Integracja

Bank Millennium nawiązuje relacje z wybranymi producentami oprogramowania finansowo-księgowego / ERP (Partnerzy Banku) w celu integracji bankowości internetowej Millenet z oferowanym przez nich oprogramowaniem.

Poniżej znajduje się lista systemów finansowo-księgowych/ERP zintegrowanych z systemem bankowości internetowej Millenet Link.

Systemy zintegrowane z Millenet Link

logo Comarch

Comarch ERP Optima
Comarch ERP XL

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Dzięki modułom dedykowanym każdemu obszarowi biznesowemu (faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem itd.) jest optymalnym systemem ERP do zarządzania firmą. Dzięki dedykowanym rozwiązaniom jest to najchętniej wybierane oprogramowanie księgowe, wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych. Z systemu korzysta już ponad 70 000 firm, z różnych branż i sektorów na polskim rynku. Comarch ERP Optima jest dostępny zarówno w modelu stacjonarnym oraz w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać procesami w firmie przez internet.


Film instruktażowylink otwiera się w nowym oknie


Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach. Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy. Oprócz wersji serwerowej system dostępny jest również w modelu SaaS (Software as a Service), w którym Comarch ERP XL jest oferowany za pośrednictwem zdalnego dostępu internetowego.


Dzięki możliwości swobodnej rozbudowy o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, Comarch ERP XL jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 5000 przedsiębiorstw z różnych branż.

Film instruktażowylink otwiera się w nowym oknie

logo firmy XPLUS

Microsoft Dynamics AX/365

Rozwiązanie automatyzuje i integruje dwustronnie (zarówno wysyłanie, jak i odbieranie danych) system Microsoft Dynamics AX z systemem bankowości internetowej Millenet.


Rozwiązanie automatyzuje proces tworzenia komunikatów z płatnościami na podstawie arkuszy płatności systemu Microsoft Dynamics AX i ich przesyłania bezpośrednio do systemu bankowości internetowej Millenet. Funkcjonalność pozwala na pobieranie elektronicznych wyciągów bankowych (m.in. w trybie automatycznym) oraz wstępne przygotowanie do dekretacji wybranych transakcji.


Oprogramowanie stanowi osobny moduł w systemie Microsoft Dynamics AX Klienta Banku, nie wpływa na inne funkcjonalności i istniejące modyfikacje.


Film instruktażowylink otwiera się w nowym oknie

logo firmy BPX S.A.

SAP ECC 6.0

Banking eXcellence pozwala na integrację systemu SAP z systemem bankowości internetowej Millenet poprzez automatyzację procesu płatności oraz importu i księgowania wyciągów bankowych. Dzięki zebraniu informacji o przelewach w centralnym panelu płatności oraz bogatej funkcjonalności autoryzacji i raportowania rozwiązanie zapewnia przejrzystość, a także kontrolę nad procesem regulowania zobowiązań.


Do najważniejszych funkcjonalności dostarczanych przez Banking eXcellence należą:


  • możliwość wykonywania przelewów bezpośrednio z SAP
  • wyświetlanie statusów przelewów
  • pobieranie wyciągów
  • elastyczny, zbiorczy raport płatności

Banking eXcellence nie wymaga posiadania SAP PI.

Logo firmy Supremis

SAP BUSINESS ONE

Proponowane rozwiązanie zakłada wsparcie Klientów Banku korzystających z aktualnej wersji systemu SAP Business One w wersji on-premise oraz Cloud, pracujących zarówno na bazie danych MS-SQL, jak i SAP HANA. Niezależnie od wersji językowej proponowane rozwiązanie dostępne jest w wersji wielojęzycznej, umożliwiając jego wykorzystanie u wszystkich Klientów Banku.


Ponadto założeniem rozwiązania Millenet Link Connector dla SAP Business One jest wsparcie Klientów Banku pracujących na wielu bazach danych (wieloinstancyjność), jak również w modelu wieloodziałowości.


Millenet Link Connector dla SAP Business One służy do automatycznej komunikacji z Bankiem Millennium. Wymieniane informacje to wyciągi bankowe, salda, płatności, raport (operacje).

logo firmy MAPsolutions sp. z o.o.

Sage Symfonia 2.0 Finanse i Księgowość
Sage Symfonia 50cloud Finanse i Księgowość
Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość
Sage Kadry i Płace One Payroll

Integracja przeprowadzona została przy wykorzystaniu aplikacji Nasz Bank Professional, która usprawnia komunikację pomiędzy programami Sage a systemem bankowości internetowej Millenet. Program pomaga unikać błędów, które często pojawiają się przy ręcznej obsłudze płatności.


Program umożliwia zrealizowanie przelewów do Millenetu, a następnie pobieranie i wczytywanie wyciągów bankowych do programów Sage.


Pozwala również na obsługę wszystkich płatności w jednym miejscu: na podstawie danych pochodzących z poszczególnych działów firmy tworzone są zlecenia dla banków. Po zatwierdzeniu przez operatora przekazywane są do systemu bankowego.


W systemie archiwizowane są wszystkie informacje, dzięki czemu można wykonać zestawienia przeprowadzonych przelewów.


logo enova365

enova365

Integracja enova365 z Millenetem dla Przedsiębiorstw umożliwia kontrolę oraz wykonywanie operacji bankowych bezpośrednio z poziomu systemu ERP.


Mechanizm dwustronnej komunikacji Webservice, pozwala na wgląd do historii operacji za wybrany okres oraz import wyciągów bankowych dla rachunku w formacie XML i PDF. Rozwiązanie umożliwia także tworzenie zleceń płatności w enova365 i ich automatyczną wysyłkę do systemu transakcyjnego banku.


Integracja, pomiędzy Bankiem Millennium a enova365, ułatwia pracę transferów pieniężnych oraz eliminuje błędy, związane z ich ręcznym uzupełnianiem. Dzięki temu rozwiązaniu skorzystają osoby odpowiadające w firmie za rozliczenia.

Film instruktażowylink otwiera się w nowym oknie

logo Acrebit

Microsoft Business Central NAV

Microsoft Business Central NAV to zintegrowane, modułowe rozwiązanie biznesowe klasy ERP z rodziny rozwiązań Microsoft Dynamics, które umożliwia efektywne zarządzanie, a także połączenie wszystkich działań biznesowych w przedsiębiorstwie. System ten jest użytkowany w ponad 150 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. Posiada certyfikat zgodności z obowiązującą w naszym kraju ustawą o rachunkowości.


Microsoft Business Central NAV można w pełni dostosować do metod pracy przedsiębiorstwa, integrować go z bieżącymi systemami i rozbudowywać pod kątem specyficznych wymagań branżowych.


Integracja pomiędzy Business Centra NAV a Bankiem Millennium S.A. pozwoli Klientom Banku na automatyczne wczytywanie wyciągów bankowych z plików dostarczanych przez bank, ustawienie domyślnego konta bankowego do przelewów krajowych i zagranicznych, generowanie przelewów dla konkretnego konta bankowego i dostawców za niezapłacone jeszcze faktury zakupu oraz określenie szablonów przelewów.


Integrację usługi Millenet Link Banku Millennium z systemem Microsoft Business Central NAV wspiera Acrebit S.A.