Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Was do wspaniałej przygody z edukacją finansową. Przygotowaliśmy 11 tekstów poradnikowych, które mogą być bardzo atrakcyjną pomocą w wychowaniu przedsiębiorczego dziecka

Jak uczyć dzieci finansów - Poradnik dla rodziców

Edukacja finansowa przedszkolaków – możliwość, konieczność czy strata czasu? List do rodziców

Edukacja finansowa maluchów – możliwość, konieczność, czy strata czasu? Drodzy rodzice, jeśli macie wolne 15 minut i chcecie, by Wasza pociecha odniosła w życiu sukces i spełniła swoje marzenia – przeczytajcie zapowiedź serii porad przygotowanych specjalnie dla Was.

Czytaj więcej Edukacja finansowa przedszkolaków – możliwość, konieczność czy strata czasu? List do rodziców

A gdyby nie było pieniędzy… czyli handel wymienny

Czy można wyobrazić sobie świat bez pieniędzy? Nie jest to łatwe. A przecież świat małych dzieci to świat oparty na handlu wymiennym misiów, naklejek czy lalek. By nauczyć dzieci, jaka jest wartość pieniądza, musimy na chwilę zamieszkać w ich świecie.
Zobacz wideo

Czytaj więcej A gdyby nie było pieniędzy… czyli handel wymienny

Trudne słowo: oszczędzanie

Kieszonkowe i oszczędzanie. „Dobry pomysł”, powie wielu rodziców. Skąd zatem tyle krytycznych głosów dotyczących kieszonkowego? Proponujemy rozwiązanie, które zadowoli i zwolenników, i sceptyków, a dodatkowo będzie świetną zabawą dla dzieci.
Zobacz wideo

Czytaj więcej Trudne słowo: oszczędzanie

Dobroczynność, czyli dlaczego warto dzielić się z innymi i nie zawsze trzeba mieć to, co inni

Przedszkolak i dobroczynność? Ten maluch, który zabiera wszystkim zabawki w piaskownicy? Ta dziewczynka, która mając dwie lalki, nie chce się nimi podzielić nawet z najlepszą przyjaciółką? Wszystkich wątpiących zachęcamy do lektury.
Zobacz wideo

Czytaj więcej Dobroczynność, czyli dlaczego warto dzielić się z innymi i nie zawsze trzeba mieć to, co inni

Przedsiębiorczość, czyli jak zrobić coś z niczego

O przedsiębiorczym dziecku marzy wielu rodziców. Jak jednak wytłumaczyć trzylatkowi, czym jest przedsiębiorczość? Co zrobić, by czterolatka, który nie umie ani czytać, ani liczyć, nauczyć „jak zrobić coś z niczego”?
Zobacz wideo

Czytaj więcej Przedsiębiorczość, czyli jak zrobić coś z niczego

Liczby mieszkają w głowie, czyli dlaczego mózg lubi grę w piłkę i taniec

„Raz, dwa, trzy. Baba Jaga patrzy” to słowa jednej z podwórkowych zabaw, które kiedyś zajmowały dzieciom wolny czas. Dziś, w czasach internetu, coraz częściej można usłyszeć, że maluchy powinny spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, na zabawach ruchowych z rówieśnikami. Wiecie dlaczego?
Zobacz wideo

Czytaj więcej Liczby mieszkają w głowie, czyli dlaczego mózg lubi grę w piłkę i taniec

Tajemnice banku, czyli od ławki do telefonu komórkowego

Kiedyś bankiem była zwykła drewniana ławka, później – okazały budynek. Dziś spotkania z bankiem można ograniczyć do skorzystania z telefonu lub komputera. Warto wyruszyć razem z dziećmi w podróż do współczesnego banku i zobaczyć, co się w nim kryje.
Zobacz wideo

Czytaj więcej Tajemnice banku, czyli od ławki do telefonu komórkowego

Mało, mniej, jeszcze mniej… czyli jak zaplanować budżet

Na hasło „zakupy z małym dzieckiem” wielu rodzicom staje przed oczami scenka: mama lub tata w poczuciu bezsilności patrzy na leżące na podłodze dziecko, które krzyczy, że czegoś chce. Nawet jeśli to nie nam przytrafiła się taka sytuacja, mniejsza lub większa obawa przed zakupami z dzieckiem pozostaje.
Zobacz wideo

Czytaj więcej Mało, mniej, jeszcze mniej… czyli jak zaplanować budżet

Tajemnice szefa firmy, czyli jak zarabia się pieniądze

Tato, mamo, jak zarabia się pieniądze? Dlaczego musicie iść do pracy? Zamiast tłumaczyć dziecku zawiłości systemu finansowego, zróbmy eksperyment i pozwólmy maluchowi założyć własny biznes. Jak? Nic bardziej prostego.
Zobacz wideo

Czytaj więcej Tajemnice szefa firmy, czyli jak zarabia się pieniądze

Jak nie dać się złowić w sieci, czyli o bezpiecznym bankowaniu

Niektórzy mówią, że współczesne dzieci urodziły się z telefonem w ręce. Nowe technologie to niemal ich naturalne środowisko. Czy istnieje zatem potrzeba uczenia ich bankowania w internecie? Tak!
Zobacz wideo

Czytaj więcej Jak nie dać się złowić w sieci, czyli o bezpiecznym bankowaniu

Pożyczki i długi, czyli co to jest odpowiedzialność

Odpowiedzialność to temat, który jest trudny dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci… Czy warto go poruszać z maluchami? Nawet jeśli dzieci nie rozumieją pojęć „dobro” i „zło”, to znakomicie wiedzą, czym są zasady. Sprawdzają nawet często, jak bardzo mogą je nagiąć czy wręcz złamać.
Zobacz wideo

Czytaj więcej Pożyczki i długi, czyli co to jest odpowiedzialność

SUPERBANKIER / BIZNESMEN / PRZEDSIĘBIORCA – gra terenowa dla dzieci i rodziców

Czy finanse mogą być przygodą? Czy w parku można znaleźć pieniądze, które nie wyglądają jak pieniądze? Zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 100 lat do pełnej niespodzianek gry, w której zwyciężyć może jedynie superbankier, biznesmen lub przedsiębiorca.
Zobacz wideo

Czytaj więcej SUPERBANKIER / BIZNESMEN / PRZEDSIĘBIORCA – gra terenowa dla dzieci i rodziców