Wnioskuj o 500+ bez kolejek i wizyt w urzędzie

Już możesz złożyć w Millenecie wniosek Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy

Zyskaj razem z dzieckiem 100 zł w wiosennej promocji

Załóż dziecku Konto 360° Junior w Millenecie lub aplikacji mobilnej do 30.06.2022 r.. Jeśli spełnicie warunki promocji, możecie otrzymać aż 100 zł na eKarcie podarunkowej goodie. Wystarczy, że do 31.07.2022:

 • przelejesz dziecku na nowe konto kwotę co najmniej 100 zł
 • i jeśli Twoje dziecko ma ukończone 7 lat, wyrazisz w jego imieniu zgody marketingowe, aktywujecie aplikację mobilną i wykonacie min. 1 płatność kartą wydaną do konta, BLIKIEM lub zbliżeniowo telefonem

Promocja „100 zł na eKarcie w wiosennej promocji Konta 360° Junior” trwa do 30.06.2022 r. SMS-em otrzymasz kod do aktywacji eKarty podarunkowej o wartości 100 zł w aplikacji goodie. eKartę goodie można zrealizować w dowolnym sklepie internetowym lub stacjonarnym w Polsce. Szczegóły są dostępne w regulaminie promocji.
Nota prawna

Wkrótce wniosek 500+ dla obywateli Ukrainy

Jeśli jesteś:

 • obywatelem Ukrainy, małżonkiem obywatela Ukrainy i przybyłeś z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 w związku z działaniami wojennymi,
 • obywatelem Ukrainy, małżonkiem obywatela Ukrainy i mieszkałeś w Polsce przed 24 lutego 2022,

i chcesz złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ lub rodzinny kapitał opiekuńczy na dziecko, które przybyło z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 w związku z działaniami wojennymi, będzie to możliwe na specjalnie przygotowanym dla Ciebie wniosku.

Wniosek będzie można wypełnić i przekazać elektronicznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – czyli elektroniczny system ZUS.

Informacja od kiedy można składać wnioski i jak to zrobić, będzie wkrótce podana na stronie internetowej www.zus.pl.


Aby złożyć wniosek do ZUS potrzebny będzie:

 • polski numer identyfikacyjny PESEL dla Ciebie i dziecka,
 • adres mailowy,
 • polski numer telefonu,
 • numer rachunku bankowego w Polsce.

Polski identyfikator PESEL, który został nadany w urzędzie gminy, miasta lub dzielnicy w Polsce od 16 marca 2022, ma oznaczenie, które potwierdza, że Ty lub Twoje dziecko przybyliście z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 w związku z działaniami wojennymi.


O programie Rodzina 500+

Program Rodzina 500+ to świadczenie wychowawcze przysługujące na wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę:

 • program oferuje wsparcie dla każdej rodziny, również dla rodziców samotnie wychowujących dzieci
 • pieniądze wypłacane są regularnie, co miesiąc, aż do osiągnięcia przez dziecko 18. roku życia

Najważniejsze informacje

1 lutego 2022 roku udostępniliśmy również w aplikacji mobilnej wniosek na obecny i przyszły okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023 roku. Od 1 stycznia 2022 roku wnioski składane na obecny okres świadczeniowy będą trafiać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wypłata świadczenia zależy od miesiąca, w którym złożysz wniosek. Jeśli wniosek wyślesz:

 • do 30 kwietnia 2022 r. – świadczenie za czerwiec otrzymasz do 30 czerwca 2022 r. (co gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia od pierwszego miesiąca nowego okresu)
 • od 1 maja do 31 maja 2022 r. – świadczenie za czerwiec i lipiec otrzymasz do 31 lipca 2022 r.
 • od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r. – świadczenie za czerwiec, lipiec i sierpień otrzymasz do 31 sierpnia 2022 r.

Jeśli złożysz wniosek w późniejszym terminie (po 30 czerwca 2022 r.), świadczenie otrzymasz od miesiąca złożenia wniosku.

W związku z tym tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2022 r. będzie gwarantowało, że świadczenie otrzymasz z wyrównaniem od 1 czerwca.

Rodzice nowonarodzonych dzieci mają 3 miesiące na złożenie wniosku, świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Jak wygląda proces składania wniosku

 1. 1
  Jak wygląda proces składania wniosku -

  Złóż wniosek

  Wniosek znajdziesz w zakładce MilleUrząd zarówno w Millenecie jak i aplikacji mobilnej

  link otwiera się w nowym oknie Złóż wniosek Rodzina 500+

 2. 2
  Jak wygląda proces składania wniosku -

  Przekazujemy wniosek do ZUS

  Po weryfikacji wniosku prześlemy Twój wniosek o świadczenie 500+ do ZUS

 3. 3
  Jak wygląda proces składania wniosku -

  ZUS rozpatruje wniosek

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych weryfikuje Twój wniosek

 4. 4
  Jak wygląda proces składania wniosku -

  Otrzymujesz informację o przyznaniu świadczenia

  Informację o przyznaniu świadczenia otrzymasz na adres e-mail podany we wniosku

Rola Banku

 • Bank Millennium umożliwia Ci złożenie wniosku Rodzina 500+ online w Millenecie w zakładce MilleUrząd > Rodzina 500+. Złożenie wniosku w oddziale, agencji lub za pośrednictwem konsultanta infolinii nie jest możliwe.

 • Po wysłaniu wniosku zobaczysz ekran potwierdzenia, w tym momencie masz możliwość zapisania złożonego wniosku w formie pliku PDF na dysku swojego komputera. Zalecamy zapisanie wniosku w pliku PDF lub jego wydruk – dane wniosku zostaną usunięte z systemu bankowego niezwłocznie po wysłaniu!

 • Po wysłaniu wniosku możesz sprawdzić jego status w sekcji „Wnioski i umowy”. Status wniosku powinien zmienić się z „Przetwarzany” na „Dostarczony” w ciągu dwóch dni od złożenia. Zalecamy więc monitorowanie statusu w Millenecie.

 • W przypadku odrzucenia wniosku należy skontaktować się z organem prowadzącym. Bank nie posiada informacji dotyczących przetwarzania wniosku po stronie Ministerstwa i organów prowadzących.

 • Bank nie dokonuje weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we wniosku oraz załącznikach i nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku przez wybrany organ prowadzący w gminie, po tym jak wniosek zostanie do niego przekazany.

 • Wniosek jest usuwany z serwerów Banku po wysłaniu wniosku do systemu informatycznego Emp@tia prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pytania i odpowiedzi

 • Elektroniczne wnioski Rodzina 500+ dostępne są dla klientów Banku Millennium posiadających rachunek bieżący oraz dostęp do Millenetu - systemu bankowości internetowej Banku Millennium.

 • Zanim zaczniesz wypełniać wniosek, przygotuj dane osobowe swoje oraz swoich dzieci (m.in. imię, nazwisko, PESEL, stan cywilny). Te dane, którymi dysponuje Bank, zostaną zaczytane z systemu Banku automatycznie.

  Sprawdź, jaki urząd w Twojej gminie będzie rozpatrywał wnioski Rodzina 500+ obejmujące Twoje miejsce zamieszkania - zobacz listę organów prowadzących w poszczególnych gminach na stronie Ministerstwa.

  1. Zaloguj się systemu bankowości internetowej Banku Millennium.
  2. Wniosek dostępny jest w zakładce MilleUrząd.
  3. Wypełnij dane we wniosku podążając za instrukcjami na ekranie. Jeżeli w danych w Banku masz nieaktualny adres zamieszkania, zmień go podczas wypełniania Wniosku. Załącz załączniki do wniosku, o ile w Twojej sytuacji będą one wymagane.
  4. Zatwierdź i zakończ wniosek.
  5. Pobierz i zapisz w bezpiecznej lokalizacji potwierdzenie złożenia wniosku oraz kopię wypełnionego wniosku Rodzina 500+. To jedyny moment, kiedy będzie możliwe pobranie kopii wniosku złożonego za pośrednictwem Banku.
  6. Po przekazaniu przez Bank wniosku do właściwego organu prowadzącego w gminie, na adres e-mail podany we wniosku otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP) będące Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO). Wiadomość e-mail z UPO/UPP o tytule „UPO/UPP wniosek SW-1 nr <identyfikator dokumentu>” otrzymasz z adresu e-mail: upo500plus@mrpips.gov.pl.
  7. W celu uzyskania informacji na temat etapu rozpatrywania Twojego wniosku kontaktuj się z organem prowadzącym w Twojej gminie.

  Jak tylko otrzymasz UPO/UPP na adres e-mail, który wskazałeś we wniosku Rodzina 500+, wszelkie pytania i obsługę wniosku Rodzina 500+ przejmuje organ prowadzący w gminie (np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej). W razie pytań o wniosek Rodzina 500+ prosimy o kontakt bezpośrednio z danym organem prowadzącym, który obejmuje Twoje miejsce zamieszkania.

 • Wniosek możesz złożyć przez Internet:

  • w systemie bankowości internetowej Banku Millennium
  • przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS-u
  • w systemie Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • w serwisach bankowości internetowej wybranych banków w Polsce

  Wniosek Rodzina 500+ możesz złożyć również drogą pocztową lub osobiście w organie prowadzącym w gminie, któremu podlegasz ze względu na miejsce zamieszkania. Wniosku Rodzina 500+ nie można złożyć w oddziale Banku ani przez infolinię Banku.

 • Tak, wniosek dostępny jest w Banku Millennium jedynie dla osób, które są Klientami Banku, mają dostęp do Millenetu (systemu bankowości internetowej) oraz posiadają konto w Banku Millennium.

 • Jeśli otworzyłeś konto w Banku Millennium, potwierdzając swoje dane przelewem autoryzacyjnym z innego banku lub za pomocą selfie (czyli zdjęć dowodu i twarzy) i nie potwierdziłeś swoich danych osobowych w placówce, nie możesz złożyć wniosku o świadczenie wychowawcze przez system bankowości internetowej Banku Millennium. Jeśli potwierdzisz swoją tożsamość w dowolnym oddziale Banku Millennium, będziesz mógł złożyć wniosek Rodzina 500+ za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej Banku Millennium. Złożenie wniosku Rodzina 500+ nie będzie także możliwe, jeśli nie posiadasz rachunku bieżącego w Banku Millennium. Jeśli powyższy opis nie dotyczy Twojej sytuacji, prosimy o kontakt z infolinią TeleMillennium w celu wyjaśnienia sytuacji.

 • Ukryj pytania Pokaż pozostałe pytania