Bank Millennium mecenasem Festiwalu Sacrum Profanum

Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę najnowszą, stawia sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, traktowaną nierzadko jako trudną i niezrozumiałą, a zdobyczami ambitnej sceny rozrywkowo-eksperymentalnej. Jego rangę buduje udział - z jednej strony – najlepszych zespołów wykonujących muzykę współczesną, m.in. Ensemble Modern, Alarm Will Sound, Bang on a Can All-Stars, Kronos Quartet, z drugiej zaś – gwiazd światowej sceny alternatywnej m.in. Aphex Twina, Jónsiego, Jonny’ego Greenwooda (Radiohead), Adriana Utley’a (Portishead), zespołów Kraftwerk czy Sigur Rós.

Festiwal zdobył najpoważniejsze polskie nagrody i wyróżnienia. Został również wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Festiwal, rekomendowany przez prestiżowe magazyny muzyczne m.in. Gramophone, BBC Music Magazine, telewizję Mezzo, cieszy się uznaniem krytyków i publiczności. Festiwalowe wydarzenia relacjonuje co roku ponad 160 dziennikarzy z Polski i zagranicy.

Więcej o festiwalu Sacrum Profanum na www.sacrumprofanum.com

21.02.2023

Bank Millennium po raz kolejny doceniony za wspieranie kultury w czasach pandemii

Bank Millennium już po raz szósty został wyróżniony Dźwigaczem Kultury przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za mecenat nad festiwalem Sacrum Profanum. To kolejne wyróżnienie w tym roku dla banku za wspieranie wydarzeń kulturalnych.

Bank Millennium otrzymał już po raz szósty z rzędu wyróżnienie przyznawane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Dźwigacz Kultury to symboliczne podziękowanie ze strony KBF wszystkim sponsorom, mecenasom i partnerom za całoroczną pracę, jaką wkładają we współtworzenie razem z biurem wydarzeń kultury.

- Nieprzerwanie wspieramy Festiwal Sacrum Profanum już od 2012 roku. Nie mogło być inaczej w minionym, trudnym dla nas wszystkich roku. Wspieranie działalności kulturalnej w czasie pandemii, wydaje nam się szczególnie istotne. Niezmiernie nam miło, że nasze zaangażowanie jest doceniane. Współpraca z KBF przy zeszłorocznej edycji Festiwalu, kiedy to wydarzenie zostało przeniesione do sieci, pokazała, że potrafimy wspólnie stawiać czoła wyzwaniom i wyznaczać nowe ścieżki niezależnie od okoliczności – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

Krakowskie Biuro Festiwalowe już od 9 lat w ten sposób nagradza partnerów i sponsorów.

- Tak samo jak w życiu prywatnym, tak i w biznesie warto inwestować swój czas i energię w wieloletnie relacje. Ta inwestycja zawsze zwraca się dwukrotnie: przede wszystkim jest gwarancją budowania silnego partnerstwa, z którego czerpać mogą zarówno organizacje, dla których pracujemy na co dzień, ale także nasze zespoły. Po drugie, jest to po prostu efektywne i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Zyskuje nasz wizerunek, a dzięki dotychczasowemu doświadczeniu oraz znajomości wartości, zgodnie z którymi działamy na co dzień, szybciej wypracowujemy zadowalające obie strony działania – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. Na takich właśnie zasadach współpracujemy od lat z Bankiem Millennium. Doskonale rozumiemy swoje potrzeby i wiemy, że możemy na sobie polegać, za co w imieniu zespołu KBF oraz odbiorców naszych projektów serdecznie dziękuję – dodaje dyrektor Błaszczyk.

Wszyscy laureaci tegorocznego rozdania wyróżnień otrzymali grafikę Dźwigacza Kultury wykonaną przez Patrycję Podkościelny. Projekt przedstawia gigantkę sięgającą ponad miasto, unosząc chmurę. Dźwiganie strefy kultury w 2020, roku pandemii covid-19, było nie lada wyzwaniem. - Dotychczasowa codzienność została niemal całkowicie zmieniona. Dlatego też pojawiła się na tej ilustracji symbolika dźwigania chmury, czegoś co jest z zasady lekkie i ulotne teraz stało się czymś ciężkim, masywnym. Pora dnia umyślnie jest niejednoznaczna. Niezależnie od niej zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia większej części życia w swoje cztery ściany, stąd palące się światła w oknach – tłumaczy autorka.

To już kolejne w tym roku wyróżnienie dla banku za mecenat nad kulturą. W tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, wspierany od 15 lat przez Bank Millennium festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, wraz z ubiegłorocznym wydarzeniem Docs Against Isolation zostały docenione przez internautów, zajmując drugie miejsce na podium w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Bank Millennium od ponad 30 lat wspiera sztukę w niemal wszystkich jej formach, sięgając do kultury niszowej i popularnej o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Stawia na długofalową współpracę opartą na partnerskich zasadach.

Więcej na stronie: www.bankmillennium.pl.