Informacje prasowe

Aktualności filtr

Nawet przedszkolaki które liczą tylko do dziesięciu, bezbłędnie rozpoznają banknoty 200 zł

23.07.2018
Dzieci bardzo szybko przyswajają wiedzę finansową, jeśli prezentowana jest w przystępny sposób. Taki wniosek wynika z doświadczeń Fundacji Banku Millennium, która realizuje skierowany do przedszkolaków program „Finansowy Elementarz”.

#MobilnyPortretPolaka – 15 lipca Światowym Dniem bez Telefonu Komórkowego

13.07.2018
Jak bardzo telefony ułatwiają nam codzienne życie? Jak mocno jesteśmy do nich przywiązani? W Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego aż 42 proc. Polaków deklaruje, że bardziej uciążliwe byłoby dla nich zostawienie w domu telefonu niż portfela – wynika z badania Banku Millennium #MobilnyPortretPolaka. Używamy smartfona oglądając telewizję, korzystamy z niego w trakcie posiłku, w łóżku, a nawet podczas rozmowy w cztery oczy. Chętnie też bankujemy mobilnie.

#MobilnyPortetPolaka - Wakacje z bankową aplikacją mobilną

06.07.2018
Wakacje to czas odpoczynku i podróży, w których często towarzyszy nam smartfon. Z badania Banku Millennium #MobilnyPortretPolaka wynika, że 92% Polaków korzystających ze smartfona zabiera swój telefon zawsze lub prawie zawsze ze sobą. Smartfon to świetne narzędzie do płacenia podczas wakacji za zakupy (aż 41 proc. użytkowników smartfonów korzystających z bankowości mobilnej płaci BLIKIEM, a 30 proc. zbliżeniowo), sprawdzania stanu konta/historii transakcji (92 proc. użytkowników smartfonów korzystających z bankowości mobilnej) oraz opłacania zapomnianych przed urlopem rachunków (płaci je mobilnie 58 proc. użytkowników smartfonów korzystających z bankowości mobilnej).

Jaki będzie wpływ split payment na firmy? Komentarz ekspercki Banku Millennium

03.07.2018
1 lipca Bank Millennium udostępnił firmom mechanizm podzielonej płatności czyli split payment. W ramach usługi bank otworzył dla każdej firmy dodatkowy rachunek VAT i udostępnił przedsiębiorcom, również online, nowy rodzaj przelewu bankowego - przelew płatności podzielonej/przelew VAT. Czy firmy mogą decydować o tym, czy skorzystają ze split payment i jak wpłynie on na cash flow przedsiębiorstwa?

#finanseprzyszlosci czyli jak dziennikarze wyobrażają sobie swój bank za 10 lat

02.07.2018
Rozwijanie bankowości mobilnej, dołączanie usług pozabankowych, personalizacja produktów na podstawie geolokalizacji, pożyczki w czasie rzeczywistym, ale logowanie do konta przez portal społecznościowy już niekoniecznie – tak bankowość przyszłości widzą polscy dziennikarze.

Wnioski Dobry Start i Rodzina 500+ od 1 lipca online w Banku Millennium

29.06.2018
Dobry start to kolejny po Rodzina 500+ rządowy program wsparcia polskich rodzin, w którym uczestniczy Bank Millennium. Od 1 lipca klienci banku mogą składać wnioski Dobry start w serwisie bankowości internetowej Millenet. Złożenie prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku online do 31 sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września br. Wnioski papierowe będą dostępne w gminach od 1 sierpnia. Od 1 lipca klienci Banku Millennium mogą też składać online wnioski na kolejny okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500+.

#MobilnyPortretPolaka – Bankowość mobilna coraz popularniejsza

29.06.2018
Z bankowości mobilnej w telefonie korzysta już 31 proc. Polaków – wynika z badania Banku Millennium #MobilnyPortretPolaka. To wzrost aż o 20 pkt. proc. w stosunku do 2014 roku i o ponad 27 pkt. proc. w porównaniu do 2011 roku. W Banku Millennium liczba użytkowników bankowości mobilnej osiągnęła na koniec I kwartału 2018 r. poziom 759 tys., co stanowi 38% wzrost r/r. Po raz pierwszy w historii banku liczba logowań do aplikacji mobilnej przekroczyła liczbę logowań do bankowości internetowej.

Bank Millennium buduje bank hipoteczny

28.06.2018
W dniu dzisiejszym Bank Millennium złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego o nazwie "Millennium Bank Hipoteczny" z siedzibą w Warszawie. Ma to być kolejny podmiot w grupie kapitałowej banku, którego jedynym akcjonariuszem będzie Bank Millennium.

Bank Millennium wspiera wybór najbardziej innowacyjnej firmy w Polce oraz Innowatora Stulecia

28.06.2018
Ruszyła właśnie IV edycja „Orła Innowacji”, którego Bank Millennium jest Partnerem od początku istnienia. Celem tego konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych w Polsce. W tym roku kapituła konkursu wybierze również „Innowatora Stulecia”.

Wniosek o konto w aplikacji mobilnej Banku Millennium

21.06.2018
Bank Millennium udostępnił nową ścieżkę otwarcia rachunku osobistego. Teraz wniosek o Konto 360º dostępny jest również w aplikacji mobilnej.

1 2 3 4 5 6 ... 87