Millennium Docs Against Gravity Film Festival


23.04.2021

Millennium Docs Against Gravity na podium w Złotym Bankierze

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, wspierany od 15 lat przez Bank Millennium wraz z ubiegłorocznym wydarzeniem Docs Against Isolation zostały wyróżnione przez internautów w tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, zajmując drugie miejsce na podium w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

W kategorii tej internauci głosowali na najciekawszą ich zdaniem, akcję związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Głosowanie internautów stanowiło w konkursie 60% wagi wyniku końcowego. Pozostałe 40% przyznały komisje składające się z ekspertów z poszczególnych dziedzin.

Bank Millennium wspiera festiwal Millennium Docs Against Gravity od 15 lat, który w tym czasie stał się największym festiwalem filmowym w Polsce. W 2020 roku, po raz pierwszy w historii, festiwal odbył się w formule hybrydowej online i w kinach z rekordową widownią łącznie 170 tys. osób. Dodatkowo, podczas lockdownu w 2020 roku, jeszcze przed startem festiwalu zorganizowano wyjątkowe wydarzenie Docs Against Isolation online.

- Wyróżnienie w Złotym Bankierze jest dla nas powodem do ogromnej dumy. Bank wspierając festiwal chce się nim dzielić z jak najszerszą publicznością. W 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia, nie wiedzieliśmy, czy będzie mógł się odbyć. Jednak organizatorzy bardzo szybko przystosowali się do nowej rzeczywistości. Jeszcze przed startem festiwalu udostępnili widzom wydarzenie DOCS AGAINST ISOLATION online, zmieniając też, w rekordowym czasie, formułę festiwalu na kinowo-internetową. Te wysiłki zostały docenione już wcześniej- za szybkie przystosowanie do nowej rzeczywistości, formułę kinowo-internetową, Artur Liebhart, dyrektor festiwalu, otrzymał Nagrodę Specjalną Kultura Zdalna w Paszportach Polityki. Wyróżnienie zostało przyznane przez Tygodnik Polityka po raz pierwszy w historii Paszportów – mówi Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations w Banku Millennium.

- To dla wszystkich osób pracujących przy festiwalu wielka radość! Udowodniliśmy po raz kolejny, że konsekwencja i wzajemne zaufanie w dążeniu do wspólnego celu są najważniejsze. Cieszymy się, że to zostało docenione. Z radością możemy powiedzieć, że w 2020 roku zbudowaliśmy wspólnie z Bankiem Millennium największy festiwal filmowy w Polsce, który nie tylko dostarcza wzruszeń i emocji, ale pomaga naszej publiczności poszerzać swoją wiedzę o świecie - mówi Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

W 2020 bank z organizatorami kontynuował projekt audiodeskrypcji czyli przekazywania głosem, przez słuchawki, werbalnego opisu treści wizualnych. Dzięki audiodeskrypcji osoby niewidome, słabowidzące, seniorzy, osoby z dysleksją, niepełnosprawnością intelektualną mogły uczestniczyć w festiwalu i przeżywać filmowe emocje zarówno w kinach jak i w przestrzeni wirtualnej. Pokazy filmów z audiodeskrypcją odbywały się w najlepszych godzinach, by były dostępne dla jak najszerszej grupy widzów, a w 2020 roku po raz pierwszy także w wersji online, dzięki czemu mogli brać w nich udział widzowie z całego kraju.