Informacje prasowe

Aktualności filtr

Wzrost inwestycji Polaków. Czy podwyższona inflacja zmieni podejście do oszczędności?

27.10.2021
Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium
W niedzielę 31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. To okazja do analizy, jak zmienia się podejście Polaków do oszczędzania i inwestowania.

Dobre wyniki operacyjne i poprawa efektywności kosztowej. Wyniki finansowe obciążone rezerwami na kredyty walutowe

26.10.2021
Skonsolidowane wyniki Grupy Kapitałowej Banku Millennium po 3 kwartałach 2021 r.
Skonsolidowany wynik netto grupy Banku Millennium po 3 kwartałach 2021 wyniósł -823 mln zł (-311 mln zł w 3 kwartale). Strata spowodowana była utworzeniem rezerw na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych w wysokości 1 573 mln zł (526 mln zł w 3 kwartale) oraz kosztami indywidualnych ugód z kredytobiorcami kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich - 218 mln zł (146 mln zł w 3 kwartale). Po skorygowaniu wyniku o powyższe koszty, zysk netto Grupy wyniósłby 791 mln zł netto (269 mln zł tylko w 3 kwartale). Sprzedaż nowych kredytów hipotecznych osiągnęła wartość 6,9 mld zł (+ 50% r/r), pożyczek gotówkowych 4,2 mld zł (+20% r/r), co ustanowiło kolejny rekord detalicznej akcji kredytowej.

Nowa reklama Pożyczki Gotówkowej Banku Millennium (RRSO 15,32%)

22.10.2021
22 października rozpocznie się emisja nowej reklamy telewizyjnej Pożyczki Gotówkowej Banku Millennium (RRSO 15,32%). W najnowszym spocie, którego akcja toczy się w jesiennej scenerii, obok Radka Kotarskiego bierze udział czworonożny bohater – energiczny border collie.

Bank Millennium z nową wersją aplikacji na Apple Watch

19.10.2021
Płatności kodem BLIK, zatwierdzanie operacji, w tym również tych zlecanych w placówkach banku czy podgląd salda na tarczy zegarka – to między innymi umożliwia użytkownikom zegarków z systemem IOS nowa aplikacja Banku Millennium.

Aplikacja Banku Millennium pierwszą aplikacją na smartfonach Huawei z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

18.10.2021
Aplikacja mobilna Banku Millennium to pierwsza aplikacja bankowa na smartfonach Huawei, która umożliwia użytkownikom niezwykle wygodne płatności zbliżeniowe BLIK.

Innowacyjny pakiet dla firm od Banku Millennium

11.10.2021
Bank Millennium przygotował dla klientów segmentu Biznes pakiet Smart Terminal Plus, w ramach którego otrzymują nowoczesny, multifunkcyjny terminal płatniczy z mobilną aplikacją sprzedażową i bezprzewodową drukarką fiskalną online. Zestaw jest alternatywą dla kasy fiskalnej, pozwala w prosty sposób rejestrować transakcje i jest intuicyjnym systemem do zarządzania produktami i sprzedażą.

Jak bankują studenci – sprawdził Bank Millennium

04.10.2021
Wrzesień i październik to czas kiedy studenci najczęściej zakładają konta osobiste. Klienci Banku Millennium w grupie wiekowej 18-26 lat płacą głównie bezgotówkowo, średnio 28 razy w miesiącu i wykonują 5 przelewów na łączną kwotę około 1 700 zł. Po przeanalizowaniu zwyczajów studentów, bank przygotował dla nich specjalną ofertę wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.

Bank Millennium przedłuża współpracę z Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata

16.09.2021
Po cieszącej się dużą popularnością wersji kinowej, 16 września rozpoczyna się część online 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do 3 października widzowie będą mogli oglądać 129 najlepszych filmów dokumentalnych w swoich domach na platformie mdag.pl. Bank Millennium wieloletni sponsor festiwalu przedłuża współpracę z organizatorem wydarzenia na kolejne 3 lata.

Bank Millennium z nową reklamą i nowym hasłem marki

07.09.2021
Wraz z początkiem września Bank Millennium rozpoczął emisję nowej reklamy telewizyjnej, w której Radek Kotarski poza ofertą dla rodziców i dzieci prezentuje nowy slogan marki: „Bank Millennium. Inspirowany Tobą”.

Świat się budzi – rusza 18. Millennium Docs Against Gravity Film Festival

02.09.2021
Tegoroczną edycję największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce otworzy film o słynnej ekoaktywistce „Jestem Greta”. Powalczy on również o Nagrodę Banku Millennium w Konkursie Głównym, którą przyzna jury w składzie z Agnieszką Holland. Bank Millennium jako wieloletni mecenas festiwalu wspiera inicjatywy realizujące ważne cele społeczne. Program festiwalu i wydarzenia jemu towarzyszące akcentują poza tematami ekologicznymi również rolę kobiet i szacunek dla różnorodności. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć 150 filmów dokumentalnych z całego świata. Blisko połowa z nich została wyreżyserowana przez kobiety.

1 2 3 4 5 6 ... 119