3D-Secure

Bank Millennium udostępnia swoim Klientom nową usługę 3D Secure (Three Domain Secure) dedykowaną dla płatności realizowanych przy użyciu kart płatniczych. Usługa oferuje najwyższy obecnie poziom bezpieczeństwa ochrony transakcji wykonywanych kartami w Internecie.


Jak działa 3D Secure w Banku Millennium?

Transakcje 3D Secure realizowane są z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia w postaci autoryzacji jednorazowymi H@słami SMS oraz autoryzacji w aplikacji mobilnej.

Podczas płatności kartą np. w sklepie internetowym, Bank może wysłać na zdefiniowany numer telefonu komórkowego lub na urządzenie z aktywną aplikacją mobilną Banku Millennium:

  • jednorazowe, bezpieczne H@sło SMS z prośbą o jego wprowadzenie na specjalnie do tego celu przygotowanej i zabezpieczonej stronie, lub 
  • wysłać wiadomość PUSH z prośbą zatwierdzenia transakcji kodem PIN bądź zeskanowania odcisku palca (dla urządzeń obsługujących tę funkcję). 

Wszystkie dane finansowe przekazywane są następnie do bezpiecznego serwera uwierzytelniającego, gdzie przeprowadzona zostanie weryfikacja użytej karty. 

Na tym etapie możliwe będzie natychmiastowe sprawdzenie czy karta nie została skradziona, zagubiona lub zablokowana z innych przyczyn.

Czego potrzebujesz aby dokonać płatności internetowej?

W celu zapewnienia najwyższej ochrony Twoich transakcji kartowych w Internecie, niezbędna jest aktywacja usługi H@sełSMS. Szczegóły dostępne są w zakładce Potwierdzenie transakcji.

Aby korzystać z wygodniejszego sposobu autoryzacji transakcji kartą w Internecie, niezbędna jest aktywacja aplikacji mobilnej Banku Millennium oraz zmiana ustawień 3D Secure w ustawieniach aplikacji (zakładka Ustawienia > Zatwierdzanie transakcji).

Jeżeli nie posiadasz jeszcze aktywnej aplikacji mobilnej Banku Millennium, zapoznaj się z procesem aktywacji opisanym krok po kroku w zakładce Aplikacja Mobilna.

Zdefiniowany w Banku numer telefonu komórkowego używany jest w systemie Millenet między innymi do potwierdzania zleconych przelewów, podpisywania umów bądź do otrzymywania powiadomień dla wybranych operacji na rachunkach.

W zakładce Dostęp i logowanie dowiesz się jak aktywować usługę H@seł SMS.

Z usługi 3D Secure może korzystać Klient Banku Millennium spełniający poniższe warunki:

  • posiada aktywną kartę przedpłaconą, debetową lub kredytową Banku Millennium (Visa lub MasterCard),
  • ma dostęp do systemu transakcyjnego Millenet dla Klientów Indywidualnych,
  • ma aktywowaną usługę H@sełSMS,
  • (opcjonalnie) posiada aplikację mobilną Banku Millennium.