Informacje prasowe

Bank Millennium doceniony za wieloletnie wsparcie dla polskiego środowiska jazzowego

01.06.2022

Udostępnij (F) (T) (L)


Decyzją włodarzy miasta Iława Bank Millennium otrzymał tytuł Mecenasa Kultury za wsparcie lokalnej kultury, a w szczególności Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, jednego z najważniejszych wydarzeń na jazzowej mapie Polski.

Od ponad trzydziestu lat Bank Millennium angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i lokalnym. Jednym z najdłużej sponsorowanych wydarzeń jest Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Za pomoc w organizacji legendarnego spotkania fanów jazzu Bank został uhonorowany przez władze nagrodą Burmistrza Miasta Iławy w Dziedzinie Kultury.

- Współpraca między organizatorami „Złotej Tarki” a Bankiem Millennium trwa już ponad dwadzieścia lat. Wieloletnie zaangażowanie naszego partnera w jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce to modelowy przykład solidnej relacji świata biznesu z lokalnymi instytucjami kultury. Nagroda burmistrza miasta Iławy dla Banku Millennium jest wyrazem podziękowania za dwie dekady wspólnego działania na rzecz muzyki jazzowej – powiedział Dawid Kopaczewski, Burmistrz Iławy.

Uroczyste wręczenie statuetki oraz listu gratulacyjnego odbyło się 30 maja w Kinoteatrze "Pasja". W imieniu Banku Millennium nagrodę odebrał Dariusz Spirydowicz, dyrektor regionalny.

- Tytuł mecenasa kultury miasta Iława jest dla nas dużym wyróżnieniem. Cieszymy się, że od wielu lat możemy pomagać w rozwoju polskiego środowiska jazzowego, które w tej dekadzie będzie obchodzić stulecie istnienia. Możliwość wspierania lokalnych inicjatyw kulturalnych jest dla nas powodem prawdziwej dumy – powiedział Dariusz Spirydowicz.

Bank Millennium od trzydziestu lat wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Jesteśmy mecenasem kultury 360°, ponieważ promujemy ją w niemal wszystkich formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Sięgamy do kultury niszowej i popularnej. Stawiamy na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 17 lat Bank jest partnerem największego w Polsce festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundowaliśmy nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. Ponad dekadę byliśmy mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnej inicjatywy Banku i TVP, której celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Wsparciem Banku Millennium były objęte takie inicjatywy kulturalne jak Gdański Festiwal Muzyczny, Festiwal „Dwa Teatry”, Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej, Bella Skyway Festival czy festiwal Sacrum Profanum.