Bank Millennium mecenasem Festiwalu Sacrum Profanum

Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę najnowszą, stawia sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, traktowaną nierzadko jako trudną i niezrozumiałą, a zdobyczami ambitnej sceny rozrywkowo-eksperymentalnej. Jego rangę buduje udział - z jednej strony – najlepszych zespołów wykonujących muzykę współczesną, m.in. Ensemble Modern, Alarm Will Sound, Bang on a Can All-Stars, Kronos Quartet, z drugiej zaś – gwiazd światowej sceny alternatywnej m.in. Aphex Twina, Jónsiego, Jonny’ego Greenwooda (Radiohead), Adriana Utley’a (Portishead), zespołów Kraftwerk czy Sigur Rós.

Festiwal zdobył najpoważniejsze polskie nagrody i wyróżnienia. Został również wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Festiwal, rekomendowany przez prestiżowe magazyny muzyczne m.in. Gramophone, BBC Music Magazine, telewizję Mezzo, cieszy się uznaniem krytyków i publiczności. Festiwalowe wydarzenia relacjonuje co roku ponad 160 dziennikarzy z Polski i zagranicy.

Więcej o festiwalu Sacrum Profanum na www.sacrumprofanum.com

22.09.2017

Sacrum Profanum 2017

26 września rusza kolejna edycja krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum. W ciągu sześciu festiwalowych dni odbędzie się siedemnaście koncertów i liczne wydarzenia towarzyszące. Sponsorem wydarzenia już tradycyjnie został Bank Millennium.

― Bank Millennium w swojej sponsorskiej strategii jest partnerem długoletnim i sięga często po niekomerycjną, ambitną rozrywkę. Sacrum Profanum to rokrocznie jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu kulturalnym w kręgach osób interesujących się muzyką współczesną, a Bank jest dumny, że może to wydarzenie wspierać ― mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

W tym roku Festiwal Sacrum Profanum odbędzie się w dniach 26 września-1 października. W tym roku oprócz programu głównego, będą również koncerty dla dzieci oraz dyskusje tematyczne w ramach wydarzeń towarzyszących. Program festiwalu uzupełniają bezpłatne koncerty, spotkania, warsztaty i dyskusje.

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany prawie trzy dekady. Równolegle do działalności biznesowej wspiera przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Jest mecenasem kultury 360°, ponieważ promuje sztukę w niemal wszystkich jej formach, m.in.: muzykę, malarstwo, rzeźbę, film, teatr, fotografię, literaturę i performance. Bank Millennium sięga po kulturę niszową i popularną. Jest z założenia partnerem długodystansowym. Przez 17 lat fundował nagrodę dla wybitnych twórców kultury „Złote Berło”. 11 lat „Pereł Millennium” ― wspólnego programu Banku i TVP, którego celem była produkcja, promocja i prezentacja na antenie TVP wydarzeń artystycznych z kręgu kultury wysokiej. Od 15 lat sponsoruje Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Od 6 lat jest z festiwalem muzyki współczesnej „Sacrum Profanum”, a od 5 lat z Gdańskim Festiwalem Muzycznym; od 5 lat z Bella Skyway Festival. Przez 7 lat był związany z Festiwalem „Dwa Teatry”, wspierał także Festiwal Mozartowski w Warszawskiej Operze Kameralnej i wiele innych.

Bank Millennium jest mecenasem Sacrum Profanum nieprzerwanie od 6 lat.

Więcej o festiwalu Sacrum Profanum na www.sacrumprofanum.com