Bank Millennium partnerem XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy

Forum Ekonomiczne w Krynicy to największe w Europie Środkowej spotkanie ludzi świata biznesu i polityki. To tu od ponad 20 lat spotykają się premierzy, przedstawiciele rządów państw europejskich, unijni decydenci, prezesi firm, eksperci i ekonomiści. Bank Millennium jest partnerem tego szczególnego wydarzenia.

Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczne jubileuszowe XXV Forum. Europejskiej spójności i jedności zagrażają odśrodkowe siły polityczne i problemy gospodarcze. Jednocześnie Stary Kontynent musi stawić czoło coraz ostrzejszej globalnej rywalizacji ekonomicznej oraz konfliktom geopolitycznym. O sile Europy decydować będą przede wszystkim jej wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo, dlatego też polityka Starego Kontynentu powinna koncentrować się na wzroście konkurencyjności, wsparciu innowacyjności i solidarności w polityce zewnętrznej. Czy możliwe jest połączenie tych trzech kierunków działań? Jak przezwyciężyć niestabilność polityczną wewnątrz Wspólnoty i na jej granicach? Czy wart 300 miliardów plan Junckera wypełni lukę inwestycyjną i będzie wystarczającym impulsem dla gospodarek Unii? Na te pytania szukać będą odpowiedzi uczestnicy Forum.

Bank Millennium na Forum

Podczas uroczystej sesji plenarnej w pierwszym dniu Forum ogłoszone zostaną wyniki rankingu „Lista 500 Europa”, przygotowywanego przez „Rzeczpospolitą” i firmę doradczą Deloitte, którego partnerem jest Bank Millennium. Towarzyszyć im będzie panel dyskusyjny „Eksport szansą na szybszy rozwój Europy Środkowej”, w którym weźmie udział Prezes Zarządu Banku Millennium, Joao Bras Jorge. W drugim dniu Forum Prezes Bras Jorge będzie uczestniczył w panelach „Wzrost popularności produktów i usług premium na polskim rynku w świetle rosnących aspiracji polskich konsumentów” oraz „Ryzyka przed polskim sektorem bankowym”, a Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium, odpowiedzialny za bankowość przedsiębiorstw, weźmie udział w gali rozdania nagród w konkursie „Orzeł innowacji”, organizowanym przez „Rzeczpospolitą”. Partnerem konkursu jest Bank Millennium. Po gali odbędzie się panel „Biznes, nauka i administracja razem, czyli jak wpisać innowacyjność w DNA polskiej gospodarki”. W Krynicy będzie również obecny Grzegorz Maliszewski, Główny Ekonomista Banku Millennium, który wystąpi w drugim dniu Forum w panelu „Inwestycje komercyjne jako siła napędowa wzrostu gospodarczego w Europie”

Na czas konferencji Bank Millennium stworzył w budynku Domu Forum specjalną strefę dla gości, w której można odpocząć, naładować telefon lub tablet, napić się kawy i poczytać najświeższą prasę, a także spotkać się z partnerami.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco najważniejszych wydarzeń Forum w TVN24 Biznes i Świat oraz na stronach „Rzeczpospolitej” (www.rp.pl/krynica).