Raporty bieżące

Raporty bieżące - filtr

Listopad 2021

Działania na rzecz środowiska naturalnego są integralną częścią strategii Banku Millennium. Przykładamy dużą wagę do badania i obniżania poziomu emisyjności nieruchomości zajmowanych w związku z prowadzoną działalnością. W 2022 r. całość energii elektrycznej zakupionej przez Bank będzie posiadać certyfikaty potwierdzające pochodzenie z odnawialnych źródeł energii. Wprowadzamy przyjazne środowisku rozwiązania w naszych centralach, w ostatnich dniach pracownicy wrocławskiej centrali Banku przenieśli się do nowej siedziby spełniającej wysokie ekologiczne standardy. W Gdańsku otworzyliśmy w tym roku modelowy ekologiczny oddział Banku Millennium.

Dowiedz się więcej -Bank Millennium inwestuje w ekologiczne rozwiązania

Czerwiec 2021

Po cieszącej się dużą popularnością wersji kinowej, 16 września rozpoczyna się część online 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do 3 października widzowie będą mogli oglądać 129 najlepszych filmów dokumentalnych w swoich domach na platformie mdag.pl. Bank Millennium wieloletni sponsor festiwalu przedłuża współpracę z organizatorem wydarzenia na kolejne 3 lata.

Dowiedz się więcej -Bank Millennium przedłuża współpracę z Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata

Bank Millennium został, podobnie jak w ubiegłym roku, nagrodzony Złotym Listkiem CSR tygodnika Polityka, otrzymywanym przez firmy, których działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju oceniane są najwyżej. We wcześniejszych latach Bank Millennium aż pięciokrotnie zdobył Złoty Listek CSR.

Dowiedz się więcej -Bank Millennium ponownie nagrodzony Złotym Listkiem CSR

Maj 2021

Bank Millennium już po raz szósty został wyróżniony Dźwigaczem Kultury przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za mecenat nad festiwalem Sacrum Profanum. To kolejne wyróżnienie w tym roku dla banku za wspieranie wydarzeń kulturalnych.

Dowiedz się więcej -Bank Millennium po raz kolejny doceniony za wspieranie kultury w czasach pandemii

Już 27 działań zrealizowanych przez Bank Millennium na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego zostało docenionych w raportach „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” publikowanych przez FOB. Spośród działań zrealizowanych w 2020 r. wyróżniono: Przekazanie funduszy na pierwszy polski test na obecność COVID-19, Utworzenie Funduszu wsparcia dla pracowników na wypadek zarażenia COVID-19, programy #zostanwdomu oraz Edukacja finansowa przedszkolaków i ich rodziców online.

Dowiedz się więcej -Dobre praktyki Banku Millennium w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, wspierany od 15 lat przez Bank Millennium wraz z ubiegłorocznym wydarzeniem Docs Against Isolation zostały wyróżnione przez internautów w tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, zajmując drugie miejsce na podium w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Dowiedz się więcej -Millennium Docs Against Gravity na podium w Złotym Bankierze

Marzec 2021

Bank Millennium na drugim miejscu w rankingu najlepszych pracodawców bankowości i usług finansowych. Wśród 30 najlepszych pracodawców ujętych w rankingu.

Dowiedz się więcej -Bank Millennium nagrodzony tytułem Poland’s Best Employer 2021

W tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku, organizowanego przez firmę Moje Bankowanie działania Fundacji Banku Millennium zostały wyróżnione w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Dowiedz się więcej -Działania edukacyjne Fundacji Banku Millennium po raz kolejny nagrodzone

Grupa Banku Millennium opublikowała raport online z działalności finansowej i niefinansowej Environment Social Governance (ESG) za 2020 rok. Raport ESG, który jest piętnastym rocznym raportem niefinansowym Grupy Banku Millennium, prezentuje m.in. zrealizowane działania w związku z pandemią, ochroną środowiska i klimatu oraz bankowością bez barier. Raporty w kolejnych latach będą uwzględniały nowe regulacje EU dotyczące zrównoważonego finansowania.

Dowiedz się więcej -Raport finansowy i ESG Grupy Banku Millennium 2020 jako jeden z pierwszych dostępny już online

Millennium TFI oraz Millennium Dom Maklerski, należące do Grupy Banku Millennium, opublikowały strategię dotyczącą wprowadzania do działalności ryzyk dla zrównoważonego rozwoju w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych. Jest to pierwszy krok w stosowaniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (SFDR Sustainable Finance Disclosure Regulation), które obowiązuje instytucje finansowe w krajach Unii Europejskiej od 10 marca 2021 roku.

Dowiedz się więcej -ESG w działalności inwestycyjnej Millennium TFI i Millennium DM