Informacje prasowe


11.12.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Walutowe usługi skarbowe Banku Millennium nagrodzone przez Global Finance

Bank Millennium otrzymał nagrodę The Best Foreign Exchange Provider in Poland for 2021 w konkursie organizowanym już po raz 21. przez renomowany magazyn Global Finance.

- Bardzo cieszymy się z prestiżowej nagrody Global Finance, a fakt, że w tej samej kategorii zwyciężył w tym roku również Millennium bcp w Portugalii i Millennium bim w Mozambiku, jest dodatkowym powodem do dumy. W czasach bezprecedensowych wydarzeń i dużej zmienności na światowych rynkach, zapewnienie klientom najwyższej jakości usług z obszaru transakcji FX ma ogromne znaczenie. Słuchamy naszych klientów i chcemy być ich partnerem w czasach spokojniejszych oraz tych bogatszych w wyzwania – mówi Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

- Obszar Skarbu był zawsze przedmiotem najwyższej uwagi w Banku Millennium – zarówno w zakresie transakcji międzybankowych, jak i transakcji z klientami. Już w 2009 roku zainwestowaliśmy w nowoczesne rozwiązania technologiczne, umożliwiające klientom korporacyjnym handel elektroniczny na rynku FX. Jest to spójne z długofalową strategią Banku, której jednym z filarów jest digitalizacja. Usługi Skarbu to również ważny element oferty produktowej Bankowości Przedsiębiorstw, promującej kompleksowy i szybki dostęp do palety rozwiązań skarbowych z zakresu wymiany FX – mówi Marcin Serafin, Dyrektor Wydziału Transakcji z Klientami w Departamencie Skarbu Banku Millennium.

- Tegoroczny wstrząs w zakresie handlu transgranicznego oraz łańcuchów dostaw podkreśla znaczenie dobrego partnera w transakcjach wymiany walut. W tym szybko zmieniającym się świecie banki mające mocne departamenty walutowe, mogą prowadzić swych klientów przez burzliwy czas - powiedział Joseph D. Giarraputo, Wydawca i Redaktor Naczelny magazynu Global Finance.

Kryteria wyłonienia zdobywców nagrody obejmowały przede wszystkim wolumen transakcji, udział w rynku, jakość obsługi klienta, konkurencyjność cen oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii. Global Finance uwzględniał również zgłoszenia banków, opinie analityków branżowych, managerów i specjalistów z zakresu technologii.

Magazyn Global Finance, wydawany od 1987 roku, ma czytelników w 191 krajach. Odbiorcami Global Finance są prezesi, dyrektorzy generalni, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, a biura znajdują się na całym świecie. Global Finance regularnie wybiera najlepsze banki i innych dostawców usług finansowych. Nagrody te stały się znanym i uznanym wyróżnikiem doskonałości dla światowej społeczności finansowej.