spełnienia pozostałych warunków przez klienta niezbędnych do przyznania kredytu hipotecznego.

Koszt kredytu i nota prawna

Dlaczego Bank Millennium

Korzystasz z atrakcyjnej oferty oraz wsparcia ekspertów
w trakcie całego procesu.

0% prowizji za udzielenie kredytu/pożyczki
(RRSO 3,70%)

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe raz w roku

 • Złoty Bankier 2017

  Nagroda - Złoty Bankier 2017

  Drugie miejsce w kategorii bankowość hipoteczna

 • Gwiazda Jakości Obsługi 2020

  Nagroda - Gwiazda Jakości Obsługi 2020

  Tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi

 • Przyjazny Bank Newsweeka w 2015 roku

  Nagroda - Przyjazny Bank Newsweeka w 2015 roku

  Zwycięzca w kategorii bankowość hipoteczna

Jak skorzystać
z Kredytu Hipotecznego?

 1. 1

  Złóż wniosek o udzielenie informacji o kredycie w Banku Millennium. Załącz dokumenty dotyczące dochodów, zabezpieczenia i celu kredytu. Więcej informacji o załącznikach znajdziesz tutaj

 2. 2

  Otrzymasz od nas wstępną ocenę kredytową.

 3. 3

  Przygotujemy dla Ciebie formularz informacyjny. To oferta, w której znajdziesz szczegółowe warunki dotyczące Kredytu Hipotecznego.

 4. 4

  Po otrzymaniu formularza będziesz mógł złożyć wniosek o zawarcie umowy o Kredyt Hipoteczny. Decyzję kredytową poznasz najpóźniej w 21 dniu od złożenia wniosku. Możesz poprosić o przekazanie decyzji we wcześniejszym terminie.

 5. 5

  Razem z decyzją kredytową otrzymasz umowę kredytową gotową do podpisu. Umowę na warunkach określonych w decyzji możesz podpisać w terminie ważności decyzji kredytowej.

 6. 6

  Po zawarciu i spełnieniu warunków wymaganych do uruchomienia kredytu następuje wypłata środków. Pieniądze zostaną wypłacone na Twoje konto lub konto sprzedającego nieruchomość/dewelopera.

Wybierz produkt dla siebie

 • Kredyt Hipoteczny

  na zakup mieszkania, domu lub spłatę innych kredytów mieszkaniowych

 • Pożyczka Hipoteczna

  na dowolny cel, jeśli posiadasz już nieruchomość

 • Kredyt Konsolidacyjny

  na spłatę innych zobowiązań kredytowych

Przygotuj się
do zakupu nieruchomości


 • Jeżeli wybierzesz interesującą Cię nieruchomość, koniecznie sprawdź jej stan prawny, aby mieć pewność, że bezpiecznie kupisz mieszkanie. Poproś właściciela o:

  • akt notarialny kupna mieszkania (lub przydział członkowski),
  • numer księgi wieczystej (aby przejrzeć KW),
  • zaświadczenie o braku zaległości czynszowych.

  Na podstawie m.in. tych dokumentów uda Ci się zweryfikować podstawowe prawa i obciążenia dotyczące danego lokalu. W razie wątpliwości poproś o interpretację dokumentacji specjalistę w Banku Millennium.


 • Poniżej znajdziesz listę pytań, które warto zadać sprzedającemu.

  • Dlaczego mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż? Powód sprzedaży może być istotną wskazówką.
  • Kim są sąsiedzi? Czy są to raczej osoby młode czy też starsze? Warto przeanalizować tę kwestię w perspektywie długodystansowej – to z tymi ludźmi będziesz żyć w jednym budynku przez kolejne kilka, bądź nawet i kilkanaście lat.
  • Czy okolica jest uznawana za bezpieczną? Kwestia bezpieczeństwa jest dodatkowo ważna, jeśli masz dzieci lub planujesz powiększenie rodziny.
  • Jaki jest sposób zarządzania nieruchomością wspólną? W umowie istnieje możliwość dookreślenia sposobu zarządzania nią poprzez powierzenie tej funkcji osobie fizycznej bądź prawnej.
  • Czy do lokalu przynależy piwnica, komórka lokatorska lub garaż? Jeśli tak, to jaka jest jej powierzchnia? Warto nie polegać jedynie na informacji o jej istnieniu, lecz samodzielnie sprawdzić i ocenić jej ogólny stan.

  Pamiętaj, że dokonujesz jednej z ważniejszych decyzji w życiu, dlatego nie obawiaj się zadawać nawet najdziwniejszych pytań.


 • Planując budżet, koniecznie pomyśl także o kosztach związanych z zakupem nieruchomości, takich jak taksa notarialna, podatek od czynności cywilno-prawnych, opłaty sądowe, prowizja dla pośrednika czy prowizja za udzielenie kredytu. Pamiętaj, nie wszystkie z nich da się skredytować.


 • Ukryj pozostałe pytania Zobacz pozostałe pytania

Zabezpieczenia

Docelowym zabezpieczeniem Kredytu Hipotecznego w Banku Millennium są:

 • hipoteka na nieruchomości mieszkalnej wpisana na pierwszym miejscu na rzecz Banku Millennium
 • cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych
 • cesja praw z polisy ubezpieczenia na życie kredytobiorcy wraz ze wskazaniem Banku jako jedynego uprawnionego do otrzymania świadczenia ubezpieczeniowego

Do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej na rzecz Banku Millennium ustanawia się tzw. przejściowe zabezpieczenie kredytu. Standardowo w Banku Millennium jest nim prowizja za podwyższone ryzyko pobierana do momentu ustanowienia hipoteki.

Udzielenie kredytu z LTV (stosunek całkowitej kwoty kredytu hipotecznego do wartości nieruchomości, będącej przedmiotem zabezpieczenia) w wysokości powyżej 80%, ale nie więcej niż 90%, możliwe jest wyłącznie przy dodatkowym zabezpieczeniu w postaci ubezpieczenia ryzyka wysokiego LTV.

Skontaktuj się z nami

<b>Skontaktuj się</b> z nami

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta,
wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy!

Zamów rozmowę
<b>Skontaktuj się</b> z nami

Chcesz porozmawiać teraz?
Zadzwoń

+48 22 598 40 60
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00

Formularz kontaktowy

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i chcesz otrzymać szczegółowe informacje, wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy!