Bank Millennium mecenasem Festiwalu Sacrum Profanum

Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę najnowszą, stawia sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, traktowaną nierzadko jako trudną i niezrozumiałą, a zdobyczami ambitnej sceny rozrywkowo-eksperymentalnej. Jego rangę buduje udział - z jednej strony – najlepszych zespołów wykonujących muzykę współczesną, m.in. Ensemble Modern, Alarm Will Sound, Bang on a Can All-Stars, Kronos Quartet, z drugiej zaś – gwiazd światowej sceny alternatywnej m.in. Aphex Twina, Jónsiego, Jonny’ego Greenwooda (Radiohead), Adriana Utley’a (Portishead), zespołów Kraftwerk czy Sigur Rós.

Festiwal zdobył najpoważniejsze polskie nagrody i wyróżnienia. Został również wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Festiwal, rekomendowany przez prestiżowe magazyny muzyczne m.in. Gramophone, BBC Music Magazine, telewizję Mezzo, cieszy się uznaniem krytyków i publiczności. Festiwalowe wydarzenia relacjonuje co roku ponad 160 dziennikarzy z Polski i zagranicy.

Więcej o festiwalu Sacrum Profanum na www.sacrumprofanum.com

22.09.2018

Sacrum Profanum 2018

Dzisiaj rusza 16. Sacrum Profanum. Tegoroczna edycja tego krakowskiego festiwalu zogniskowana jest wokół czterech haseł: NPDLGŁŚĆ / WLNŚĆ / EMNCPCJ / FNTZMT. Dni 11-17 września będą świętem Niepodległej Muzyki. Sponsorem wydarzenia już tradycyjnie jest Bank Millennium.

Od siedmiu lat nieprzerwanie wspieramy Sacrum Profanum i każdego roku jesteśmy pod ogromnym wrażeniem programu i bardzo wysokiego poziomu artystycznego festiwalu. Sacrum Profanum cechuje dobór oryginalnego repertuaru oraz różnorodność artystyczna, która jest kluczem w dotarciu do zróżnicowanej publiczności. Różnorodność jest dla Banku Millennium ważna, ponieważ jesteśmy sygnatariuszem Karty Róznorodności ― inicjatywy wspieranej przez Unię Europejską ― mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Festiwal Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę najnowszą, ma swoją wierną rzeszę fanów, ludzi kochających muzykę współczesną i jej eksperymenty. Cieszymy się, że Bank Millennium wspiera to wydarzenie, że ― dzięki wzajemnemu zrozumieniu i zaangażowaniu ― stworzyliśmy taką formułę współpracy, która pozwala nam wspólnie realizować cele artystyczne i marketingowe. To jeden z najlepszych przykładów trafionego partnerstwa kultury i biznesu na polskim rynku ― mówi Magdalena Łukasik, Zastępca Dyrektora ds. Marketingu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W tym roku festiwal Sacrum Profanum wzgobacony jest o motywy związane ze 100-leciem niepodległości. Prawdziwą perełką będzie światowa premiera opery Ahat ilī ― siostra bogów z libretto Olgi Tokarczuk. Obok programu głównego, będą również koncerty dla dzieci oraz dyskusje tematyczne w ramach wydarzeń towarzyszących. Tegoroczny program jest wzgobacony również o konceryty, które odnoszą się do 100 lat polskiej niepodległości. Jubileusz zostanie uczczony niepodległą muzyką.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: film, muzykę, malarstwo, rzeźbę, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach. Od 13 lat jest partnerem, a od 3 lat sponsorem tytularnym największego w Europie festiwalu filmu dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat był mecenasem „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od blisko 20 lat sponsoruje festiwal jazzu tradycyjnego „Złota Tarka”, a od 5 lat także Bella Skyway Festival w Toruniu. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych.

Bank Millennium jest mecenasem Sacrum Profanum nieprzerwanie od 7 lat. Więcej o festiwalu na www.sacrumprofanum.com.