Informacje prasowe


23.11.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Polacy ulegają gorączce wyprzedaży w Black Friday

W trakcie wyprzedaży z okazji tzw. Czarnego Piątku Polacy głębiej sięgają do swoich kieszeni. Analiza Banku Millennium wskazuje, że podczas tego największego zakupowego święta rośnie zarówno liczba transakcji, jak i kwoty, jakie wydajemy w e-sklepach.

Bank Millennium przeanalizował ubiegłoroczne statystyki z okresu Black Friday. Chodziło o sprawdzenie, czy klienci ulegają magii wyprzedaży i rzeczywiście dokonują większej liczby transakcji. Z przeprowadzonej analizy wynika, że w okresie od piątku Black Friday do poniedziałku Cyber Monday zrealizowanych zostało o 38% więcej transakcji. Wyższa była również ich wartość aż o 55% od średniej dziennej z całego 2021 roku.

- Black Friday to wielka uczta dla wszystkich, którzy kochają kupować, więc wyniki analizy wydają się potwierdzać skuteczność prowadzonych w tym okresie kampanii reklamowych. Zaskakująca jest jednak skala transakcji. W e-sklepach zostawimy o połowę więcej pieniędzy niż zwykle. Wpływ na to ma zapewne również czas, w którym wypada Czarny Piątek. Zbliżają się święta i wiele osób szuka okazji na zakup upominków dla najbliższych – mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

W niektórych miejscach można oszczędzić więcej

E-sklepy starają się przyciągnąć klientów wyprzedażami, oferując nie tylko obniżki cen w tzw. Czarny Piątek, ale rozciągając okres wyprzedaży na cały tydzień tzw. Black Week. Klienci Banku Millennium są w stanie zaoszczędzić więcej, korzystając z usługi, dzięki której mogą dostać zwrot części wydanych na zakupy pieniędzy. Od kwietnia osoby, które mają konto Millennium 360º, w ramach zwrotów za zakupy wykonały już ponad 54 tysiące transakcji, wydając przy tym 7 milionów złotych. Cashback działa w niemal 800 znanych sklepach internetowych.

Promocje Banku Millennium na Black Friday

Bank Millennium kładzie duży nacisk na edukację swoich klientów, dla których usługa zwroty za zakupy wciąż może być nowością. - Przygotowaliśmy promocję i ofertę specjalną dla osób, które mają konto Millennium 360º i jeszcze nie zarejestrowały się w programie zwrotów. Pierwsza to "Bonus na start do usługi Zwroty za zakupy", premię 20 zł wypłacamy za pierwszy zakup niezależnie od jego wartości. Druga to czasowa oferta specjalna dostępna po rejestracji - 20% zwrotu za pierwszy zakup w jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych (maksymalnie 40zł) – mówi Szymon Kuchciak, kierujący Wydziałem Kart Płatniczych w Banku Millennium.

Do 20 stycznia 2023 klienci indywidualni mogą również skorzystać ze specjalnej promocji pożyczek gotówkowych. W ramach oferty „Promocja na start” RRSO pożyczki wynosi 12,83 %, a dla wariantu „Promocja na start z ubezpieczeniem” RRSO wynosi 17,09%. Kredytobiorcy otrzymują gwarancję stałej raty podczas całego okresu kredytowania i szybką wypłatę środków.

Więcej o zwrotach za zakupy i promocji "Bonus na start do usługi Zwroty za zakupy": https://www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/cashback-konto-millennium-360link otwiera się w nowym oknie.
Szczegóły pożyczki: www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-gotowkowalink otwiera się w nowym oknie.