Informacje prasowe


24.06.2016

Marcin Balicki nowym Prezesem Millennium Leasing
Agnieszka Kozakiewicz–Pietrzak obejmuje stanowisko Członka Zarządu

24 czerwca br. Zgromadzenie Wspólników Millennium Leasing nominowało Marcina Balickiego na stanowisko Prezesa Zarządu i Agnieszkę Kozakiewicz–Pietrzak na Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż. Zarząd będzie pracował w trzyosobowym składzie, w którym pozostaje w swojej funkcji Marek Łazarz.

Marcin Balicki ukończył Wydział Ekonomiczny na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę zawodową rozpoczął w 1994 roku jako konsultant w firmie Baltic Brokers S.A. w Sopocie. W latach 1997-2001 był zatrudniony jako zastępca dyrektora oddziału w Banku Inicjatyw Gospodarczych BIG S.A. (następnie BIG Bank Gdański S.A., obecnie Bank Millennium S.A.).  Marcin Balicki jest pracownikiem Millennium Leasing od 2013 r. W 2015 roku objął funkcję Członka Zarządu spółki.

- Bardzo się cieszę, że organizacja stwarza możliwość wewnętrznej promocji. Dziękuję za zaufanie. Dla mnie osobiście nowe wyzwania związane są przede wszystkim z utrzymaniem jakości portfela należności – skomentował Marcin Balicki. 

Agnieszka Kozakiewicz-Pietrzak jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych  i Zarządzania,  posiada dyplom MBA uczelni ESCP Europe, w Berlinie. Ukończyła podyplomowe studia menadżerskie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.  W 2005 roku rozpoczęła pracę w Bel Leasing, obecnie Millennium Leasing. Trzy lata później objęła funkcję Regionalnego  Dyrektora Sprzedaży w Regionie Centralnym. Była odpowiedzialna m.in. za sprzedaż i rozwój biznesu korporacyjnego oraz współpracę z Bankiem Millennium.   

- Nominacja na stanowisko Członka Zarządu  Millennium  Leasing jest dla mnie bardzo dużym uznaniem. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać moje dotychczasowe doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu zespołem, jak i pracy przy  tworzeniu projektów – skomentowała Agnieszka Kozakiewicz–Pietrzak.

- Gratuluję nominacji Marcinowi Balickiemu i Agnieszce Kozakiewicz-Pietrzak. Pozytywne wyniki finansowe Millennium Leasing, spółki powiększającej udział w rynku, pozwalają  pozytywnie spojrzeć na ten wybór. Ja osobiście, a także wszyscy Członkowie Rady, będziemy wspierali ich w realizacji określonych przez nich celów oraz w nowej roli – dodaje Andrzej Gliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Millennium Leasing.  

Millennium Leasing Sp. z o.o. jest jedną z pierwszych i najdłużej funkcjonujących na rynku firm leasingowych w Polsce. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu. Rozpoczęła działalność w 1991 roku jako BEL Leasing. Od 2006 roku działa pod marką Millennium Leasing sp. z o. o. Przynależy do grupy kapitałowej Banku Millennium.  W pierwszym kwartale 2016 roku spółka Millennium Leasing zawarła umowy leasingu o wartości ponad 856 mln zł. Portfel Leasingowy spółki wzrósł o 16% r/r osiągając poziom 4 871 mln zł brutto i co daje 4 miejsce na rynku wśród firm leasingowych w Polsce.