Sprzedaż nie kończy się na umowie i realizacji zamówienia – kluczowa jest płatność.

Zabezpieczenie płatności

Dobrze wiesz, że możliwości rozwoju biznesu warto szukać wszędzie – także poza Polską. Nawiązywaniu relacji z nowym kontrahentem, szczególnie z zagranicy, zawsze towarzyszy element niepewności. Działa on w innym otoczeniu gospodarczym, prawnym, ma inną kulturę płatniczą. Nasze rozwiązania zagwarantują Ci, że za wysłany towar otrzymasz zapłatę.

Jeśli natomiast współpracujesz głównie z podmiotami krajowymi, proponujemy skorzystanie z rozwiązań, które sprawią, że to Bank wystąpi jako wierzyciel wobec Twoich kontrahentów, co może znacznie poprawić ich dyscyplinę płatniczą.

Zarządzanie należnościami

Jeśli współpracujesz z dużą liczbą odbiorców, którzy często dokonują płatności na Twoją rzecz, kluczowa jest możliwość szybkiej identyfikacji zarówno wpłacającego, jak i samej wpłaty. Dzięki temu szybciej uwalniasz limity sprzedażowe dla swoich odbiorców i od razu wiesz, kiedy pojawiają się problemy ze spływem należności.

Bardzo ważne jest, żeby ze sprzedaży otrzymać dokładnie tyle, ile zaplanowałeś. Jeśli z odbiorcami rozliczasz się w walutach obcych, a za swoje zobowiązania w większości płacisz w złotych, zabezpiecz kurs rozliczenia już w momencie sprzedaży.

Zabezpieczenia rozliczenia transakcji

Bezpieczeństwo i zaufanie to podstawa wartościowych relacji w biznesie. Aby je zwiększyć, Bank może wystąpić jako powiernik odpowiadający za wypłacenie środków firmie po spełnieniu określonych w umowie warunków. Dzięki temu masz pewność otrzymania zapłaty w ustalonej wysokości i w umówionym czasie.

Produkty dopasowane do Twoich potrzeb

Akredytywa eksportowa

Zyskaj pewność, że kontrahent nie odstąpi od umowy – niezależnie od jego kondycji finansowej otrzymasz zapłatę za wysłany towar lub wykonaną usługę.

Usługi powiernicze

Dostosuj usługi powiernicze do specyfiki i potrzeb Twojej firmy.

Forward walutowy

Już dziś ustal kurs wymiany waluty w przyszłości i zabezpiecz się przed ryzykiem pogorszenia wyniku finansowego.

Opcja walutowa

Ubezpiecz maksymalny lub minimalny poziom przyszłego kursu walutowego i uniknij ryzyka pogorszenia wyniku finansowego.

Faktoring

Bezpieczeństwo transakcji i zabezpieczona płynność finansowa.

Automatyczna Identyfikacja Przychodzących Płatności

Współpracując z licznym gronem odbiorców, bezbłędnie i automatycznie identyfikuj płatnika oraz dokonaną przez niego wpłatę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Doradcy korporacyjni

Szczegółowe informacje o produktach Banku Millennium uzyskasz, kontaktując się z Doradcami Bankowymi sieci Bankowości Przedsiębiorstw.

Kontakt z Doradcą

Przez telefon

Nasi Konsultanci udzielą Ci szczegółowych informacji oraz zrealizują Twoje dyspozycje.

801 31 31 31
numer dostępny z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych