Informacje ogólne

Karta kredytowa

Karty kredytowe Millennium to nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób dokonywania codziennych płatności.

Zapłacisz nimi za zakupy i usługi w kraju i za granicą. Sieć akceptacji kart płatniczych w Polsce i na świecie nieustannie rośnie. Wszystkie płatności: w sklepach stacjonarnych i internetowych, jak również wypłaty z bankomatów czy przelewy z karty kredytowej - są wolne od odsetek do 51 dni* (RRSO 18,91%)** Okres bezodsetkowy zarówno dla transakcji gotówkowych, jak i bezgotówkowych, to unikalna oferta Banku Millennium. Jeśli spłacisz całość zadłużenia w terminie podanym na wyciągu - nie zapłacisz odsetek.

Karta kredytowa wyjdzie Ci naprzeciw również wtedy, kiedy zechcesz się zadłużyć. Tym sposobem możesz dokonać potrzebnego zakupu od razu, a zapłacić później, w dowolnie wybranym przez Ciebie czasie. Trzeba tylko pamiętać o spłacie minimum 5% zadłużenia raz na miesiąc oraz regulowaniu opłat.

Szczegóły oferty, w tym zasady korzystania z karty kredytowej oraz informacje o płatnościach, określa Regulamin Kart Kredytowych wydawanych przez Bank Millennium SA oraz Cennik usług – karty kredytowe, dostępne są tutaj oraz w placówkach Banku.

* Karty kredytowe segmentu bankowości prywatnej obowiązuje 56-dniowy okres bezodsetkowy i dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych.

Limit kredytowy

Karta kredytowa

Płacąc kartą kredytową korzystasz ze środków Banku. Wraz z kartą otrzymujesz limit kredytowy. Limit to maksymalna kwota, jaką możesz wydać przy użyciu karty, wliczając w to wszelkie transakcje i opłaty oraz ewentualne odsetki.

Bank generuje wyciąg - zestawienie wszystkich dokonanych i rozliczonych w danym miesiącu transakcji. Dzięki temu dowiadujesz się, jaka kwota została przez Ciebie wydana i do kiedy powinna zostać spłacona. Wyciąg możesz otrzymywać w wersji papierowej (pamiętaj o aktualizowaniu adresu korespondencyjnego w systemie Banku!) lub w ekologicznej wersji elektronicznej - poprzez Millenet.

Możesz spłacić całość lub część wykorzystanych środków, minimalna wysokość spłaty to 5%. Jeśli spłacasz całość zadłużenia, korzystasz z nieoprocentowanego kredytu dla transakcji bezgotówkowych oraz gotówkowych nawet do 51 dni (RRSO 18,91%)**!

Spłacając powstałe zadłużenie, odnawiasz swój limit kredytowy.

Najwygodniej spłacać wykorzystane środki poprzez konto osobiste w Banku Millennium (automatyczna spłata karty). Możesz również dokonać przelewu z innego banku lub wpłacić gotówkę na rachunek karty w dowolnym oddziale Banku Millennium.

** Koszt kredytu

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla transakcji bezgotówkowych wynosi 18,91%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5515,26 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 515,26 zł (w tym: suma opłat za obsługę karty głównej 95,88 zł, odsetki 320,60 zł, suma opłat za ubezpieczenie Assistance Impresja/Alfa 54,89 zł, suma opłat za usługę dodatkową Pakiet Bezpieczeństwa 43,89 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 459,60 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla transakcji gotówkowych wynosi 28,62 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5714,76 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 714,76 zł (w tym: opłata za obsługę karty głównej 95,88 zł, opłata za transakcje gotówkowe w wysokości 199,50 zł, odsetki 320,60 zł, suma opłat za ubezpieczenie Assistance Impresja/Alfa 54,89 zł, suma opłat za usługę dodatkową Pakiet Bezpieczeństwa 43,89 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 476,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 1.07.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie kart Millennium Visa/MasterCard Impresja oraz Millennium Visa Alfa.

Karty dodatkowe

Karta kredytowa dodatkowa

Karta dodatkowa wydawana jest na wniosek posiadacza karty głównej i może ją otrzymać wybrana osoba powyżej 13 roku życia.

Transakcje dokonane kartą dodatkowa obciążają rachunek karty głównej, a posiadacz karty korzysta z limitu karty głównej. Jako posiadacz karty głównej decydujesz o wysokości dziennych limitów transakcji bezgotówkowych i gotówkowych na karcie dodatkowej.

Usługi

Posiadacz dodatkowej karty ma możliwość korzystania z usługi Pakiet Bezpieczeństwa, w ramach której oferowane są: pakiet ubezpieczeń Ochrona karty oraz pakiet powiadomień SMS o transakcjach dokonanych kartą. 

Posiadacze dodatkowych kart: Millennium Alfa, Millennium Impresja, złotych kart kredytowych Millennium oraz karty platynowej, mogą korzystać z pakietów: Assistance lub Concierge zapewniających wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach oraz pomocnych na co dzień (m. in.: rezerwacje biletów, dostarczenie kwiatów). Dodatkowo posiadacze kart złotych i platynowej mają możliwość korzystania z pakietu Ubezpieczenie w podróży zagranicznej. Pamiętaj, że ochrona w ramach Ubezpieczenia w podróży na karcie dodatkowej zaczyna się w momencie, kiedy Posiadacz karty dodatkowej dokona pierwszej płatności kartą poza granicami kraju!

Jak zastrzec

W celu zastrzeżenia karty wystarczy zadzwonić:


+48 22 598 41 14 - zastrzeganie wszystkich kart Banku Millennium (dostępny 24h/dobę)
 801 331 331 Numer TeleMillennium dostępny z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych
+48 22 598 40 40 - Numer TeleMillennium  dostępny z telefonów komórkowych oraz z zagranicy