Zrównoważone inwestowanie to naturalny krok

Poznaj plan inwestycyjny, który promuje aspekty środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego

Nota prawna

Plan Inwestycyjny Millennium to wiele korzyści

 • Wybierasz spośród 3 gotowych Planów, którymi zarządzają eksperci Millennium TFI

 • Nie płacisz za otwarcie, wpłaty i prowadzenie planu

 • Możesz zacząć inwestować już od 200 zł i nie musisz określać długości inwestycji

Szczegóły i opłaty planu

Poznaj trzy gotowe Plany

Spokojny

niski potencjał zysku
niskie ryzyko
POZNAJ SZCZEGÓŁY PLANU

Wyważony

umiarkowany potencjał zysku
umiarkowane ryzyko
POZNAJ SZCZEGÓŁY PLANU

Aktywny

wysoki potencjał zysku
wysokie ryzyko
POZNAJ SZCZEGÓŁY PLANU

Inwestowanie społecznie odpowiedzialne

Plan Aktywny, Plan Wyważony i Plan Spokojny są oparte na kryteriach zrównoważonego rozwoju ESG. Oznacza to, że w ich portfelach znajdziesz spółki, które stawiają na wzrost w tym duchu.

Inwestując w te fundusze, wspierasz:

 • aspekty środowiskowe
 • aspekty społeczne
 • kwestie przestrzegania ładu korporacyjnego
template.externalLink.desc DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak zacząć inwestować?

Plan Inwestycyjny Millennium możesz wygodnie założyć w Millenecie i aplikacji mobilnej lub w placówce Banku.

 1. 1
  Jak zacząć inwestować? -

  Aby założyć plan online, w menu w aplikacji wybierz Oferta > Inwestycje > Plany inwestycyjne

 2. 2
  Jak zacząć inwestować? -

  Zapoznaj się ze szczegółami Planów, aby wybrać najlepszy dla siebie.

 3. 3
  Jak zacząć inwestować? -

  Jeśli nie masz wypełnionej i aktualnej ankiety inwestycyjnej, poprosimy Cię o jej wypełnienie, a jeśli nie masz podpisanej umowy ramowej, to również o jej zawarcie – wszystko zajmie Ci tylko kilka minut.

 4. 4
  Jak zacząć inwestować? -

  Określ szczegóły swojego planu i dokonaj pierwszej wpłaty. Aby inwestować regularnie, możesz utworzyć zlecenie stałe.

 5. 5
  Jak zacząć inwestować? -

  Gotowe! Utworzenie planu zostało zlecone. W ciągu 7 dni zlecenie zostanie zrealizowane, wtedy po zalogowaniu do konta zobaczysz kafel z nowym produktem.

Notowania

Szczegóły i opłaty

Opłaty za obsługę planu
Opłaty manipulacyjne od wypłacanych środków
Za otwarcie 0 zł
Przy wypłacie do 12 miesiąca 1%
Za prowadzenie 0 zł
wypłata po 12 miesiącach 0%
Za kolejne wpłaty 0 zł
   
Opłaty za obsługę planu
Za otwarcie 0 zł
Za prowadzenie 0 zł
Za kolejne wpłaty 0 zł
Opłaty manipulacyjne od wypłacanych środków
Przy wypłacie do 12 miesiąca 1%
wypłata po 12 miesiącach 0%
   
 • Czas trwania planu

  Nie musisz niczego dziś deklarować. Masz pełną elastyczność. To od Ciebie zależy kiedy będziesz chciał wypłacić środki. Zawsze masz dostęp do swoich środków, niezależnie od tego, kiedy podejmiesz decyzję o ich wypłacie.


  Okres inwestycji to okres od daty realizacji zlecenia nabycia poszczególnych jednostek uczestnictwa subfunduszu w ramach planu do dnia realizacji dowolnego zlecenia odkupienia.

Co warto wiedzieć

 • Wypłata środków przed zakończeniem Planu

  Zawsze masz dostęp do swoich środków. Przez pierwsze 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia Twojej inwestycji w ramach planu, każda wypłata z planu zostanie obciążona procentową opłatą manipulacyjną.

 • Zmiana planu w trakcie inwestycji

  W każdym momencie możesz zmienić posiadany plan na inny. Zamiany są całkowicie darmowe. Pamiętaj, że jeśli otworzysz nowy rejestr okres w którym naliczane są opłaty za wypłatę środków będzie liczony od nowa.

 • Zwiększenie inwestycji

  Zawsze masz możliwość dokonania kolejnej wpłaty do swojego planu inwestycyjnego.

 • Zakładanie kilku planów

  Możesz otworzyć wiele planów, dzieląc swoje środki na wybrane plany.

Dopiero zaczynasz inwestować?

Wypełnij ankietę MiFID

Ankieta składa się z kilku pytań. Odpowiedzi na nie pozwolą Ci poznać, jakim typem inwestora jesteś. A nam pozwolą przedstawić Ci produkty, które odpowiadają Twoim potrzebom, oczekiwaniom i doświadczeniu inwestycyjnemu, oraz są dla Ciebie adekwatne.

Pytania i odpowiedzi

 • Dostęp do oferty produktów inwestycyjnych w Banku Millennium otrzymasz po wypełnieniu ankiety inwestycyjnej (Testu oceny grupy docelowej oraz adekwatności) i podpisaniu Umowy ramowej o świadczenie usług finansowych. Dzięki odpowiedziom udzielonym w ankiecie, poznajemy Twoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenie inwestycyjne oraz jesteśmy w stanie ocenić, czy wybrany produkt inwestycyjny jest dla Ciebie adekwatny oraz zgodny z Twoimi potrzebami, cechami i celami. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do produktów inwestycyjnych w aplikacji mobilnej oraz w Millenecie konieczne będzie również podpisanie umowy dostępu do usług przez kanały bankowości elektronicznej.

  Ankietę możesz wypełnić, a umowę wygodnie podpisać w Millenecie, aplikacji mobilnej Banku Millennium lub dowolnej placówce Banku.

 • Jeśli masz już dostęp do oferty produktów inwestycyjnych w Banku Millennium, możesz wybrać Plan, który spełnia Twoje oczekiwania inwestycyjne co do wysokości potencjalnego zysku i poziomu ryzyka. Następnie określ kwotę, którą chcesz zainwestować, a Twoje środki zostaną zainwestowane w pakiet funduszy inwestycyjnych zgodnie z polityką wybranego przez Ciebie planu.

 • Plan możesz otworzyć w aplikacji mobilnej, Millenecie i w każdej placówce Banku Millennium. Minimalna wysokość pierwszej i każdej kolejnej wpłaty wynosi 200 zł.

 • Plan Inwestycyjny Millennium to trzy gotowe plany do wyboru (Spokojny, Wyważony i Aktywny), które różnią się wysokością potencjalnych zysków i poziomem ryzyka inwestycyjnego. Każdy z nich oferuje dywersyfikację środków, czyli jednoczesną inwestycję w wiele globalnych funduszy inwestycyjnych wyselekcjonowanych przez ekspertów Millennium TFI. Dzięki temu ograniczasz ryzyko inwestycji, rozkładając je pomiędzy różnorodne strategie inwestycyjne, a jednocześnie korzystasz z potencjału światowych rynków.

  Do Ciebie należy decyzja, który plan spełnia Twoje oczekiwania inwestycyjne. Więcej informacji o strategii inwestycyjnej każdego planu inwestycyjnego znajdziesz w Karcie Funduszu oraz w KIID.

 • Regularne wpłaty do Planu nie są konieczne. Kolejne wpłaty można realizować w dowolnym momencie, a minimalna wysokość każdej kolejnej wpłaty wynosi 200 zł.

  Warto wiedzieć, że w dłuższym terminie regularne inwestowanie nawet niewielkich kwot daje możliwość zgromadzenia znaczącego kapitału w przyszłości. Ponadto, wpłacając środki w różnych okresach, uśrednisz cenę nabycia jednostek uczestnictwa, co może mieć wpływ na ograniczenie ryzyka zakupu wszystkich jednostek uczestnictwa po najmniej korzystnej cenie.

Skontaktuj się z nami

 1. Masz pytania? Napisz do nas

  Wypełnij formularz
 2. lub zadzwoń - infolinia czynna całą dobę