Raporty bieżące

Millennium Docs Against Gravity Film Festival

Ponad 144 tys. osób wzięło wzięło udział w jubileuszowej 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

Jubileuszowa edycja MDAG, największego festiwalu filmowego w Polsce, którego mecenasem jest Bank Millennium, przyciągnęła rekordową liczbę fanów i fanek kina dokumentalnego. Łącznie w obu częściach festiwalu - kinowej i online - udział wzięło aż 144 483 osób. To ponad sześć tysięcy osób więcej niż w 2022 roku.

Dowiedz się więcej -

Zwycięzcy 20. edycji festiwalu MDAG. Grand Prix - Nagroda Banku Millennium dla „Apolonia Apolonia”

Tradycyjnie podczas MDAG przyznano nagrody dla najlepszych filmów. Nagroda główna festiwalu - Grand Prix – Nagroda Banku Millennium – trafiła w tym roku do filmu „Apolonia, Apolonia” Lei Glob, obrazu o sztuce, przyjaźni i kobiecości.

Dowiedz się więcej -

Rusza Millennium Docs Against Gravity. Bank Millennium po raz 18 Mecenasem festiwalu

Już w najbliższy piątek startuje 20. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity, największego święta filmu dokumentalnego w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nie bądź obojętny_a!”. Bank jest mecenasem festiwalu nieprzerwanie od 18 lat.

Dowiedz się więcej -

Nowy spot wizerunkowy Banku Millennium, mecenasa festiwalu Millennium Docs Against Gravity

W związku ze zbliżającą się jubileuszową 20. edycją festiwalu Millennium Docs Against Gravity Bank Millennium przygotował wyjątkowy spot wizerunkowy, w którym mówi o wartościach, jakie mu przyświecają, promując jednocześnie największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych. Bank jest mecenasem festiwalu nieprzerwanie od 18 lat.

Dowiedz się więcej -

Wkrótce Millennium Docs Against Gravity. Bank Millennium po raz 18 mecenasem festiwalu

Jubileuszowa 20. edycja największego w Polsce festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity pod hasłem „Nie bądź obojętny_a” odbędzie się w dniach 12-21 maja w kinach ośmiu polskich miast, część online festiwalu potrwa od 23 maja aż do 4 czerwca. Bank Millennium jest mecenasem festiwalu nieprzerwanie od 18 lat.

Dowiedz się więcej -

„Simona” - film dokumentalny z 19. Millennium Docs Against Gravity w kinach w całej Polsce

„Simona”, jeden z wyjątkowych filmów 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, weszła do kin w całej Polsce. MDAG to największy w Polsce festiwal filmowy, którego misją jest udostępnianie filmów dokumentalnych jak najszerszej publiczności. Bank Millennium jest mecenasem festiwalu już od 17 lat.

Dowiedz się więcej -

Film podsumowujący 19 edycję festiwalu MDAG. 8 miast, ponad 138 tys. widzów!

W 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity wzięło udział aż 138 069 osób. To ponad 4 tys. więcej niż w 2021 roku. Bank Millennium jest mecenasem wydarzenia od 17 lat. Jest również fundatorem nagrody głównej festiwalu – a w 2022 roku dwóch nagród specjalnych dla ukraińskich twórców. Oprócz tego, w ramach festiwalu bank kontynuuje projekt audiodeskrypcji, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą uczestniczyć w pokazach filmów.

Dowiedz się więcej -

Nagrody Banku Millennium na 19. MDAG – Grand Prix i wsparcie dla kina ukraińskiego

Podczas 19 edycji największego w Polsce festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity Grand Prix - nagrodę Banku Millennium przyznano polskiemu filmowi „Lombard” w reżyserii Łukasza Kowalskiego. Podczas gali nagród wręczono też specjalną nagrodę Banku Millennium dla reżysera najlepszego filmu ukraińskiego. Otrzymał ją Oleksiy Radynski za film „Nieskończoność według Floriana”.

Dowiedz się więcej -

Nagroda specjalna Banku Millennium dla projektu filmu z Ukrainy

Podczas 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity Bank Millennium ufundował nagrodę specjalną dla najlepszego projektu nowego filmu z Europy Wschodniej. Otrzymali ją twórcy z Ukrainy, Tetiana Dorodnitsyna i Andrij Litvinienko, za projekt filmu „Matka aniołów" (Mother of Angels).

Dowiedz się więcej -

Bank Millennium kontynuuje projekt audiodeskrypcji w ramach 19. Millennium Docs Against Gravity

Trwa 19. edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. W ramach festiwalu Bank Millennium kontynuuje projekt audiodeskrypcji, dzięki któremu wybrane filmy dostępne są dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Dowiedz się więcej -