Informacje prasowe


04.03.2011

Już ponad 110 mln złotych na IKE w Banku Millennium

Już ponad 110 milionów złotych zgromadzili Klienci Banku Millennium na Indywidualnych Kontach Emerytalnych (IKE). Posiada je w Banku Millennium już ponad 20 tysięcy osób.

Indywidualne Konto Emerytalne można założyć w Banku Millennium w dwóch formach: jako rachunek oszczędnościowy o oprocentowaniu 5% w skali roku lub w formie planu długoterminowego opartego o fundusze inwestycyjne Millennium TFI.
Łączna kwota środków ulokowanych przez Klientów w ramach IKE w Banku Millennium przekroczyła 110 mln złotych (w tym 80 mln zł w formie rachunku bankowego i 32 mln zł na IKE z funduszami Millennium TFI). W ciągu pierwszych ośmiu tygodni 2011 roku zostało otwartych ponad 3 tysiące Indywidualnych Kont Emerytalnych. Dla porównania, w analogicznym okresie roku minionego otwartych zostało około 500 nowych kont. Od początku 2011 roku środki zgromadzone na rachunkach IKE wzrosły o 10 mln złotych.
W ostatnich miesiącach obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania Klientów długoterminowym oszczędzaniem w ramach IKE z funduszami inwestycyjnymi Millennium. Klienci widzą konieczność dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego i jednocześnie doceniają zalety programu oferowanego przez Millennium TFI, dostrzegając dobre wyniki inwestycyjne naszych funduszy w ostatnich okresach - mówi Mirosław Kuźmiński, Członek Zarządu Millennium TFI.
   
Dla osób, które do emerytury mają wiele lat, lepszym rozwiązaniem jest IKE z funduszami inwestycyjnymi. Takie IKE oferuje możliwość nabywania jednostek funduszy bez prowizji. Istnieje możliwość wybrania jednego lub jednocześnie kilku funduszy, różniących się poziomem ryzyka i zysków - mówi Marek Ubysz, Kierujący Wydziałem Produktów Oszczędnościowych w Banku Millennium. Z kolei IKE w postaci rachunku bankowego jest szczególnie polecane osobom oczekującym pewnego zysku lub wkrótce osiągającym wiek emerytalny - dodaje Marek Ubysz.
Indywidualne Konto Emerytalne w formie rachunku oszczędnościowego objęte jest 100% gwarancją kapitału. Wypracowane odsetki są zwolnione z podatku od zysków kapitałowych.