Wydarzenia


22.08.2023

Rusza ekowolontariat w Banku Millennium

Pracownicy Banku Millennium rozpoczynają kolejny etap sportowo-ekologicznego wyzwania w ramach akcji Our People’23: Save the Planet. Po zakończeniu sportowych zmagań i zebraniu kwoty 250 000 zł dla Fundacji Banku Millennium, nadszedł czas na ekowolontariat. Każdy pracownik może wziąć udział w konkursie grantowym i złożyć swój pomysł na realizację projektu ekologicznego.

Fundacja Banku Millennium ogłosiła konkurs grantowy dla pracowników banku, w którym każdy może spróbować swoich sił jako wolontariusz. Wystarczy zebrać zespół, zgłosić i zaprezentować swój pomysł akcji na rzecz ochrony planety, a następnie Fundacja Banku Millennium wesprze realizację najbardziej wartościowych pomysłów środkami, które udało się zebrać w ramach akcji Our People’23: Save the Planet. Liczy się kreatywność, zaangażowanie grupy kolegów i koleżanek z pracy oraz przede wszystkim pozytywny, przemyślany i długotrwały wpływ akcji na ochronę środowiska i planety.

– Promowanie idei wolontariatu pracowniczego oraz ochrona planety to dwie bardzo ważne kwestie dla naszego banku. Łączymy je w nowej edycji programu Fundacji Banku Millennium. Dotychczasowe akcje wolontariackie cieszyły się dużym zaangażowaniem pracowników, skupiały się m. in na pomocy osobom cierpiącym z powodu pandemii, a w zeszłym roku na pomocy uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy. Przez kolejne trzy miesiące, w ramach akcji Our People’23: Save the Planet chcemy dać pracownikom z całej Polski możliwość zdecydowania o własnej ekoinicjatywie, najlepiej odpowiadającej na potrzeby ich lokalnej społeczności i możliwościom realizacji. We wspólnej akcji nasi pracownicy-wolontariusze będą dążyli do jednego celu – ochrony planety i ochrony środowiska, czyli celu bardzo ważnego zarówno dla przyszłych pokoleń, jak i naszego teraźniejszego życia, zdrowia i dobrostanu – komentuje start programu Iwona Jarzębska, prezeska Fundacji Banku Millennium.

W pierwszej sportowej części akcji Our People‘23: Save the Planet wzięło udział ponad 1,5 tysiąca pracowników Grupy Banku Millennium. Łącznie spalili 18 milionów kcal, na nogach pokonali ponad 130 tysięcy kilometrów, na kołach ponad 180 tysięcy. Zarejestrowali łącznie ponad 12 tysięcy ćwiczeń z ponad 50 różnego rodzaju sportów. Zdobywane punkty zostały przeliczone na złotówki i zasiliły konto Fundacji Banku Millennium. Założony cel zbiórki, czyli 250 tysięcy złotych, udało się osiągnąć w zaledwie 55 dni.

Fundacja Banku Millennium działa na rzecz środowiska i społeczeństwa od wielu lat. Realizuje szereg rozmaitych inicjatyw pomocowych i edukacyjnych. Tylko w 2022 roku wolontariusze Banku Millennium przeznaczyli blisko 2 tys. godzin na działania pro bono w ramach inicjatyw Fundacji, w tym działania pomocowe dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy oraz bezpłatny, autorski program edukacji finansowej dla przedszkolaków „Finansowy Elementarz”.