Informacje prasowe


24.04.2020

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium firmą odpowiedzialną technologicznie

Bank Millennium zajął dwa pierwsze miejsca w tegorocznym konkursie TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie. Wyróżnienia zostały przyznane za projekt „Bankowość bez barier” w kategoriach: Digitalizacja i Nagroda publiczności.

„Bankowość bez barier” to jeden z głównych programów społecznych prowadzonych przez Bank Millennium, którego celem jest niwelowanie barier cyfrowych i fizycznych w dostępie do usług finansowych i pozafinansowych. Oprócz wprowadzania udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w dostępie do oddziałów, bankomatów, strony internetowej oraz sposobu obsługi, Bank zwiększa również dostęp do rozwiązań mobilnych. W ten sposób klienci mogą w każdym miejscu i czasie skorzystać nie tylko z usług bankowych, ale i pozabankowych np. e-administracji, zakupu biletów komunikacji, płacenia za parkingi czy przejazdy autostradą.

Bank Millennium rozszerza ideę świata bez barier również na inne obszary, w których jest aktywny, m. in. w zakresie mecenatu kultury. Przez udostępnianie filmów kinowych w wersji z audiodeskrypcją podczas Millennium Docs Against Gravity, największego polskiego festiwalu filmów dokumentalnych, ułatwia osobom z niepełnosprawnościami wzroku dostęp do świata kultury. Wszystkie te rozwiązania wpisują się w ideę tworzenia wspólnej wartości – zarówno dla firmy jak i jej otoczenia.

- W czasach pandemii koronawirusa włączenie cyfrowe, bankowość cyfrowa dostępna dla wszystkich grup naszego społeczeństwa jest szczególnie ważna dla Banku Millennium, ponieważ wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony naszych klientów. Dlatego nasz zespół z ogromną przyjemnością odbiera nagrodę, która świadczy o odpowiedzialności technologicznej firmy. W obecnych, trudnych czasach zachęcamy naszych klientów do bankowania z domu. Ma to na celu ochronę zdrowia - szczególnie klientów w zaawansowanym wieku i z ograniczeniami zdrowotnymi. Zawsze projektujemy nasze usługi bankowe mając na uwadze specyficzne potrzeby klientów, ponieważ mocno wierzymy w bankowość cyfrową bez barier, bankowość dla wszystkich. - mówi Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Bank Millennium szczególnie rozwija funkcjonalności, które umożliwiają zdalne bankowanie. Z aplikacją mobilną i bankowością internetową Banku można m.in. łatwo opłacić rachunki, przesłać bliskim pieniądze, doładować telefon, zapłacić Blikiem za zakupy online czy załatwić sprawy urzędowe. W ostatnim czasie wprowadzono również kilka nowych rozwiązań, które pozwolą klientom jeszcze wygodniej i bezpieczniej korzystać z usług Banku. Rozwój cyfrowy jest nieunikniony, a odpowiedzialna firma powinna tworzyć technologie, które pozytywnie wpływają na otoczenie.

W czasie pandemii koronawirusa Bank Millennium jako jeden z pierwszych banków wprowadził możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące, o którą klienci mogą wnioskować bez wychodzenia z domu. Dotyczy to pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych. Podobny program 3-miesięcznej płatności z przesunięciem w czasie uruchomił dla mikroprzedsiębiorstw i firm. Oprócz kredytów program obejmuje faktoring i leasing. Bank wprowadził również możliwość zdalnego otwierania konta osobistego z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości na podstawie zdjęć dowodu osobistego i selfie, a przedsiębiorców korzystających z bankowości korporacyjnej zachęca do elektronicznego podpisywania umów. W ekspresowym tempie zakończył prace nad podniesieniem maksymalnej kwoty płatności zbliżeniowych bez podawania PIN-u. Od przeszło miesiąca w większości kart płatniczych z logo Millennium obowiązuje limit 100 zł. Wszystkie te działania wprowadzono z myślą o bezpieczeństwie zarówno klientów, jak i pracowników oddziałów.

Ideą przewodnią konkursu TOP CDR – Digitally Responsible Company jest Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu, która zakłada m.in. wdrażanie takich rozwiązań w firmach, które przeciwdziałają cyfrowemu wykluczeniu i są przyjazne użytkownikowi oraz wspierają proces cyfrowej edukacji. Konkurs został objęty patronatem m.in. Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a w skład jego jury weszli przedstawiciele polskich uczelni wyższych. „Nagroda Publiczności” została przyznana przez internautów w drodze głosowania on-line.