Raporty bieżące

Raporty bieżące - filtr

Wrzesień 2022

Rozdanie nagród i finałowa Gala projektu Hackathon EcoCraft 2022 była ostatnim etapem konkursu oraz spotkaniem przedstawicieli firm odpowiedzialnych społecznie z młodymi zwycięzcami. Wszystkich łączyło zainteresowanie technologią i ekologią. Gala towarzysząca Festiwalowi im. Stanisława Lema w Krakowie odbyła się 13 września. Bank Millennium wspólnie z Microsoft i Tauron był głównym partnerem wydarzenia.
Dowiedz się więcej -Wielki Finał Ecocraft za nami

Bank Millennium w okresie jesienno-zimowym po godzinach pracy wyłączy tablice świetlne w swoich oddziałach oraz biurach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym samym zachęca do oszczędzania i ograniczania zużycia energii elektrycznej w obliczu potencjalnych trudności na rynku energii. Działanie jest też wyrazem niezmiennej troski o środowisko naturalne i wynika z potrzeby rozsądnego gospodarowania zasobami.
Dowiedz się więcej -Bank Millennium zachęca do oszczędzania energii i wyłącza swoje szyldy

Sierpień 2022

Od 18 do 21 sierpnia Lidzbark Warmiński będzie gościł najlepszych polskich kabareciarzy i stand- uperów, którzy rozbawią publiczność w ramach 43. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Wieloletnim sponsorem jednego z najważniejszych wydarzeń polskiej sceny kabaretowej jest Bank Millennium.
Dowiedz się więcej -Bank Millennium wspiera najstarszy festiwal kabaretowy w Polsce

Spółka Millennium TFI dołączyła do grona pionierów polskiego rynku inwestycji ESG i oferuje Subfundusze oparte na kryteriach zrównoważonego rozwoju ESG. Oferowanie produktów promujących aspekty ESG to jeden z kluczowych elementów strategii Millennium 2024, konsekwentnie realizowanej przez Grupę Banku Millennium w Polsce.
Dowiedz się więcej -Zrównoważone inwestowanie w Millennium TFI

Od ponad dwudziestu lat Bank Millennium jest sponsorem jednego z najważniejszych wydarzeń na jazzowej mapie Polski. W dniach 12-14 sierpnia w Iławie odbędzie się 51. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Tegorocznej edycji przyświecać będzie wyjątkowe hasło „100 lat jazzu w Polsce”.
Dowiedz się więcej -Bank Millennium wspiera setny jubileusz jazzu w Polsce

Lipiec 2022

Kolejna absolwentka portugalistycznych studiów licencjackich w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW otrzymała stypendium naukowe Banku Millennium i Instytutu Camõesa. Najlepszą studentką studiów licencjackich zakończonych w roku 2021/22 została Justyna Żmijewska. Ufundowane przez Bank Millennium stypendium w wysokości 1500 euro umożliwi jej wyjazd do Portugalii i udział w kursie pogłębiającym znajomość języka i kultury portugalskiej.
Dowiedz się więcej -Bank Millennium wspiera rozwój międzykulturowy studentów

Po raz ósmy Fundacja Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba zorganizowały warsztaty z zakresu edukacji finansowej, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Między 19 maja a 1 lipca w ponad 60 placówkach przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia ukierunkowane na zwiększenie wiedzy finansowej wśród najmłodszych.
Dowiedz się więcej -Ponad 5 tys. przedszkolaków wzięło udział w VIII edycji Finansowego Elementarza Banku Millennium

Bank Millennium po raz kolejny znalazł się w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm – największego w Polsce zestawienia firm ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.
Dowiedz się więcej -Bank Millennium w pierwszej dziesiątce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Nowy, ekologiczny oddział banku, rozwój edukacji klimatycznej, wspieranie równości płci i osób z niepełnosprawnościami oraz zaangażowanie pracowników-wolontariuszy w niesienie pomocy społecznościom, które ucierpiały w wyniku pandemii – to szczególne działania, zgłoszone przez Bank Millennium do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Publikacja przygotowywana co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju.

Dowiedz się więcej -Dobre Praktyki Banku Millennium

Ponad 138 tys. osób wzięło udział w 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, którego mecenasem od 17 lat jest Bank Millennium. Bank jest też fundatorem nagrody głównej festiwalu, a w tym roku również dwóch nagród specjalnych dla ukraińskich twórców. Bank kontynuuje także w ramach festiwalu projekt audiodeskrypcji, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą uczestniczyć w pokazach filmów.
Dowiedz się więcej -Ponad 138 tys. widzów podczas 19. Millennium Docs Against Gravity