Usługi na karcie

Cash Back

Wypłacaj gotówkę podczas zakupów w sklepie lub przy płatności kartą debetową w punktach usługowych.


Cash Back to bezpłatna usługa, dzięki której możesz wypłacić gotówkę przy okazji płatności kartą debetową w wielu punktach w całej Polsce oznaczonych symbolem Visa Cash Back oraz MasterCard/Maestro Cash Back:

 • do 500 zł jednorazowo przy płatności kartą Maestro / MasterCard,
 • do 300 zł jednorazowo przy płatności kartą Visa.

Usługa Cash Back to:

 • wygodna forma wypłaty gotówki przy okazji zakupów,
 • oszczędność czasu - nie musisz szukać bankomatu,
 • usługa bezpłatna.

Poinformuj sprzedawcę o zamiarze wypłaty potrzebnej kwoty i gotowe!
Usługa dostępna dla kart debetowych Millennium

Program Wygodne Raty

Możesz spłacać wydatki dokonane kartą kredytową w równych, korzystnie oprocentowanych ratach. Ty decydujesz, które transakcje lub kwotę wykorzystanego limitu rozłożysz na raty i jak długo będziesz je spłacać!

Zrobiłeś większe zakupy? Możesz rozłożyć je na raty w sklepie, ale szybciej i łatwiej zrobisz to online w Banku Millennium:

 • nie musisz podpisywać żadnej umowy ani przesyłać dokumentów
 • możesz rozłożyć na raty wiele transakcji
 • zyskujesz większą swobodę zakupów - odkładasz spłatę karty na później
 • znasz dokładny harmonogram spłat

Rozłożenie wydatków na Wygodne Raty jest bardzo proste - nie musisz odwiedzać oddziału. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w Millenecie lub do aplikacji mobilnej. Możesz też zadzwonić na całodobową infolinię TeleMillennium.

 • Jak działa Program Wygodne Raty (RRSO 12,58%)?

  Przykład:

  • 16 czerwca kupujesz telewizor za 1000 zł i płacisz za niego kartą kredytową,
  • po otrzymaniu wyciągu na początku lipca logujesz się do Millenetu lub aplikacji i zlecasz spłatę tej kwoty w 12 ratach,
  • wartość pojedynczej raty, przy oprocentowaniu 10%, wyniesie 87,92 zł*,
  • pierwszą ratę zapłacisz wraz z kwotą spłaty karty za sierpień - tj. do 20 września,
  • co miesiąc na wyciągu Twojej karty oraz w Millenecie znajdziesz informację o wysokości raty oraz o liczbie rat pozostałych do spłacenia.

  * Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla spłaty zadłużenia w ramach programu kredytowego Wygodne Raty wynosi 12,58 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 3194,97 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu: 194,97 zł (w tym: opłata za dokonanie rozbicia spłaty transakcji na raty 1% wartości zadłużenia - 30 zł, odsetki 164,97 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 263,75 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


 • Jak działa Program Wygodne Raty 0% dla karty Alfa (RRSO 7,87%)?

  Wydatki dokonane kartą Millennium Alfa możesz rozłożyć na równe miesięczne raty 0%. Sam wybierasz ilość rat: 6, 9, 12 lub 24. Z programu Wygodne Raty 0% możesz skorzystać raz w roku do kwoty 3000 zł. Oprócz tego możesz skorzystać z Wygodnych Rat w standardowej formule.

  Wystarczy, że zalogujesz się do Millenetu lub aplikacji mobilnej i na szczegółach karty wybierzesz transakcję lub określoną kwotę zadłużenia salda, które chcesz rozłożyć na raty. Możesz też zadzwonić na całodobową infolinię TeleMillennium 801 331 331. Jedyny koszt, jaki ponosisz, to opłata za uruchomienie programu.

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla spłaty zadłużenia w ramach programu kredytowego Wygodne Raty 0% wynosi 7,87 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 3120 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 120 zł (w tym: opłata za dokonanie rozbicia spłaty transakcji na raty 4% wartości zadłużenia - 120 zł, odsetki 0 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


 • Jak działa Program Wygodne Raty 0% dla karty Impresja (RRSO 1,88%)?

  Wydatki dokonane kartą Millennium Impresja możesz rozłożyć na równe miesięczne raty 0%. Sam wybierasz ilość rat: 6, 9 lub 12. Z programu Wygodne Raty 0% możesz skorzystać 2 razy w roku, do kwoty 3000 zł. Oprócz tego możesz skorzystać z Wygodnych Rat w standardowej formule.

  Wystarczy, że zalogujesz się do systemu bankowości internetowej Millenet lub do aplikacji mobilnej i na szczegółach karty wybierzesz transakcję lub określoną kwotę zadłużenia salda, które chcesz rozłożyć na raty. Możesz też zadzwonić na całodobową infolinię TeleMillennium 801 331 331. Jedyny koszt, jaki ponosisz, to opłata za uruchomienie programu.

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla spłaty zadłużenia w ramach programu kredytowego Wygodne Raty 0% wynosi 1,88 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 3030 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 30 zł (w tym: opłata za dokonanie rozbicia spłaty transakcji na raty 1% wartości zadłużenia - 30 zł, odsetki 0 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 250,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


 • Jakie transakcje można rozłożyć na raty?

  Możesz rozłożyć na raty wszystkie transakcje bezgotówkowe powyżej 300 zł lub określoną kwotę wykorzystanego limitu. Minimalna kwota rozkładana w ramach Wygodnych Rat nie może być mniejsza niż 300 zł. 

  Możesz rozłożyć na raty transakcje lub wykorzystany limit, których termin spłaty wskazany na wyciągu jeszcze nie upłynął (złóż dyspozycję nie później niż 3 dni przed terminem spłaty).


 • Na ile rat można rozłożyć transakcje?

  Do wyboru masz 6, 9, 12 lub 24 raty (w ofercie specjalnej raty 0% dla kart Millennium Impresja do wyboru masz 6, 9 lub 12 rat).


 • Jaką łączną wartość transakcji można rozłożyć na raty?

  Oprócz pojedynczych transakcji, na raty możesz rozłożyć kwotę wykorzystanego limitu. Jej wartość nie może przekroczyć całkowitego limitu Twojej karty. Skorzystanie z Programu powoduje obniżenie dostępnego limitu o kwotę objętą Programem.

  W ofercie specjalnej raty 0% dla kart Millennium Impresja oraz Millennium Alfa maksymalna łączna kwota transakcji lub wysokość wykorzystanego limitu objętego jednym programem wynosi 3 000 zł.


 • Jak skorzystać z Wygodnych Rat?

  Przez Millenet:

  Zaloguj się na swoje konto i przejdź do szczegółów karty kredytowej. Nie musisz się zastanawiać, które transakcje możesz rozłożyć - są oznaczone symbolem procentu.
  Możesz też rozłożyć całość lub część kwoty do spłaty w bieżącym cyklu.

  Przez aplikację mobilną:

  Zaloguj się do aplikacji mobilnej i w menu wybierz Inne transakcje> Wygodne Raty. Znajdziesz tam listę wszystkich transakcji, które możesz rozłożyć na Wygodne Raty. Wybierz transakcję oraz liczbę rat, zatwierdź i gotowe! Jeśli chcesz rozłożyć kwotę spłaty karty, wejdź w szczegóły karty na liście Moje Produkty.

  Przez telefon:

  Zadzwoń na całodobową infolinię TeleMillennium (801 331 331) i wskaż, które transakcje chcesz rozłożyć oraz liczbę rat. Nasz Doradca poinformuje Cię o wszystkich ważnych dla Ciebie szczegółach: wysokości rat, dacie spłaty, oprocentowaniu, a następnie zrealizuje Twoją dyspozycję. Wszystkie szczegóły, w tym harmonogram spłat, znajdziesz potem w Millenecie oraz w aplikacji mobilnej. 


 • Czy Wygodne Raty można spłacić wcześniej?

  Oczywiście! Wygodne Raty możesz spłacić wcześniej w całości lub w części przez Millenet. Wcześniejsza spłata nie zmniejsza wybranej liczby miesięcznych rat, ale odpowiednio obniża ich wysokość.


Usługa Chargeback

Chargeback (obciążenie zwrotne) jest usługą zapewnianą przez organizacje płatnicze (VISA  i MasterCard), umożliwiającą posiadaczom kart płatniczych Banku Millennium odzyskanie środków z kwestionowanej transakcji, która nie została zrealizowana lub była zrealizowana nieprawidłowo, a środków nie udało się odzyskać bezpośrednio u usługodawcy.

Klient, który chce skorzystać z Usługi Chargeback, powinien zgłosić konkretną transakcję, składając reklamację zgodnie z procedurą zgłaszania reklamacji w Banku. Bank przesyła chargeback zgodnie z przepisami organizacji płatniczych do instytucji rozliczającej danego usługodawcę.

 • Jakie transakcje można reklamować?

  Klient może zareklamować w Banku każdą transakcję dokonaną kartą płatniczą. Jeżeli przepisy organizacji płatniczej uwzględniają daną transakcję w procedurze chargeback, będzie ona przesłana do instytucji rozliczającej usługodawcę w celu wyjaśnienia. W przeciwnym wypadku to Bank podejmie decyzję czy realizować zwrot transakcji z własnych środków.

  Przykładowe sytuacje, które Klient może reklamować:

  • brak wypłaty całości lub części kwoty transakcji z bankomatu,
  • usługa lub towar nie zostały dostarczone przez uslugodawcę lub były niezgodne z umową,
  • transakcja została rozliczona więcej niż jeden raz,
  • rozliczono uprzednio anulowaną transakcję.

  Transakcje można reklamować niezależnie czy jest to karta firmowa czy wydana Klientowi indywidualnemu. Reklamacja powinna być złożona przez posiadacza karty, którego imię jest nadrukowane na karcie.


 • Co powinien zrobić Klient, żeby skorzystać z Usługi Chargeback?

  Wystarczy złożyć reklamację: w oddziale Banku, TeleMillennium lub poprzez Millenet.

  Reklamacja powinna zawierać:

  • dane posiadacza karty oraz numer karty,
  • dane kwestionowanej transakcji, czyli: datę, kwotę oraz informację o tym gdzie została dokonana transakcja,
  • w przypadku usługi, która miała zostać wykonana w późniejszym terminie ale z przyczyn niezależnych od Klienta nie będzie mogła zostać zrealizowana, należy podać datę i rodzaj zaplanowanej usługi,
  • opis problemu,
  • oświadczenie Klienta o próbie kontaktu/kontakcie z usługodawcą (głównie gdy: usługa lub towar nie została dostarczona, usługa lub towar niezgodny z opisem, transakcja odrzucona w terminalu, Klient zapłacił za towar innymi środkami).

  W trakcie rozpatrywania reklamacji Klient może zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów związanych z transakcją. W zależności od rodzaju transakcji z Usługi Chargeback można skorzystać do 120 dni od reklamowanej transakcji.


 • Co dzieje się po złożeniu reklamacji?

  Klient korzystający z Usługi Chargeback musi jedynie złożyć reklamację wraz z ewentualnymi dokumentami i nie jest zaangażowany w dalszy proces związany z realizacją zwrotu kwoty transakcji. Bank za pośrednictwem procedury chargeback wysyła sprawę do rozpatrzenia do instytucji rozliczającej danego usługodawcę. Instytucja rozliczająca ma określony czas na zaakceptowanie lub odrzucenie roszczenia. W  przypadku odrzucenia roszczenia powinna dostarczyć informację/dokumenty potwierdzające poprawność obciążenia. Jeśli w określonym terminie instytucja rozliczająca nie odrzuci chargeback'u, Bank uznaje reklamację za zasadną.

  Od momentu złożenia reklamacji powinna ona być rozpatrzona w maksymalnym terminie 35 dni, zgodnie z Ustawą o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym, jednak sama procedura chargeback jest przeprowadzana zgodnie z terminami obowiązującymi w regulacjach międzynarodowych organizacji kartowych. W praktyce oznacza to, że Bank może przekazać informację o wyniku procedury chargeback po uzyskaniu ostatecznego stanowiska instytucji rozliczającej Usługodawcę, tj. w terminie dłuższym niż 35 dni.

  Klient jest informowany o decyzji w sprawie reklamacji w formie przez niego określonej podczas składnia, tj. drogą mailową, listową, poprzez Millenet lub SMS.


Pakiet Bezpieczeństwa

Usługa Pakiet Bezpieczeństwa stworzona została dla zapewnienia bezpieczeństwa transakcji i innych działań związanych z użyciem karty.

Usługa składa się z: Pakietu powiadomień SMS (usługa Powiadamiania SMS) o transakcjach dokonanych kartą oraz pakietu ubezpieczeń Ochrona karty.

Powiadomienia SMS wysyłane są do posiadacza karty po dokonaniu każdej transakcji kartą, która została autoryzowana przez Bank. Pakiet obejmuje 25 powiadomień SMS wysyłanych na zdefiniowany numer telefonu (zarówno na numery krajowe, jak i zagraniczne). Po przekroczeniu limitu powiadomień, SMSy będą wysyłane nadal, a opłaty pobierane zgodnie z Cennikiem usług

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Pakiet „Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce" dostępny jest dla kart Millennium Maestro PayPass wydanych do Konta Internetowego oraz dla kart przedpłaconych Millennium MasterCard Prepaid. 

Klienci, którzy zdecydują się na Pakiet mogą korzystać z bezpłatnych wypłat we wszystkich bankomatach w Polsce. Koszt miesięczny Pakietu to 4,99 zł. Opłata nie jest pobierana za miesiąc kalendarzowy, w którym Pakiet został aktywowany po raz pierwszy przez Posiadacza rachunku. W przypadku kolejnej aktywacji Pakietu opłata jest pobierana także za miesiąc, w którym Pakiet został aktywowany. W każdym momencie można zdecydować się na Pakiet lub z niego zrezygnować.