Nowy wymiar uwierzytelnienia

Autoryzuj transakcje i loguj się tokenem, bez potrzeby przepisywania danych - szybko i bezpiecznie

Token sprzętowy z czytnikiem

Przed Tobą zupełnie nowa jakość usługi, która skróci czas poświęcony na logowanie i autoryzację zleceń. Co wyróżnia nasz Token?

token

Bank Millennium jako pierwszy w Polsce wprowadził innowacyjne rozwiązanie oparte na technologii Cronto, która pozwala na odczytywanie informacji za pomocą Tokena z kolorowego kodu obrazkowego.

Co to jest Token? To urządzenie, które służy do logowania oraz autoryzacji zleceń w Millenecie dla Przedsiębiorstw. Zdaniem użytkowników, narzędzie jest bardzo wygodne do pracy, a sam proces skanowania prosty i intuicyjny.

Jeżeli chcesz zacząć korzystać z Tokena sprzętowego z czytnikiem, skontaktuj się ze swoim Doradcą.

 1. 1

  Otwórz Millenet, zaloguj się i przygotuj operację, np. wprowadź dane do przelewu krajowego.

 2. 2

  Uruchom Token i zeskanuj przy jego pomocy kolorowy obrazek z kodem z ekranu swojego komputera. Urządzenie poprosi o wprowadzenie zabezpieczającego kodu PIN.

 3. 3

  Następnie na ekranie Tokena pojawią się szczegóły operacji i generowany jest jednorazowy kod, który trzeba będzie podać w odpowiednim miejscu w Millenecie.

Bezpieczne logowanie Tokenem

bottom__icon

Aby zalogować się do Millenetu, należy podać dane logowania, uruchomić urządzenie i zeskanować kolorowy obrazek, który będzie generowany w systemie bankowości elektronicznej. Następnie trzeba podać PIN do urządzenia oraz przepisać kod widoczny na ekranie Tokena.
* Ze względu na zabezpieczenie tokena spersonalizowanym PINem, korzystający z tego rozwiązania, będą mieli możliwość wyłączenia żądania hasła podczas procesu logowania do Millenetu.

Co warto wiedzieć

 • Za wydanie tokena pobierana jest jednorazowa opłata zgodnie z Cennikiem usług dla Klientów Bankowości Przedsiębiorstw. Natomiast samo korzystanie z tokena, autoryzowanie za jego pomocą operacji i logowanie jest bezpłatne.

 • Token sprzętowy z czytnikiem oparty jest na technologii Cronto. Wykorzystuje unikatowe rozwiązanie w postaci graficznego kryptogramu, składającego się z matrycy kolorowych kropek wyświetlanych na ekranie komputera. Generowany w serwisie bankowości internetowej kod graficzny sczytywany jest z ekranu za pomocą tokena.

 • Tak. Urządzenie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Działa w trybie offline, bez dostępu do sieci, a co za tym idzie nie dopuszcza do szkodliwych ataków z zewnątrz. Dodatkowo urządzenie jest zabezpieczone PINem, który jest nadawany indywidualnie przez każdego użytkownika, co podnosi poziom bezpieczeństwa.

 • W przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia skontaktuj się z zespołem HelpDesk do bankowości elektronicznej pod numerem: 801 632 632 lub +48 598 40 31 w celu odblokowania dostępu do systemu Millenet dla Przedsiębiorstw.

  Jeśli token ulegnie awarii, Bank za darmo wymieni go na nowy po otrzymaniu tego uszkodzonego.

 • Jeżeli obecnie korzystasz z H@seł SMS, w każdej chwili możesz za pośrednictwem Doradcy złożyć wniosek o wydanie tokena. Jeśli korzystasz z tokena i zdefiniowałeś w Banku swój numer telefonu, możesz samodzielnie lub za pomocą Infolinii zmieniac sposób logowania/autoryzacji między tokenem i H@słem SMS.

  Instrukcja aktywacji tokena sprzętowego z czytnikiem

 • Nie. Należy jedynie zeskanować kolorowy obrazek, który będzie generowany w systemie bankowości elektronicznej.

  Tokeny sprzętowe z czytnikiem są zgodne z zasadą WYSIWYS (what you see is what you sign), przez co umożliwiają zweryfikowanie danych transakcji, takich jak kwota czy numer rachunku przed jej zatwierdzeniem.