Zaktualizuj przeglądarkę internetową do najnowszej wersji, aby dalej korzystać ze wszystkich funkcji i zwiększyć swoje bezpieczeństwo w internecie.
Zaktualizuj przeglądarkęZ Funduszu Wsparcia Kredytobiorców możesz skorzystać, jeśli:
Ten rodzaj wsparcia polega na przekazywaniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego kwoty stanowiącej równowartość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej kredytu hipotecznego. Dofinansowanie nie może jednak wynosić więcej niż 2000 zł miesięcznie przez okres nie dłuższy niż 36 miesięcy.
Okres przekazywania wsparcia może być krótszy, jeżeli w trakcie 36 miesięcy wystąpią przesłanki wykluczające otrzymywanie wsparcia (np. kredytobiorca znalazł zatrudnienie, a status osoby bezrobotnej był warunkiem otrzymania wsparcia).
Uzyskane wsparcie należy zwrócić po 2 latach od wypłaty ostatniej raty. Zwrot następuje w równych nieoprocentowanych ratach przez 12 lat na podstawie harmonogramu spłat.
Jeśli spłacisz 100 rat uzyskanego wsparcia bez opóźnienia, pozostała do zwrotu część może zostać umorzona.
W przypadku gdy kredytowana nieruchomość została sprzedana, a kwota otrzymana ze sprzedaży nie pokryła całego kredytu hipotecznego, możesz otrzymać pożyczkę na spłatę zadłużenia.
Kwota pożyczki nie może być wyższa niż 72 000 zł i jest przekazywana jednorazowo przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rachunek w Banku Millennium. Warunkiem zawarcia umowy pożyczki na spłatę zadłużenia jest dostarczenie umowy sprzedaży kredytowanej nieruchomości w terminie 14 dni od dnia sprzedaży.
Zaloguj się do Millenetu i wejdź w zakładkę Moje finanse -> Kredyty i pożyczki -> Kredyt hipoteczny -> Szczegóły -> Wniosek o wsparcie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.
Wypełnij wniosek i poczekaj na decyzję: znajdziesz ją w swojej skrzynce w Millenecie.
Gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, konieczne będzie zawarcie umowy o przyznanie wsparcia lub umowy o pożyczkę na spłatę zadłużenia.
Przyznane wsparcie przekazywane będzie przez Fundusz Wsparcia Kredytobiorców do Banku Millennium. Wniosek możesz złożyć również w placówce Banku.
Szczegółowe warunki przyznawania wsparcia znajdują się w Ustawie z dnia 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.