Zadbaj o poduszkę finansową na swoją emeryturę

Indywidualne Konto Emerytalne z funduszami inwestycyjnymi to atrakcyjny sposób, by zadbać o emeryturę.

O produkcie

Zadbaj o swoją emeryturę dzięki IKE z funduszami inwestycyjnymi. Przelewaj i inwestuj nawet małe kwoty, dzięki którym w dłuższej perspektywie możesz uzbierać kapitał na przyszłe lata. Założenie konta jest bezpłatne, a za przelewanie pieniędzy na IKE nie pobieramy opłat. To atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla starszych, jak i młodszych osób. A także dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Co zyskasz dzięki IKE z funduszami inwestycyjnymi?

 • możesz wpłacić nawet 23 472 zł w 2024 roku
 • nie musisz płacić 19% podatku, jeśli wypłacasz środki po ukończeniu 60 lat lub po ukończeniu 55 lat i uzyskaniu uprawnień emerytalnych, o ile środki były wpłacane przez wymagany okres
 • wybieraj spośród 6 funduszy inwestycyjnych z oferty Millennium TFI
 • zmieniaj fundusze, w które inwestujesz, w dowolnym momencie i bez dodatkowych opłat

Jak otworzyć

W naszych placówkach

Wybierz najbliższą placówkę

debug: true Znajdź placówkę

Pytania i odpowiedzi

 • Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) to element trzeciego filaru emerytalnego. IKE przeznaczone są dla tych osób, które chcą samodzielnie oszczędzać na przyszłą emeryturę oraz skorzystać dodatkowo ze zwolnienia z podatku od dochodów kapitałowych (19% podatek od zysków zwanego potocznie „podatkiem Belki”). Oszczędzając na IKE, można również wskazać uposażonych, czyli osoby, które otrzymają środki w przypadku śmierci posiadacza IKE. Przekazane w ten sposób środki zwolnione są również z podatku od spadków i darowizn.

 • Zarówno otwarcie, prowadzenie, jak i dopłaty do IKE z funduszami Millennium TFI nic nie kosztują, a wszystkie wpłacane przez Ciebie środki zostaną w 100% zainwestowane z myślą o Twojej przyszłej emeryturze.

 • Wpłaty na IKE z funduszami Millennium TFI są ograniczone zgodnie z przepisami. Suma rocznych wpłat w 2024 r. nie może przekraczać kwoty 23 472 PLN, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 13 października 2022 r.

 • Możesz posiadać tylko jedno IKE. Ponadto na jednym IKE może gromadzić oszczędności wyłącznie jeden oszczędzający. Oznacza to, że nie można mieć wspólnego IKE z inną osobą, np. małżonkiem czy dzieckiem.

 • Tak, zawsze masz dostęp do zgromadzonych środków. Pamiętaj jednak o tym, że każda wypłata przed spełnieniem warunków okresu gromadzenia oszczędności i wymaganego wieku wiązać się będzie z utratą ulgi podatkowej i koniecznością zapłacenia podatku od dochodów kapitałowych. Oznacza to, że wypracowane zyski w momencie ich wycofania będą opodatkowane 19% podatkiem, podobnie jak inne dochody kapitałowe.

 • Nie, założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego nie oznacza zobowiązania do comiesięcznych wpłat. Warto pamiętać jednak, że regularne inwestowanie nawet niewielkich kwot daje możliwość zgromadzenia znaczącego kapitału w przyszłości.

 • Tak. Środki gromadzone na IKE traktowane są jak indywidualne oszczędności i w przypadku śmierci posiadacza IKE są przekazywane wskazanym przez niego osobom (uposażonym). W umowie o prowadzenie IKE oszczędzający może wskazać jedną lub więcej osób, którym zostaną wypłacone środki zgromadzone na IKE w przypadku jego śmierci. Dyspozycję tę można zmieniać w trakcie prowadzenia IKE. Jeżeli oszczędzający nie wskaże w umowie osób dziedziczących środki, wchodzą one do spadku, który podlega podziałowi zgodnie z przepisami prawa.

 • Ukryj Pokaż więcej

Skontaktuj się z nami

 1. Wypełnij formularz.
  Oddzwonimy!

  Wypełnij formularz
 2. Jeśli wolisz...
  Zadzwoń do nas!